X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród do wody
Odpowiedz

Poród do wody

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszytkim :) mam nadzieję, że znajdzie się ktoś oprócz mnie kto chciałby rodzić w wodzie lub się nad tym zastanawia ;)
    Ja mam taki zamiar, w Zielonej Górze, jest ktoś jeszcze? ;)

    ug37e6ydmras9566.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród do wody super opcja, niestety we Wrocławiu można tylko w jednym szpitalu z wykupioną położną. Mam dwie znajome które sie zdecydowały i są zachwycone. Praktycznie nie występują urazy krocza, dzidziuś wypływa jeszcze lekko śnięty, ma mniejszy szok. Ale akurat w tym szpitalu jest strasznie duzo pacjentek wiec ja się chyba nie zdecyduję, gdyż czesto brakuje miejsc ;/. Sam pomysł, jeśli masz taką możliwość jest świetny

    TheForfie lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie miałam możliwości rodzić DO wody, ale około 3 h spędziłam w wannie. Na ostatnią fazę musiałam wyjść. Ale i tak uważam, że to świetna opcja. Redukuje ból, działa kojąco na krocze (stosowałam też masaż krocza + długo byłam w wannie i urodziłam córkę 4,150 kg bez nacięcia i bez pęknięć krocza). Także bardzo polecam, dobra decyzja :)

    TheForfie, mloda1995, polkosia, elcia_aa lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzmi ciekawie, ale chyba jeszcze nasz kraj nie jest przygotowany na taką formę porodu.

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nad tym co raz bardziej zastanawiam, wydaje mi sie, ze taki porod moze byc mniej bolesny niz sn

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w wodzie nie rodzi sie siłami natury? ;)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexania wrote:
    Brzmi ciekawie, ale chyba jeszcze nasz kraj nie jest przygotowany na taką formę porodu.

    Dlaczego? W szpitalu (państwowym) gdzie rodziłam w jednej z sal jest specjalna wanna do porodu do wody. Tak więc kraj jest gotowy. Chyba, że mówisz o takim porodzie w domu, jak na filmach gdzie rodzisz w baseniku.

  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie była możliwość skorzystania z wanny, ale tylko jako metody łagodzenia bólu, a nie samego porodu. Poza tym jak już podłączą pod KTG to niestety z wanny już nie da się skorzystać.W domu oczywiście można rodzić w basenie, aczkolwiek za bardzo bym się bała o zdrowie dziecka.

  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Zielonej Górze jest taka możliwość, mam tam godzinę drogi, ale lekarka powiedziała że spokojnie mogę tam rodzić :) mam nadzieję, że będę mogła, różnie bywa, to jakaś infekcja, komplikacje, bo właśnie nie dość że o wiele mniejszy ból to jeszcze dzidziuś lepiej przyjmie taki poród. :)

    ug37e6ydmras9566.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amore ja byłam w wannie a maluszek miał podpięta sondę i monitorowali tetno :) jednak bez pasa na brzuch i czynności skurczowej :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród do wody jest o wiele bardziej przyjazny niż zwykły.
    po pierwsze łagodzi ból porodowy, po drugie przemy kiedy mamy ochotę a nie na komendę położnej jak to jest rodząc na łóżku, po trzecie PODOBNO dzieci przychodzą na świat spokojniejsze;) (moje akurat się darło w niebogłosy:P)
    no i fakt zmniejsza ryzyko pęknięcia czy nacięcia krocza.

    TheForfie lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • mamusiaaa1 Przyjaciółka
    Postów: 106 39

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu bardzo zachwalali, że jest taka możliwość, że mniej bli i super sprawa - jest ładna sala z wielką wanną, obok te różne worki, drabinki i inne sprzęty ułatwiające poród. ALE - na koniec tego oglądania sali dodali, że w sumie to nie zgadzają się na porody w wodzie o.O BEZ SENSU

  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak jak w naszym szpitalu. Jak spytałam o poród w wodzie, to mi powiedzieli, że i tak prawie nikt się do tego nie kwalifikuje, więc po co ta wanna? Z tego co zdążyłam się zorientować, to żeby urodzić w wannie, to trzeba być pacjentką ordynatora i opłacić go sobie do porodu, wtedy istnieje taka możliwość. Dla zwykłych śmiertelników taki luksus niestety nie przysługuje.

    kolet
  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czemu ale i w szkole rodzenia niby odradzaja i moja ginekolog z tego szpitala powiedziala ze lepiej pod prysznic sobie isc, mowi ze w wodzie moga zanikac skurcze i to sie przedluza i nie postepuje, ze jak zanikaja skurze to lepiej wyjs i normalnie no i tak zrobie, jak nie bd miala skurczy to wyjde ale chce chociaz sprobowac, mam nadzieje ze wyniki bede miala dobre i bede mogla w wannie, boje sie tak zwyczajnie

    ug37e6ydmras9566.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 maja 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Ja niestety nie miałam możliwości rodzić DO wody, ale około 3 h spędziłam w wannie. Na ostatnią fazę musiałam wyjść. Ale i tak uważam, że to świetna opcja. Redukuje ból, działa kojąco na krocze (stosowałam też masaż krocza + długo byłam w wannie i urodziłam córkę 4,150 kg bez nacięcia i bez pęknięć krocza). Także bardzo polecam, dobra decyzja :)

    Ja podobnie, rodziłam w wodzie przez 2 czy 3h. Wyszłam tylko na parte i to było dla mnie OK :) Woda mi bardzo pomogła, mąż polewał brzuch i jakoś tak "przyjemniej" było.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amore2016 wrote:
    u mnie była możliwość skorzystania z wanny, ale tylko jako metody łagodzenia bólu, a nie samego porodu. Poza tym jak już podłączą pod KTG to niestety z wanny już nie da się skorzystać.W domu oczywiście można rodzić w basenie, aczkolwiek za bardzo bym się bała o zdrowie dziecka.

    No właśnie da się - mi ostatnio położna mówiła, że teraz są bezprzewodowe aparaty do KTG, więc spokojnie można w wodzie siedzieć :-)
    Także jak już - zależy od szpitala i sprzętu jaki posiada, a jak ma opcje porodu w wodzie to i sprzęt do KTG powinien mieć dostosowany.

  • Wiollonczella Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród w wodzie może być fajną alternatywą. Wydaje mi się, że może być on mniej bolesny, woda może uspokajać i nie będziemy tak zestresowane całym porodem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym chciala w wodzie. Polozna mowila ze to super opcja A od kiedy jest bezplatne to ludzie nie chca korzystac :)

    Trzeba byc bardzo usluchanym bo tylko wybrana pozycja jest mozliwa... Poza tym pozytywny wynik gbs jest przeciwwskazaniem, noi warto zrobic lewatywe przed porodem zeby w wannie nie bylo niespodzianek.

    Porod w wannie to nie wygodna pozycja dla poloznej wiec mozliwe ze dlatego odradzaja w niektorych szpitalach...

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 9 lipca 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym chciala rodzic w/do wody :)
    Co to znaczy ze trzeba byc usluchanym bo jest mozliwa tylko wybrana pozycja?
    Wydaje mi sie ze jest kilka pozycji na lezaco tzn opierac sie plecami opierac sie rekoma o wanne. Niewiem w sumie ale mam nadzieje ze jest tu wiecej dziewczyn ktore juz rodzily w wodzie i sie wypowiedza na temat odczuc pozycji i ogolnie nawet jezeli sa to negatywne wypowiedzi.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lipca 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie mogłam rodzić, a dokładnie przeć w wannie przez GBS i na dodatek skoczyło mi ciśnienie przed wejściem na porodówkę (swoją drogą, komu nie skacze?) ;) Ale większość skurczów od 2-3 cm do 9 leżałam w wannie pełnej wody i mąż polewał mi brzuch i plecy. Chyba minimalnie lżej było w wodzie :) Samo to, że nie czuć tak swojego ciężaru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2016, 16:12

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ