X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród a dyskopatia
Odpowiedz

Poród a dyskopatia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialabym sie dowiedzieć czy któras z was boryka sie z problemem dyskopatii i czy w zwiazku z tym otrzymałyście zaświadczenie od neurochirurga/ortopedy o porodzie przez cc?

    Olga
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dyskopatie pourazowa- wypadek samochodowy i złamanie kręgosłupa, ginekolog skierował mnie właśnie na konsultacje do ortopredy, który leczył mnie po wypadek, wizytę mam dopiero w następnym tygodniu i okaże się co powie, dam znac

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam skoliozę dość nawet dużą bo noga krótsza jedna od drugiej o 1,5 cm. Rodziłam naturalnie i całe szczęście, bo bałam się że jak zaczną w mnie wkuwać się w kręgosłup to jedną stronę mi znieczula a drugą nie. Taki przypadek miała dziewczyna, której lekarz nie trafił w cel. Skończyło się pomyślnie ale miała stracha.

    Proponuję konsultację i ewentualnie jeśli chcesz cc to uprzedzić lekarza przed samym wykonaniem cesarki o tej dolegliwości.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po konsultacji u ortopedy, wg niego nie ma przeciwwskazań do porodu SN, w obrębie miednicy nie doszło u mnie po wypadku do trwałych zmian czy deformacji, a sama dyskopatia nawet w obrębie kręg. lędźwiowego nie ma wpływu na przechodzenie dziecka przez kanał rodny, oczywiście krzyżowe dolegliwości bólowe podczas porodu mogą być silniejsze.... a decyzje o ewentualnej cesarce ma podjąć ginekolog obserwując akcję porodową, planuje wziąźć ze sobą wynik rezonansu kręgosłupa do szpitala (może się przyda anestezjologowi podczas znieczulania w kręgosłup, gdyby jednak wyszła konieczność cesarki)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 życzę powodzenia i mam nadzieję że nie bedzie tak bardzo Cię to bolało:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli bol będzie mniejszy niż ten po zlamaniu kości krzyżowej to przeżyje, w końcu kobiety od wiekow rodzą wiec chyba natura wie co robi... Damy rade, bo kto jak nie my;)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela29 ja powiem szczerze ze przy mojej skoliozie spodziewałam się dużych bóli w III trymetrze i w czasie porodu ale okazało się ze wcale nic mnie kręgosłup nie bolał całe szczęście a bóle porodowe miałam brzuszne:) tak że spoko. Zobaczymy co tym razem będzie. W pierwszym trymetrze kręgosłup mnie nie bolał o dziwo ale i tak się ciesze :) i póki co siedzi cicho ale pilnuję trochę wagi:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam konsultacje dopiero za tydzien ale jestem ciekawa czy bol kregoslupa podczas porodu moze byc wiekszy niz ten przy wypadnieciu dysku kiedy nie mozna sie ruszyc, nawet drgnąć czasami?

    Olga
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uuu aż tak strasznie może być?


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie-mój kregozmyk, skolioza i dyskopatia nie sa bezwzglednymi wskazaniami do cc i moge rodzic naturalnie, jednak musze liczyc sie z tym, ze dolegliwosci bolowe beda znacznie wieksze niz u osob bez tych wad. Ale mnie to wcale nie przeraza, jestem bardzo pozytywnie nastawiona (przynajmniej narazie) i nie moge sie juz doczekac kiedy zobacze na swiecie swojego synka:)

    Olga
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dyskopatie i jestem juz po porodzie drogami natury. Rzeczywiście miałam bóle krzyżowe. Nie wiem czy spowodowane dyskopatie czy oksytocyna. Być może tymi dwoma czynnikami :) te bóle były jedynym co mi dokuczalo podczas porodu. Przy każdym skurczu fantastycznie działał bardzo mocny uciskowy masaż wykonywany w newralgicznym miejscu przez studentkę położnictwa. To było cudowne!:) Prysznic również zmniesljszal dolegliwości bólowe o połowę (ciepły strumień ustawiony na krzyz)! Nie bez znaczenia była możliwość porodu w dowolnej pozycji. Zaskoczyła mnie wybrana przeze mnie pozycja (nawet nie przerabialismy takiej w szkole rodzenia, ciało samo wybralo). Od 9 cm wisiała na mężu. Dosłownie! Wieszalam mu się na karku i zupełnie odciazalam nogi. Ta pozycja plus masaż i prysznic były jak magia! Tuż przed rozpoczęciem boli party ukleklam na łóżku a na faktyczne wypychanie dziecka przysiadlam na lewym pośladki a nogi oparła w strzemionach. Sama czułam ze tak jest ok. Nie chciałam rodzic leżąc lub siedząc równo na obu poldupkach. Czułam, że tak chroni swój krzyż. Ból był intensywny, nieprzyjemny, ale nie okropny! W przerwie skurczy śmiałam się i byłam w jakiejś ekstazie :) opisałam wszystko tak dokładnie, bo może coś z tego uznacie za pomocne Koleżanki Dyskopatie ;)

    olka30 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanko Dyskopatki przepraszam za błędy autokorekty. Mam nadzieję, że ogólny sens wypowiedzi jest jasny :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawy temat. Ja mam odłamane łuki kręgu L5 i będę miała CC.
    Co do dyskopatii, to znam przypadek gdzie podczas porodu kobiecie wypadł dysk i została na długo w szpitalu po porodzie. Dziecko z ojcem trafiło do domu. Nie wiem jednak czy miała wcześniej stwierdzoną dyskopatię czy to wyjątkowe zdarzenie.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zokeia, Twoja wypowiedz jest nieoceniona i bardzo pozytywna:) Obym mogla za kilka tygodni napisac to samo:) A jak Twoj kregoslup po porodzie?

    zokeia lubi tę wiadomość

    Olga
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 5 lutego 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga trzymam za Ciebie kciuki! Wierze, ze ważne jest nastawienie :) po porodzie na 1,5 tygodnia złapał mnie nerwobol promieniujacy do prawej nogi. Typowa rwa kulszowa. Powłuczyłam trochę nogą, wspierałam się na wózku i dziękowałam rodzicom za namowienie mnie do zmiany mieszkania tuż przed porodem, bo teraz mam windę :) W koncu polecono mi leżeć w specjalnej pozycji i po dwóch dniach ból znikł! Ta pozycja to leżenie na plecach z nogami uniesionymi i zgietymi tak jakbym siedziała na krześle. W kolanach 90°. Polecam :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O fajnie, że jest taki temat :)
    Moje bezsenne nocne są wypełnione strachem czy uda mi się urodzić SN przez mój cholerny kręgosłup. Jestem już po wizycie u neurologa i ortopedy i każdy mówi to samo, jak chcę to mogą mi wypisać skierowanie na cesarkę, ale wg nich nie jest to bezwzględnie konieczne. Ja też wolałabym rodzić naturalnie, ze wzgl. na dobro dziecka i to, że już miałam tyle operacji, że mój brzuch może sobie darować kolejną bliznę. Boję się tylko, że nie podołam leżąc na plecach, a u nas w szpitalu wszystkich kładą, bo tak jest lekarzom wygodniej :( Chyba pozostanie mi opcja wybrania innego szpitala i rodzenia w pozycji, w której nie dopada mnie paraliż od krzyża w dół :) Ale skoro nie tylko ja mam taki problem i dziewczyny dały radę urodzić SN to trochę moje nastawienie się poprawiło :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 14 lutego 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka a czy lekarze nie mogą wypisać Ci zaświadczenia, że nie możesz rodzic na plecach? To taka mysl na gorąco. Chyba masz dobry pomysł, żeby poszukać innego szpitala, choćby dla własnego komfortu psychicznego :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 lutego 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem wygodniej im jest ale nie nam leżeć kiedy ból jest o dużo razy większy niż przy samym kucnięciu czy chodzeniu. Sama musiałam 2 godziny lezeć i to wcale na dobre mi nie wyszło a raczej bardziej zmęczyło. Radzę zmienić szpital i poszukać dobrej pozycji podobno na klęcząco jest mniej bólu. POwodzenia


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam z podbnymi problemami !!!

    Mam dyskoptię lędziwiową operowaną już dwa razy ostatnia operacja była 3 lata temu !!
    Do neurochirurga mam zamiar się wybrać i zobaczyć co zaleca bardziej chodź sama bym chciała rodzić normalnie !! Najbardziej się obawiam znieczulenia do kregosłupa jakby była taka konieczność :/
    Mam nadziję ze będzie ok!!

  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 17 lutego 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA30,mi lekarz powiedział że dyskopatia nie jest przeciwskazaniem do znieczulenia do kregoslupa i w ogole mam sie tym nie martwic. Sama kilka lat temu mialam pobierany plyn mozgowo-rdzeniowy wlasnie z odcinka ledzwiowego i nic sie zlego nie wydarzylo. Tak wiec, bedzie ok!!!

    Olga
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ