X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród połóg po CC, L4 dla taty, pieniądze z PZU
Odpowiedz

połóg po CC, L4 dla taty, pieniądze z PZU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 28 lipca 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam zapytać jak wygląda połóg po CC?

    czy również używa się Tantum Rose do przemywania krocza? czy to tylko przy porodzie SN?

    również połóg trwa 6 tygodni?

    kiedy można zacząć ćwiczyć po CC?

    czy mąż dostanie zwolnienie na mnie, jeśli tak to płatne 80 czy 100%?

    czy oprócz pieniędzy dla mnie i męża z ubezpieczenia grupowego z PZU należy się coś w związku z pobytem w szpitalu?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 28 lipca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krocze nie bierze udziału w porodzie, więc myjesz się normalnie. Nie masz tam rany, więc nie wymaga ono specjalnej pielęgnacji.
    Teoretycznie każdy połóg trwa 6tyg- w praktyce to kwestia indywidualna. Są kobiety u których trwa 6 a są takie u których trwa to dłużej bez względu na to jak rodził- rodzaj porpdu raczej nie ma tu znaczenia. Ja np miałam 8-9tyg połogu.
    Mąż dostaje 2tyg bodajże opieki na ciebie- nie pamiętam ile płatne.
    Co do ubezpieczenia sprawdź sobie warunki ubezpieczenia które posiadasz to się dowiesz. Są różne rodzaje ubezpieczeń, na różne kwoty- skąd mamy wiedzieć jakie posiadasz.
    Ćwiczenia po cc to kwestia bardzo indywidualna w zależności od tego jak się będziesz czuła. Na pewno nie wcześniej niż 3msc po porodzie, bo w tym okresie dopiero rozpuszczają się szwy wewnętrzne na macicy

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 na opieke nad zona wynosi 80%.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 18:36

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ