X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Pionizacja po cesarskim cięciu
Odpowiedz

Pionizacja po cesarskim cięciu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 12h wstałam i poszłam pod prysznic. Myłam się normalnie, miałam mydło z białego jelenia bo ono bez zbędnych dodatków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 12:10

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no i mam wskazanie do cc. Zrobią mi dopiero tydzień przed 40 tc i terminem porodu. Ledwo juz chodzę. Zacznę pewnie naturalnie... wskazanie rozejscie spojenia łonowego.

    Mam pytanie do Edwarda20 bo chyba Ty też miałaś to samo. Ortopeda ani gin w badaniu USG nie widzi mojego spojenia bo jest na nim pęcherz. Ale jak mnie ortopeda nacisnął palcem na spojenie to taki bol ze aż krzyknęłam i ciepło mi się zrobiło. Czy to może być to?

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper wrote:
    Dziewczyny no i mam wskazanie do cc. Zrobią mi dopiero tydzień przed 40 tc i terminem porodu. Ledwo juz chodzę. Zacznę pewnie naturalnie... wskazanie rozejscie spojenia łonowego.

    Mam pytanie do Edwarda20 bo chyba Ty też miałaś to samo. Ortopeda ani gin w badaniu USG nie widzi mojego spojenia bo jest na nim pęcherz. Ale jak mnie ortopeda nacisnął palcem na spojenie to taki bol ze aż krzyknęłam i ciepło mi się zrobiło. Czy to może być to?

    Pecherz moczowy? :O
    Mnie robil usg ortopeda, bo gin nie miala odpowiedniej glowicy. Wszystko bylo widac. W badaniu palcami tez mnie bardzo bolalo, takze ortopeda juz wtedy wiedzial ze to to, a usg potwierdzilo.
    Lepiej nie probowac sn. Mnie od razu powiedzieli, ze przy porodzie naturalnym to spojenie moze mi sie tak rozejsc, ze potem jedynym leczeniem jest wiszenie na jakis pasach przez kilka mcy. Poczytaj w necie. Ja sie strasznie balam ze kaza mi rodzic sn ze mialam wybrany prywatny szpital na cc, w razie gdyby mnie odeslali z normalnego. Na szczescie sie udalo :)

    Pepper lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper wrote:
    Dziewczyny no i mam wskazanie do cc. Zrobią mi dopiero tydzień przed 40 tc i terminem porodu. Ledwo juz chodzę. Zacznę pewnie naturalnie... wskazanie rozejscie spojenia łonowego.

    Mam pytanie do Edwarda20 bo chyba Ty też miałaś to samo. Ortopeda ani gin w badaniu USG nie widzi mojego spojenia bo jest na nim pęcherz. Ale jak mnie ortopeda nacisnął palcem na spojenie to taki bol ze aż krzyknęłam i ciepło mi się zrobiło. Czy to może być to?

    a dlaczego będą Cię tak długo trzymac? i skoro masz wskazanie do cc, to czemu czekają aż zacznie się naturalnie?

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pannazuzanna wrote:
    a dlaczego będą Cię tak długo trzymac? i skoro masz wskazanie do cc, to czemu czekają aż zacznie się naturalnie?

    O to samo pytałam i dr powiedział, że inaczej nie może. Weszły jakieś durne zapisy od stycznia tego roku, że cesarkę w 39 tc się robi... to jakieś porąbane... co ja mam zrobić

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper my się znamy z innego wątku. Może pamiętasz pisałam, że pierwszy termin na cc mam dość szybko bo w 36 tygodniu ciąży ale to ze względu na to ciśnienie ale jeśli ciśnienie będzie ok i wytrzymam to mam planowane cc 1 lutego to będzie 38 tydzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 08:16

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoa0306 a u mnie dr nie chciał słyszeć żeby wcześniej.

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinni Ci zrobić chociaż pod koniec 38. Może ten drugi termin też mam ze względu na to ciśnienie szybciej. Głupie te przepisy teraz weszły

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper wrote:
    O to samo pytałam i dr powiedział, że inaczej nie może. Weszły jakieś durne zapisy od stycznia tego roku, że cesarkę w 39 tc się robi... to jakieś porąbane... co ja mam zrobić

    jezuu nawet nie słyszałam o tym. masakra

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zagląda ktoś tu jeszcze? Na jakich lekach przeciwbólowych bylyscie w trakcie pionizacji? Ketonal dozylnie czy coś innego? Brałyście potem paracetamol, ibuprofen, Diclofenac itp. podczas karmienia piersią?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam ciagle ketonal, bo paracetamol na mnie w ogole nie dzialal. Ciecie mialam o 17, a w nocy jeszcze przed pionizacja dostalam morfine, bo nie moglam wytrzymac z bolu. Po pionizacji juz tylko ketonal dozylnie.

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Cześć, zagląda ktoś tu jeszcze? Na jakich lekach przeciwbólowych bylyscie w trakcie pionizacji? Ketonal dozylnie czy coś innego? Brałyście potem paracetamol, ibuprofen, Diclofenac itp. podczas karmienia piersią?
    Ja przed pionizacją miałam podany ketonal zastrzyk. Co do leków to cc miałam po 16:30 po cc paracetamol potem po północku morfina i rano przed pionizacją ketonal i przez pierwszą dobę ketonal na zmianę z paracetamolem. W 2 dobie do południa tylko paracetamol potem już byłam bez leków bo nie czułam różnicy bez leków czy z lekami (oprócz morfiny to faktycznie działa). Pokarmu i tak po cc nie miałam a jak przyszedł pokarm to już byłam bez leków.

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Coleurline Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 września 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CC miałam o 19:30, najpierw dożylnie były podawane przeciwbólowe, potem co 4 godziny paracetamol i ibuprofen na zmianę. Od drugiej doby brałam proszki tylko doraźnie.

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 10 października 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Ja bralam ciagle ketonal, bo paracetamol na mnie w ogole nie dzialal. Ciecie mialam o 17, a w nocy jeszcze przed pionizacja dostalam morfine, bo nie moglam wytrzymac z bolu. Po pionizacji juz tylko ketonal dozylnie.

    A jak z karmieniem na takich silnych lekach?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ