X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pierwsze cc, drugie cc czy sn
Odpowiedz

pierwsze cc, drugie cc czy sn

Oceń ten wątek:
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 9 lipca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dowiedziałam sie, ze moje zwężenie miednicy i pierwsza cc wcale nie kwalifikuję mnie do kolejnej cc. Usłyszałam, ze jak dziecko bedzie do 3500g, to uwaga będą próbować i sie zobaczy. Cudownie, to jak to jest, ze za pierwszym razem stwierdzono zwężenie miednicy, dziecko 3440g i deczja cc, a teraz się zobaczy? Cos się u mnie zmienilo?
    Czy któraś z Was byla w podobnej sytuacji i udalo jej się przy zwężeniu miednicy urodzić?

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 10 lipca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...nieco dziwna sprawa. Mój gin jak prowadził pierwszą ciążę to nie widział żadnych przeciwwskazań do sn, mimo, że ja drobna a dziecko ogromne (4250 się urodziła). Ale całe szczęście nie chciała wyjść, może właśnie za wąska jestem i było cc.

    Teraz tak na luzie jeszcze przed ciążą się go zapytałam jak to jest z drugim porodem jak było cc - powiedział, że nie mogą dawać mi żadnych środków na przyspieszenie porodu zwłaszcza jak za 1 razem dawali i, że wogóle to moge się nie zgodzić na sn i nie mogą mnie do tego zmusić (a pewno będą chcieli ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 10 lipca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline, to, że jedno dziecko miałaś duże, to wcale nie znaczy, że drugie będzie takie samo.. Brak postępu porodu to nie jest oznaka bycia za wąską, przyczyn może być całe mnóstwo.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 10 lipca 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona -zdaje sobie z tego sprawe, że drugie dziecko nie musi być takie samo :) W trakcie porodu naturalnego (w sumie jego części ) nic nie czułam żeby coś tam gdzieś napierało, a i na obchodzie stwierdzili, że dziecko przy skurczu się nie rusza nic.

    Piszę tylko co mi mówił mój gin o następnym porodzie jak wcześniej była cc (a on nie jest jakimś super zwolennikiem cc ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 11 lipca 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od szpitala. Na Karowej w Warszawie chcą żebym po 19 miesiącach od pierwszego CC (św. Zofia - brak postępu porodu, zagrażająca zamartwica) rodziła naturalnie bliźnięta! Wystarczy ze pierwszy ułoży się główka w dół i mam rodzić (drugiego chcą obracać w trakcie lub wtedy ewentualnie cięcie, świetna sprawa mieć dwa noworodki pocharatane krocze i brzuch) Mój lekarz z Lux Med powiedział tylko ŚREDNIOWIECZE! Ucieka do Zofii, tam jest wwybór. Po CC nie zmuszają do SN.

    Gosia
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 12 lipca 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuki, wlasnie niestety ja sie lecze na karowej i na karowej tez zadecydowali o cc z powód zwężenia miednicy. Powiedz mi jak to wygląda, bierzesz skierowanie na cc i idziesz do Zofii? Nie bedzie to jalos głupio wyglądać, skierowanie na cc z karowej, a ja idę do Zośki? ;)

    km5st5odymuuq2ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Hmmm...nieco dziwna sprawa. Mój gin jak prowadził pierwszą ciążę to nie widział żadnych przeciwwskazań do sn, mimo, że ja drobna a dziecko ogromne (4250 się urodziła). Ale całe szczęście nie chciała wyjść, może właśnie za wąska jestem i było cc.

    Teraz tak na luzie jeszcze przed ciążą się go zapytałam jak to jest z drugim porodem jak było cc - powiedział, że nie mogą dawać mi żadnych środków na przyspieszenie porodu zwłaszcza jak za 1 razem dawali i, że wogóle to moge się nie zgodzić na sn i nie mogą mnie do tego zmusić (a pewno będą chcieli ;)
    Miałam podobny problem. Nie chce juz rodzic SN. Za pierwszym razem rodziłam prawie 25h. Przed porodem nie nosiłam okularów a teraz przez parcie mam dość duża wadę -2,5d. Czy mozna jakoś wpłynąć na decyzje lekarza i miec CC na rzadanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 11:48

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciążę prowadzę prywatnie w Lux Med i na Karowej ze względu na to ze to bliźniaki. I z Lux Med od lekarza dostałam juz skierowanie do szpitala na CC. We wskazania chyba mam wpisane : ciąża bliźniacza, stan po CC. Brak zgody na poród siłami natury. W Zofii wystarczy. Na Karowej o każdej cesarce decyduje ordynator i moje wskazania nie są dla nich wskazaniami. Idę do Zofii żeby mieć pewność że zrobią mi cięcie w wyznaczonym terminie bez akcji porodowej i bez możliwości zmiany decyzji tuż przed zabiegiem.

    Gosia
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 13 lipca 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka - ja mam astygmatyzm i krótkowzroczność, na jednym oku -1,5 na drugim -2,5 cylinedr -3 i -3,5. Dla mojego lekarza prowadzącego (chodziłam prywatnie, ale pracował i przyjmował też na nfz tam gdzie rodziłam) nie było to żadne wskazanie do cc.

    U mnie dopiero początek ciąży, ale mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze no i , że nie będę musiała rodzić sn (jak będą mnie chcieli "delikatnie" przymusić to się z nimi pokłóce :D

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuka ale byłaś już w Zofii i się dowiadywać? Ustaliłam juz termin? Nie było problemu? Sama prowadzę ciaze w lux med, jestem po cc ale 11 lat temu, do tego cukrzyca. Lekarz z lux med zaleca cc a z Karowej sn. Czy w takim razie lekarz z lux med bez problemu wystawi skierowanie na cc? Mogę z nim iść do każdego szpitala? Jestem w 31 tc, kiedy powinnam dostać to skierowanie i na ile wcześniej iść do wybranego szpitala by umówić termin?? Sorry na masę pytań ale jestem w kropce.

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Zofii po 1 cięciu nie zmuszają do porodu siłami natury. Ja dostałam skierowanie od lekarza z Lux Med w 24 tygodniu (bliźniaki zwykle rodzą się wcześniej). Kwalifikacje do cięcia mam 24 lipca (30 tydzień). Zwykle na kwalifikacje zapisują na 33 tydzień, ale jak się zapisywalam to mi powiedzieli ze lepiej wcześniej bo mogę nie dorwać. W Zofii akceptują skierowanie od lekarza z zewnątrz. Kwalifikacja to podobno formalność. Więcej napisze po wizycie. Ze skierowaniem do cięcia z LuxmMed możesz iść do każdego szpitala. Tylko w większości przypadków o wskazaniach do zabiegu lubi decydować ordynator położnictwa z danego szpitala.

    Gosia
  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Karola to jakaś porażka moim zdaniem. Oni tam we wszystkich przypadkach zalecają siłami natury. Mi powiedzieli ze nawet jeśli ułożenie jednego nieprawidłowe to będą próbowali SN. No chyba ze ten pierwszy zablokuje wyjście. A tak to chcą tam coś obracać i robić inne kombinacje. Wydaje mi się że to dlatego że to szpital kliniczny i na czymś te ich studenci muszą się uczyć., a im trudniejsze przypadki tym lepiej. Ale ja i moje dzieci polem do eksperymentów nie będziemy. Dlatego na Karowa rodzić na pewno nie pojadę.

    Gosia
  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że jeżeli lekarz prowadzący z Lux Med zaleca cięcie to powinien wypisać Ci też skierowanie na zabieg.

    Gosia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana. Trochę za późno się za to wzięłam ale byłam pewna że wchodzi w grę tylko SN. Dopiero lekarz z lux med zaczął temat cc. Zapisałam się na czwartek do ordynatora z Zofii i zobaczymy co on powie. Może pokieruje mnie i powie co dalej musze załatwiać. A skierowanie na cc wezmę od lekarza na następnej wizycie w lux med.
    To na kiedy masz cc??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:34

  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to dajcie znac, jak będziecie po kwalifikacji w Zośce. Jak cos pójdę na wizytę do innego ginekologa i poproszę o takie skierowanie.

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 24 lipca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po kwalifikacji w Zofii. Wszystko tak jak czytałam. Zrobili mi przed wizytą ktg i usg. Potemkonsultacja llekarska ( byłam u dr Padzik - przemiła kobieta). Pomimo że obie dziewczyny ułożone glowkowa to o porodzie SN mowy nie było. Brak zgody rodzącej i stan po CC jest w Zofii wskazaniem do cięcia nawet w pojedynczej ciąży. U mnie doszły bliźniaki. Trochę u mnie za wcześnie na ustalenie terminu (skończone 29tygodni) więc dokładna data poznam na następnej wizycie 6 sierpnia. Ma to być przełom 37 i 38 tygodnia. No chyba ze coś będzie nie tak albo poród zacznie się wcześniej to wtedy zrobią CC z marszu. Jestem zadowolona z wizyty i podejścia pani doktor.

    Gosia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuka ciesze się , że udało się po Twojej myśli. U mnie podobnie, 27 sierpnia mamy ustalić szczegóły cesarki. U lekarza będę jeszcze 6 sierpnia by dogadać co i jak. Musze się go zapytać co w sytuacji jak poród zacznie się wcześniej? Może Ty się pytałaś i znasz odpowiedz?

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 25 lipca 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Izbę Przyjęć mam jechać i stamtąd zabiorą mnie na blok.

    Gosia
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 25 lipca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cc nie mogą nikogo zmusić do sn. To kobieta podejmuje decyzje, bo może się nie zgodzić na próbę porodu sn. A żeby rodzić sn trzeba taką zgodę podpisać. Wystarczy więc jej nie podpisać i nie ma opcji o próbie porodu sn.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ