X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Pierwsza cesarka czy druga też musi być.
Odpowiedz

Pierwsza cesarka czy druga też musi być.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 2 września 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja słyszałam ze nie musi być to tez cesarka.

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie musi..moja lekarka powiedziała, ze jesli mina co najmniej 2 lata, to podejmuje sie probe porodu sn i patrzy sie na wytrzymałosc blizny.. i w razie czego robi sie cc..

  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 2 września 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będe mieć pierwszą cesarkę ok 7 dniu przed terminem, natomiast w przypadku kolejnej ciąży moja lekarka nie zalecałaby porodu sn z uwagi na prawdopodobieństwo pęknięcia macicy (w miejscu blizny jest ona słabsza), dlatego przy drugiej ciąży zaleca cesarkę 2 tyg przed terminem

  • picollina Ekspertka
    Postów: 214 157

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od przyczyn cc. Ja miałam pierwszą cesarkę z powodu pośladkowego ułożenia dzieciątka, na przełomie 38/39 tc. Teraz po 4 latach, lekarz powiedział że dopuszczają poród sn, ale: szyjka musi się skracać i rozwierać, muszą być regularne skurcze i dziecko musi się dobrze wstawiać. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak - to skończy się cc. Dodatkowo jeśli do terminu porodu nie zacznie się akcja to również będzie wykonane cc. To wszystko zależy od szpitala w którym się rodzi.

    ap1526 lubi tę wiadomość


    f2wl2n0a4zwzr8gi.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja lekarka twierdzi, ze jesli obserwuje sie blizne ,to nie ma potrzeby cesarki na 2 tyg przed terminem.jesli blizna ma sie ok, nic nie boli, to po co to dziecko tak wczesnie wyjmowac z brzucha?im pozniej tym lepie.jest dobra lekarka ,pracuje w super nowoczesnym szpitalu, gdzie pracuja najlepsi lekarze.

    kuzynka zaszla w ciaze 7 miesiecy po cc i rodzila naturalnie kolejne dziecko w Irlandii, nikt tam nie nastawial sie od razu na cc.no ale Irlandia ,to inna bajka.urodzila ,nic sie nie stalo,.wydaje mi sie ,ze odstep 2 i wiecej lat ,to mozna spokojnie rodzic naturalnie.duzo tez zalezy od kobiety ,bo niektorym nic sie nie stanie nawet jak odstep czasu od poprzedniego ciecia jest niewielki,a inne po kilku latach moga miec problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2014, 21:54

    DeLaCruz lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 5 lipca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:44

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam siłami natury 2 lata i 4 miesiące po cesarce. I bardzo byłam zadowolona, bo 2 godziny od przyjazdu do szpitala Bobas był już na świecie, mogłam chodzić, zajmować się Małą i dużo szybciej doszłam do siebie niż po cc.

    DeLaCruz lubi tę wiadomość

  • METAXA Koleżanka
    Postów: 45 34

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wwitajcie. A mi rozeszla się blizna po 1 cc , a rodzilam 5 lat później, dlatego drugą tez miałam cesarkę.

    Polawola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a po ciąży pozamacicznej?
    naeet rok nie minie jak bede miala poród, planowo we wrzesniu a w październiku przez cc usuwali pozamaciczna wraz z jajowodem i jajnikiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczko, ale jeśli miałaś wycinany jajowód i jajnik, to macicę masz prawda? CC polega na nacięciu macicy. Nieistotne, albo mniej istotne są blizny zewnętrzne, liczy się blizna na macicy dla celów porodu, bo lekarze czasem boją się pęknięcia, jeśli jest blizna na macicy za cienka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za objaśnienie, a co z blizna na brzuchu bo szczerze to u mnie rany zle sie goja nawet teraz jest jeszcze koloru czerwonego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze trochę masz czasu zanim Twój brzuch zacznie mocno rosnąć, do tego czasu możesz kupić jakąś maść wspomagającą gojenie blizny może? Ale skoro jesteś w ciąży to może poradź się lekarza co to może być. Czerwona nie znaczy nie zarośnięta, moja blizna po cc też długo była czerwona, mimo, że już nie była otwarta.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja blizna jest cienka a szew byl jeden, w jednym miejscu po lewej czulam dluzszy czas jak by kulke ale byc moze wenetrzbe szwy sie roztapialy lekarz widzial brzuch na badaniu i mowil ze mozemy sie starac tylko nie wiem czy uwage przykula blizna czy stwierdzil to po pecherzyku okoloowulacynym, no nic zapytam w środę bede wchodzic w 7tydzień o ile owulacja byla dokładna bo widze ze są cuda ;)

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cesarki nie miała, ale moja bratowa miała. Oboje dzieci przez cc ponieważ pierwsze nie chciało wyjść na świat i musieli zrobić cc bo nie było postępu porodu, a drugie bo za krótki odstęp jednego porodu od drugiego mimo że dziecko mniejsze i poród postępował. Wątpie żeby jakiś lekarz podjął się aby kobieta rodziła sn jeśli odstęp od jednego do drugiego jest mniejszy niż 1 rok. Tak że robią cc w określonym terminie. Jak dziewczyny piszą powyżej obserwuje się ranę. Mnie się wydaje że im póżniej kobieta znowu zajdzie w ciążę większe szanse ma na poród sn, ale to zależy od jej organizmu i samej tej rany. Nieraz parcie jest tak duże że istnieje możliwość pęknięcia macicy.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapytam lekarza o tą bliznę

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak w końcu z tym jest?


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam na facebooku grupę wsparcia "naturalnie po cesarce". tam znajdziecie rzetelne i aktualne informacje. jest też strona naturalniepocesarce.pl.
    ja miałam cesarkę w lutym 2014 a drugi poród wypadnie 18 miesięcy po cc.

    belladonna lubi tę wiadomość

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam dwójkę dzieci SN po CC z blizną 3 mm. Najważniejsze żeby blizna była jednorodna. Poza tym nie może być tych czynników, które zdecydowały o pierwszym cięciu (np. jakieś wady miednicy lub tp.) Dużo by pisać o tym, ale na pewno jeżeli ktoś chce rodzić SN po CC to trzeba tego po prostu chcieć. Ryzyko pęknięcia macicy nie jest akurat duże, ale ponieważ jest groźne, to wszyscy tym straszą. Nikt nie mówi, że macica może pęknąć również przy porodzie bez wcześniejszego cc.
    Trzeba mieć dobrego lekarza, który pomoże pacjentce podjąć dobrą decyzję. Mnie mój lekarz bardzo wspierał i jestem mu za to bardzo wdzięczna. No i nie w każdym szpitalu chcą podejmować próbę porodu naturalnego po cc. Dobrze byłoby rodzić w takim szpitalu, gdzie takie porody są, udają się i personel jest pozytywnie nastawiony.

    Wszechmiła, Malagosia, DeLaCruz lubią tę wiadomość

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 11 lipca 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Karowej w Warszawie wszystko da się naturalnie. Bliźnięta 19 miesięcy po CC tez. Znaleźć tam wskazania do CC to jakiś cud. Koleżanka rodziła naturalnie po cesarce 72 godziny zanim zrobili cięcie. Była ledwo przytomna z bólu i zmęczenia i się chyba przestraszyli ze im zejdzie na tej porodowce.

    Gosia
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 27 lipca 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Niemczech cc nie jest wskazaniem do kolejnego. Poród po cesarce niczym się nie różni tutaj od porodu bez takiej przeszłości. Ja za około 3 tygodnie będę rodzić po cc to wam powiem jak poszło. Pierwsze dziecko było wyciągnięte na szybko z powodu tachykardi i tego, że co chwile wymiotowalam i juz nie mogli czekać. No ale moja panna nie wyszłaby chyba nigdy - poród/cc był w 42+0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2015, 13:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ