X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród oxytocyna - tak czy nie ?
Odpowiedz

oxytocyna - tak czy nie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nisia2901 Ekspertka
    Postów: 133 62

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do porodu coraz bliżej i zastanawiam się jak to jest z tą oxytocyną. Wszędzie ją podają często nawet bez pozwolenia od pacjentki żeby przyspieszyć akcję porodową ale czy jest ona faktycznie konieczna?
    Co jeśli odmówię jej przyjęcia? Bedę rodzić dłużej ale mniej będzie bolało (bo z tego co słyszałam oxytocyna potęguje ból porodowy).
    Jakie są Wasze opinie na ww kroplóweczkę :)
    Czy są osoby które przy jednym porodzie miały ją podowaną a przy drugim nie ?

    oar8vfxmb84zoiiv.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ja jestem po jednym porodzie a daleka droga u mnie jeszcze do drugiego :-)
    Rodząc córeczkę po 8 godzinach podano mi dwie dawki oksy ja ze swoimi skurczami myslalam ze juz nie dam rady a potem było juz tylko gorzej mdlalam i wymiotowalam podczas porodu musialam moec podawany tłem ponieważ nie mogłam oddychać co do samej oxy lekarze mi tylko powiedzieli ze dostane kroplowke i tyle nie uprzedzili co to bedzie a na koniec stwierdzili ze ze swoimi skurczami to i w dwa dni bym nie urodzila

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • wiki_1989 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety z oksytocyną jest tak, że jednym pomoże a innym wręcz przeciwnie. Można poczytać jakie skutki niesie za sobą syntetyczna oksytocyna, przede wszystkim: skurcze stają się boleśniejsze w większości przypadków, krótsze przerwy między skurczami, co ostatecznie może doprowadzić do deceleracji tętna dziecka, w rezultacie zagrożenie życia. Dziecko nie ma tego naturalnego czasu na wzięcie "oddechu", odpoczynek. Jeśli nie ma potrzeby to bym się nie godziła na oksy. W moim przypadku podanie oksy (o czym mnie nawet nie poinformowano) spowodowało spadki tętna i cc (a byłam bardzo nastawiona na sn). Jeśli chodzi o wywoływanie porodu to przed oksy można spróbować innych metod.

    wiki_1989
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem zadowolona, że podano mi oksy. Miałam piękny poród. Od 3 do 7 cm spałam między skurczami, potem dobiłam do 9 i... akcja się zatrzymała. Skurcze miałam co raz rzadsze. Prawie jakbym zapomniała, że mam urodzić :) Podano i oksy i po 1,5 h bardzo intensywnych skurczy, których nie dało się zatrzymać, moje ciało urodziło. Autentycznie, miałam wrażenie że to nie ja,a moje ciało urodziło. I wspominam to pozytywnie. Owszem ,bóle krzyżowe miałam przykre, ale prysznic i masaż świetnie je łagodził.
    Gdybym musiała mieć podaną ponownie oksy, to nie mam nic przeciwko. Poza tym nie mam wiedzy medycznej, ani położniczej i sama swojego stanu nie ocenię. Muszę zaufać położnym. Przecież się nie wypiszę z dzieckiem w połowie drogi.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 1 poród siłami natury z oxy, tragedia - mdlałam, musieli mi podawać tlen i zzo, bo inaczej pewnie by była cc. Ale poród w miarę szybki - 7.5h.
    2 poród cc na zimno.
    3 poród 100% naturalny, bez nacięcia, bez oksy, bez leków przeciwbólowych - było cudownie, bardzo bolało dopiero na sam koniec, tak mogłabym rodzić codziennie :) A poród po 8 latach, więc teoretycznie znowu byłam pierworódką i trwał 5.5h :)

    Ja akurat oksy w 3 ciąży mówiłam kategoryczne nie, nawet powiedziałam gince, że jak będę po terminie i nic się nie będzie dziać to wolę drugie cc na zimno. Na szczęście kilka dni przed tp odeszły mi wody :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 12:19

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 10 maja 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam podana oxy bo 5 cm rozwarcia i zero bóli od godz 8 leżałam pod kroplowka o 12 przyszła pani dr przebiła mi wody i wtedy poczułam ból. Mąż mi bardzo pomagał swoją obecnością bolało ale do przejścia a 15.30 mój słodziak był na świecie więc 3,5 godz bólu. Najgorsze było jak młody wychodził to było okropne uczucie na szczęście trwało szybko. W tej ciąży mam nadzieję że będzie jeszcze szybciej :-D

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ