BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > oxytocyna - tak czy nie ?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Nisia2901
Ekspertka
Postów: 133
62

Wysłany: 30 marca 2017, 12:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Do porodu coraz bliżej i zastanawiam się jak to jest z tą oxytocyną. Wszędzie ją podają często nawet bez pozwolenia od pacjentki żeby przyspieszyć akcję porodową ale czy jest ona faktycznie konieczna?
Co jeśli odmówię jej przyjęcia? Bedę rodzić dłużej ale mniej będzie bolało (bo z tego co słyszałam oxytocyna potęguje ból porodowy).
Jakie są Wasze opinie na ww kroplóweczkę :)
Czy są osoby które przy jednym porodzie miały ją podowaną a przy drugim nie ?

oar8vfxmb84zoiiv.png

0202oliwcia
Autorytet
Postów: 1726
1111

Wysłany: 2 kwietnia 2017, 21:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witaj ja jestem po jednym porodzie a daleka droga u mnie jeszcze do drugiego :-)
Rodząc córeczkę po 8 godzinach podano mi dwie dawki oksy ja ze swoimi skurczami myslalam ze juz nie dam rady a potem było juz tylko gorzej mdlalam i wymiotowalam podczas porodu musialam moec podawany tłem ponieważ nie mogłam oddychać co do samej oxy lekarze mi tylko powiedzieli ze dostane kroplowke i tyle nie uprzedzili co to bedzie a na koniec stwierdzili ze ze swoimi skurczami to i w dwa dni bym nie urodzila

w4sqyx8dc2rm5g6k.png

Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
Aniołki <3 <3 <3 <3
Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe

wiki_1989
Nowa
Postów: 3
1

Wysłany: 8 kwietnia 2017, 10:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Niestety z oksytocyną jest tak, że jednym pomoże a innym wręcz przeciwnie. Można poczytać jakie skutki niesie za sobą syntetyczna oksytocyna, przede wszystkim: skurcze stają się boleśniejsze w większości przypadków, krótsze przerwy między skurczami, co ostatecznie może doprowadzić do deceleracji tętna dziecka, w rezultacie zagrożenie życia. Dziecko nie ma tego naturalnego czasu na wzięcie "oddechu", odpoczynek. Jeśli nie ma potrzeby to bym się nie godziła na oksy. W moim przypadku podanie oksy (o czym mnie nawet nie poinformowano) spowodowało spadki tętna i cc (a byłam bardzo nastawiona na sn). Jeśli chodzi o wywoływanie porodu to przed oksy można spróbować innych metod.

wiki_1989

zokeia
Autorytet
Postów: 2223
1466

Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja jestem zadowolona, że podano mi oksy. Miałam piękny poród. Od 3 do 7 cm spałam między skurczami, potem dobiłam do 9 i... akcja się zatrzymała. Skurcze miałam co raz rzadsze. Prawie jakbym zapomniała, że mam urodzić :) Podano i oksy i po 1,5 h bardzo intensywnych skurczy, których nie dało się zatrzymać, moje ciało urodziło. Autentycznie, miałam wrażenie że to nie ja,a moje ciało urodziło. I wspominam to pozytywnie. Owszem ,bóle krzyżowe miałam przykre, ale prysznic i masaż świetnie je łagodził.
Gdybym musiała mieć podaną ponownie oksy, to nie mam nic przeciwko. Poza tym nie mam wiedzy medycznej, ani położniczej i sama swojego stanu nie ocenię. Muszę zaufać położnym. Przecież się nie wypiszę z dzieckiem w połowie drogi.

tb73epoky7bge1zc.png
atdc4z173dng7siu.png
43kt3e5e37vlpped.png

[konto usunięte]

Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja 1 poród siłami natury z oxy, tragedia - mdlałam, musieli mi podawać tlen i zzo, bo inaczej pewnie by była cc. Ale poród w miarę szybki - 7.5h.
2 poród cc na zimno.
3 poród 100% naturalny, bez nacięcia, bez oksy, bez leków przeciwbólowych - było cudownie, bardzo bolało dopiero na sam koniec, tak mogłabym rodzić codziennie :) A poród po 8 latach, więc teoretycznie znowu byłam pierworódką i trwał 5.5h :)

Ja akurat oksy w 3 ciąży mówiłam kategoryczne nie, nawet powiedziałam gince, że jak będę po terminie i nic się nie będzie dziać to wolę drugie cc na zimno. Na szczęście kilka dni przed tp odeszły mi wody :D

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 kwietnia 2017, 12:19


paulin
Ekspertka
Postów: 156
60

Wysłany: 10 maja 2017, 14:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja miałam podana oxy bo 5 cm rozwarcia i zero bóli od godz 8 leżałam pod kroplowka o 12 przyszła pani dr przebiła mi wody i wtedy poczułam ból. Mąż mi bardzo pomagał swoją obecnością bolało ale do przejścia a 15.30 mój słodziak był na świecie więc 3,5 godz bólu. Najgorsze było jak młody wychodził to było okropne uczucie na szczęście trwało szybko. W tej ciąży mam nadzieję że będzie jeszcze szybciej :-DDowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)