X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Niskie dziewczyny a poród SN
Odpowiedz

Niskie dziewczyny a poród SN

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ostatnio moja gin zapytała mnie ile mam wzrostu - 150cm - odpowiedziała, że to mało, nie zdołam urodzić i najpewniej będę mieć CC.

    Mówiąc szczerze CC nawet nie brałam pod uwagę. Mam szerokie biodra (typowa figura gruszki), moja mama i siostra też są niskimi gruszkami i urodziły po 2 dzieci SN. I my i dzieci siostry z wagą około 4 kg. Mój synek póki co malutki nie jest, na ostatnim usg miał spory brzuszek :)

    Jak się nie bałam porodu, tak się zaczęłam bać. Bo jeśli zdecyduję się na SN a coś się po drodze wydarzy, np zablokuje mi się dzidzia ramionkami... Masakra...

    Czy są tu tak niskie dziewczyny, którym udało się urodzić SN nie najmniejsze dziecko? Podzielcie się historiami. Z góry dzięki.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 157. Wg mnie nie chodzi o wzrost tylko o rozmiar miednicy. Przed pierwszym porodem leżałam długo w szpitalu z powodu przedwczesnych skurczów i kilka razy miałam mierzoną miednicę. Zresztą mój gin też mi mierzył na wizycie. Jestem drobna i szczupła. Urodziłam bardzo szybko bo oba porody około 4 godziny a skurcze parte przy pierwszym 25 min a przy drugim 10. Także popros o zmierzenie miednicy i wszystko bedzie jasne . Dodam jeszcze że pierwszy syn miał 3660g a drugi 3380 wiec nie tacy mali

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 20 lutego 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Reni,to jakas niedorzecznosc twierdzic ze wzrost przeklada sie na mozliwosci rodzenia dzieci. Znaczenie moze miec jedynie rozstaw miednicy w relacji do szacowanej wielkosci dziecka. Znam dziewczyny malutkie i chude jak patyczki ktore bez problemow urodzily i rozlozyste matrony ktore nie byly w stanie wypchnac dzidzi. Glowa do gory :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 21 lutego 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda20 - również podpinam się pod dziewczyny powyżej. Mam koleżankę - niecałe 150 cm wzrostu urodziła chłopca ponad 3,5 kg. Moja mama - dwoje dzieci SN a ma " w porywach" haha 155 cm.
    Myślę że wzrost nie ma nic do tego. A co do rozłożystości bioder , też w sumie nie byłabym tego taka pewna, bo przecież nie obwód talerzy biodrowych ma znaczenie tylko ta" dziura" pomiedzy mini...a czy to jest proporcjonalne? Musze poczytac ;) Gdyby tak było to super bo sama jestem typem "latynoskim " ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 08:42

    nqtko7eswtot5kmm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ