BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > Nadciśnienie i cukrzyca indukowana insuliną
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Agulaa30
Autorytet
Postów: 501
189

Wysłany: 12 listopada 2018, 16:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny czy jest szansa na poród naturalny o czasie czy liczyc moge raczej na wcześniejszy i cc?? Nadciśnienie lecze juz 3 rok

w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3

Lyanna
Autorytet
Postów: 863
489

Wysłany: 12 listopada 2018, 23:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jeśli nie masz innych wskazań do cesarki i potrzebny będzie poród we wcześniejszym terminie, to będą indukować. Chyba, że chcesz cesarkę i tak dogadasz się z lekarzem :) Cukrzyca i nadciśnienie nie są wskazaniami do cc. Nie są też bezpośrednimi wskazaniami do wcześniejszego porodu, chociaż często są wywoływane wcześniej.

Miałam cukrzycę, byłam na insulinie (pod koniec 100 jednostek dziennie). W ostatnich tygodniach wysokie ciśnienie. Ze względu na zwapnienia i małą ilość wód płodowych dostałam skierowanie od gina do szpitala. W szpitalu zrobili usg i ktg, nie dopatrzyli się niczego aż tak niepokojącego i ostatecznie miałam się stawić na patologii ciąży dwa tygodnie przed terminem. Kilka dni przed tym ciśnienie zaczęło wzrastać do 170/100 i pojechałam do szpitala. Dwa dni później ordynator zdecydował, że nie ma sensu czekać i indukcja - najpierw cewnik Foleya, w trakcie zakładania odeszły wody, potem porodówka, oxy i ostatecznie po prawie 12 godzinach cc ze względu na brak postępu porodu (rozwarcie 4 cm, a na porodówkę trafiłam z 3cm).

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 listopada 2018, 23:57

km5s8rib3rydlnmr.png
iv099vvj9qnut7rh.png
06.2016 [*] Aniołek 6 tc


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)