X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Nadciśnienie i cukrzyca indukowana insuliną
Odpowiedz

Nadciśnienie i cukrzyca indukowana insuliną

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy jest szansa na poród naturalny o czasie czy liczyc moge raczej na wcześniejszy i cc?? Nadciśnienie lecze juz 3 rok

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 12 listopada 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie masz innych wskazań do cesarki i potrzebny będzie poród we wcześniejszym terminie, to będą indukować. Chyba, że chcesz cesarkę i tak dogadasz się z lekarzem :) Cukrzyca i nadciśnienie nie są wskazaniami do cc. Nie są też bezpośrednimi wskazaniami do wcześniejszego porodu, chociaż często są wywoływane wcześniej.

    Miałam cukrzycę, byłam na insulinie (pod koniec 100 jednostek dziennie). W ostatnich tygodniach wysokie ciśnienie. Ze względu na zwapnienia i małą ilość wód płodowych dostałam skierowanie od gina do szpitala. W szpitalu zrobili usg i ktg, nie dopatrzyli się niczego aż tak niepokojącego i ostatecznie miałam się stawić na patologii ciąży dwa tygodnie przed terminem. Kilka dni przed tym ciśnienie zaczęło wzrastać do 170/100 i pojechałam do szpitala. Dwa dni później ordynator zdecydował, że nie ma sensu czekać i indukcja - najpierw cewnik Foleya, w trakcie zakładania odeszły wody, potem porodówka, oxy i ostatecznie po prawie 12 godzinach cc ze względu na brak postępu porodu (rozwarcie 4 cm, a na porodówkę trafiłam z 3cm).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 23:57

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ