X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Miednica
Odpowiedz

Miednica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie, czy w szpitalu przed porodem mierzyli Wam miednicę. Ja zaczęłam 38 tc i zdałam sobie sprawę, że na żadnej z wizyt lekarz nie mierzył mojej miednicy. Zawsze byłam drobna i trochę się martwię czy nie będzie z tym u mnie problemu. W rodzinie miałam już taki przypadek u siostry ciotecznej, która przez kilka godz męczyła się na marne przy porodzie, który zakończył się po 10 godz skurczy cc. Szkoda tylko, że powiedziano jej dopiero po, że jej miednica była tak wąska, że nie miała szansy urodzić sn.

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mierzoną jak wody płodowe i odeszły, zdziwiona byłam co te pielęgniarki robią z moja miednicą, bo sprzęt jak cyrkiel:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję, ze i mnie zmierzą.

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 marca 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem może się upomnij bo moja bratowa w tym samym szpitalu co ja rodziła i miednicy miała nie mierzonej i kazali jej rodzić naturalnie. Namęczyli ją i skończyło się cc.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 8 marca 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie na pewno o to poproszę jeśli tylko ból nie zajmie całego mojego umysłu.

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 marca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To poproś męża żeby o tym starał się pamiętać:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 8 marca 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuszna rada:)

    Maracuja
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 marca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam ustalic sibie plan porodu ;) zapiszesz tam wszystkie cenne informacje i rozdasz albo Ty albo maz pielegniarkom i poloznej :) lepiej miec przygotowany taki plan bo porod hak sie zacznie to zapomnimy nawet jak sie nazywamy ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 marca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy w jakim szpitalu ma rodzić. Bo akurat nie wszystkie szpitale praktykują "dyktando" rodzącej czy jej rodziny. Niestety rodzić po ludzku nie wszędzie jest praktykowane, wiem że u mnie nie zdało by to egzaminu. Zresztą czego można się spodziewać przy pierwszym porodzie naturalnym jeśli nigdy się nie było przy takim porodzie i nie rodziło się? Ja teraz przy drugim porodzie niewiele zmienię. Niestety nie da się wszystkiego przewidzieć. A jak się okaże że będzie duzo rodzących? Najważniejsze to nie zapomnieć o tych najwazniejszych z ważnych np. KTG, badania ginekologicznego, usg, w przypadku pozytywnego GBS to o antybiotyku upominać się ile da się, czy o znieczuleniu tak samo. Mierzeniu miednicy, ciśnienia, wagi itp. i o lewatywie. To ważne z mojego pkt widzenia czynności które powinny być wykonane bez mojego gadania.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 marca 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że z tym planem porodu to kwestia bardzo indywidualna i rzeczywiście część kobiet go potrzebuje, bo daje im psychiczny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ja nie robię planu, bo to nie dla mnie. To będzie mój pierwszy poród i wydaje mi się, że robienie planu tylko bardziej by mnie stresowało, bo tak naprawdę nie da się na ten moment niczego zaplanować, a brak możliwości realizowania punktów, które bym sobie założyła, byłby dodatkowym stresem. Rozumiem jednak kobiety, które czują się z tym pewniej. To kwestia podejścia i charakteru. Mi większe poczucie bezpieczeństwa daje wykupiona opieka położnej i to, że nie będę błąkała się po izbie przyjęć z wielką niewiadomą czy ktoś raczy się mną zająć, czy będzie miejsce, czy ktoś kto będzie odbierał poród będzie miły czy opryskliwy.

    Co do tych wszystkich badań, o których pisze pakima to na pewno lepiej sobie wszystko naszykować i spakować wcześniej, żeby uniknąć szykowania dokumentów w pełnym stresie, zwłaszcza przy pierwszym porodzie. Ja mam już komplet badań w torbie podręcznej do szpitala. Na lodówce wypisałam sobie jeszcze rzeczy, które chcę zrobić przed wyjazdem do szpitala, bo wiem, że mogę wszystko zapomnieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 18:22

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 marca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się ma położną przy sobie to tak jakbyś miała już plan porodu bo ona wszystkim się zajmie, powiesz jej słówko i ona będzie wiedziała co zrobic:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mierzyli miednice na IP w dzien porodu przy przyjęciu..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 16 marca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już poprosiłam Męża, żeby o tym pamiętał jeśli trafiłabym do szpitala. Mam jeszcze wizytę u lekarza, więc jeśli tym razem nie wyleci mi to z głowy to poproszę, żeby mnie zmierzył.

    Maracuja
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zmierzyła położna miednicę na porodówce. Najpierw założyła wenflon, dała antybiotyk na paciorkowca, zrobiła lewatywę i przed podpięciem do KTG zmierzyła miednicę. Wcześniej nikt mnie nie mierzył.

  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mierzyli na wizycie ale nie wiem po co skoro w szpitalu tego nie robili a przecież nie mieli mojej dokumentacji medycznej. Może gdyby było by cos nie tak w przychodni by mi powiedzieli i sama bym się upominała na porodówce o ponowne zmierzenie.

    pakima lubi tę wiadomość

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Autorka tego postu chyba urodziła bo z tego co zauważyłam nie ma jej już kilka dni :) ale słuszna rada:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wznawiam post: czy są jakieś minimalne wymiary miednicy jakie trzeva mieć, żeby w ogóle podjąć temat porodu naturalnego? Orientujecie sie?:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ