X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Masaż krocza
Odpowiedz

Masaż krocza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przeczytałam dziś tutaj w pytaniach, że przed porodem dobrze jest robic masaż krocza, żeby uniknąć pęknięcia podczas porodu. https://bellybestfriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/iii-trymestr/czym-jest-masaz-krocza-i-jak-sie-go-robi,75.html
    Czy któraś z Was to robi?? Co o tym sądzicie, bo to jakoś dziwnie dla mnie brzmi, ale w sumie chyba ma sens.warto czy nie?

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy gdzie będziesz rodzić. Jeśli w szpitalu gdzie nacinają rutynowo to strata Twojego czasu.

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nie dalam rady masowac bo mialam ogromny brzuch na finiszu haha ale tez mysle ze to nic nie da...odnosnie jeszcze krocza to i tak mialam naciete w zupelnie innym miejscu niz tez masaz sie wykonywalo..a ha wiele dziewczyn pisalo ze wiesiolek pomagal na sluzy na krocze przy porodzie.wiec mozna sie zoorientowac.
    Ja sie zapytalam lekarza o to ale powiedzial ze jakby te dodatki pomagaly to by zapisywal to na recepte kobietom zeby bylo lzej he wiec..wybor.
    No liscie malin tez pilam na lepsze skurcze i przez cala ciaze mialam 3skurcze wlacznie z braxtonami...ktorych nje mialam a na porodowce skurcze pojawily sie wywolane oxytocyna.

    Matylda36, ziółek lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez stosowalam masaz krocza i smarowalam sie olejkiem...na darmo, skonczylo sie cesarka :)

    e_v_e lubi tę wiadomość

    0ylvqca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi położna odradziła masaż krocza i smarowanie czym kolwiek twierdzac ze to co nadmiernie rozciagniemy same juz do normy nie wroci natura sama podziala a naciecie nie jest podobno takie straszne i wykonujessieje tylkowtedy kiedy to jest naprawde konieczne

    Matylda36, pasia27, Fidelissa lubią tę wiadomość

  • Dagmara Autorytet
    Postów: 314 295

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że bardzo dużo zależy od położnej, ja przy pierwszym porodzie miałam nacinane krocze ale tylko troszeczkę.

    m3sxs65g11pm3ti6.png

    Córka 2012👱‍♀️
    Córka 2014👩‍💼
    Syn 2016 👱‍♂️

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam.racja.naciecie mam ok 1cm i nawet ginek misial sie wpatrzec zeby zauwazyc wiec to nie takie straszne aczkolwiek wazne zeby dobrze ktos zszyl..na drugi dzoen po porodzie juz siedzialam po turecku karmiac malego...zeby jakas dobra pozycje znalezc..no i latalam po korytarzu wiec nke ma sie czego bac.podmywalam sie szarym mydelkiem,recznik papierowy i za kazdym razem psikalam Octeniseptem i lux!teraz nie wyczuwalny szew ;-)

    Miriam lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 10 lutego 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a myślicie o ćwiczeniu mięśni Kregla ( jak sikamy to zatrzymujemy mocz na kilka sekund i potem znowu sikamy)?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 14 lutego 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i "co kraj to obyczaj" mi położna mówiła żeby masować.
    ćwiczenia mięśni Kegla na pewno nie zaszkodzą:)

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • kaaasiaczek_ Autorytet
    Postów: 1286 1430

    Wysłany: 14 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja robię masaż krocza, tzn. mąż mi pomaga, hehe ;D bo teraz to już nie sięgam.

    mychowe, Fidelissa lubią tę wiadomość

    qb3ci09kgez1zp78.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 18 lutego 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    Dziewczyny a myślicie o ćwiczeniu mięśni Kregla ( jak sikamy to zatrzymujemy mocz na kilka sekund i potem znowu sikamy)?

    Tych ćwiczeń absolutnie nie wolno wykonywać w trakcie oddawania moczu!
    Wczoraj na SR tłumaczyła ten temat rehabilitantka. Ćwiczenia ok.120 razy dziennie przynoszą pożądany efekt.

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak Walabia napisała nie podczas oddawania moczu bo pęcherz pózniej może nie trzymać moczu

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 19 lutego 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze to dobrze, że mi powiedziałyście.

    Martina lubi tę wiadomość

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 6 marca 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięśnie Kegla ćwiczę 2 razy dziennie rano i wieczorem tak ok 5-10 minut. Nie wolno podczas oddawania moczu ale chodzi o te mięśnie które ewentualnie przy oddawaniu moczu przerywałyby jego oddawanie.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 9 marca 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kegla.wszedzie mlzna cwiczyc :-) w autobusie,w domu,w wannie hehe i po porodzie sn tez od razu cwiczyc zeby ladnje wszystko weszlo :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 9 marca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia - ćwiczyć można, tylko pamiętać trzeba :) Ja mam nastawiony budzik w komórce dwa razy dziennie, bo inaczej zapominam :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 19 maja 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy taki masaż można zacząć? I czy faktycznie dziewczyny które go robiły miały łatwiejszy poród? Któraś ma jakieś doświadczenie?

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie:)?

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj na szkole rodzenia położna bardzo nas zachęcała do tego masażu, mówiła, że od razu poznaje jak dziewczyna sobie masowała krocze, że się dużo łatwiej rozciąga, częściej się unika nacięcia i ogólnie mniej piecze podczas rozciągania. Ja jej wierzę i mam zamiar sobie wykonywać taki masaż od 34 tygodnia ciąży.

  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam masaż krocza w pierwszej ciąży, niestety nie obyło się bez nacięcia - parłam 2 i pół godziny i małemu poleciało tętno, więc nie było już czasu na ochronę krocza. Położna po porodzie powiedziała, że gdyby nie to tętno i gdyby było jeszcze trochę czasu to nie miałabym nawet draśnięcia bo pięknie się rozciągało. Myślę, że warto robić ten masaż, nacięcie to nic miłego.

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ