X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Masaż krocza
Odpowiedz

Masaż krocza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kaaasiaczek_ Autorytet
    Postów: 1286 1430

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jednak miałam cc, bo dziecku zaczęło spadać tętno, ale myślę, że taki masaż nie zaszkodzi, jeszcze jak mąż pomaga, tak jak u mnie (ja leże, a mąż masuje :) ), to już w ogóle luksus :D

    qb3ci09kgez1zp78.png
  • Precious Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj w szkole rodzenia położna zachęcała do wykonywania masażu krocza.
    Twierdziła, że bardzo pomaga masaż przy użyciu olejku migdałowego i wystarczy już 6 tygodni jego stosowania (raz dziennie), by ona podczas porodu zauważała róznicę w elastyczności tych miejsc.
    Trzeba masować krocze jakby rysowało się uśmiech, a na koniec wcierać olejek takimi samymi ruchami wewnątrz wejścia do pochwy, delikatnie rozciągając ku dołowi (czyli odbytowi). Każdego dni rozciągać mocniej.

    Co o tym myślicie?
    Czy to się pokrywa z tym, co Wam radzą położne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze jest kupic sobie na pare tygodni przed porodem gumowa pilke do pilates i kazdego dnia siedziec na niej okrakiem przez 20-30 minut (nawet ogladajac telewizje)
    od 34 tygodnia ciazy pic po 2-3 szklanki wywaru z lisci malin.
    cwiczyc miesnie kegla
    pic olej z wiesiolka
    wykonywac masaze (od 35 tygodnia)
    wcierac olejek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 22:09

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy taki masaż można zacząć wcześniej? Ja właśnie weszłam w trzeci trymestr. Myślicie, że mi to pomoże skoro mam już 30 lat, a to moje pierwsze dziecko? Wiadomo, że nie jestem już tak elastyczna jak dwudziestki. Co myślicie?

  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masaż powinno się wykonywać od połowy 2 trymestru, ale wiadomo nigdy nie jest za późno :) Na pewno nie zaszkodzi.

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 6 listopada 2014, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta instrukcja masażu krocza mnie przeraża....:(

    przecież kiedyś kobiety nie rozciągały nic i też pięknie rodziły..., a gdzie natura ???


    e1l049r.png

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 11 listopada 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc żałuję, że bardziej się nie starałam z masażem krocza... Mój zapał minął po 3 tygodniach, a myślę, że gdybym robiła go do końca, nie byłoby potrzeby nacięcia (a to była kwestia 1cm po 1h skurczów partych...).

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu może ktoś kto uniknął nacięcia przy kolejnym porodzie a wczesniej był nacinany? Zastanawiam się czy jest w ogóle taka szansa. Bo wiadomo jednak miejsce po nacięciu jest dużo mniej elastyczne :/

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • aneczka88 Koleżanka
    Postów: 55 12

    Wysłany: 23 listopada 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja przy pierwszym porodzie uniknęłam nacięcia krocza, ani nie pękłam. aLE to chyba tylko dlatego, że moja córeczka była bardzo malutka, bo miała niecałe 2900. Na jutro mam termin kolejnego porodu i boje się strasznie, że tym razem dziecko będzie większe i niestety mnie to nie ominie. A jakby była jakaś miła kobietka, która nie była nacięta przy drugim porodzie a urodziła spore dziecko będę wdzięczna jak da mi nadzieję, że tym razem też mnie nie natką:)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam balonik Epino i pękłam bardzo mało (nie chciałam nacięcia). W zasadzie 2 czy 3 szwy w środku, bo mnie obtarło, także polecam rozciąganie. Masaż też robiłam, ale jednak więcej z balonikiem.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy poród byłam nacinana choć synek ważył mało bo 3 kg, a później usiedzieć nie mogłam. A koło mnie leżała kobieta która urodziła swoje 3 dziecko i nie była nacinana. Mam nadzieję, że i u mnie też tak będzie za drugim razem.

    exclusivedecking.com.pl/deski-tarasowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:44

  • kasiaa.. Autorytet
    Postów: 347 195

    Wysłany: 16 lutego 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    201610141756.png
    201802217352.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec i ja w końcu mogę wydać opinie :) dla mnie? Rewelacja!
    Robiłam masaż krocza ponad miesiąc, mniej lub bardziej regularnie...
    Urodziłam naturalnie córkę o wadze 4150g! Zero nacięć, zero pęknięć... Jedynie w środku obtarcia na co mam założone 3 szwy, których nie czuje. Zewnętrznie krocze nienaruszone i kilka godzin po porodzie siadałam po turecku :)
    Mimo bardzo intensywnej fazy parcia, bo tylko 22 min i bardzo dużego dziecka :) (pierwszy porod)
    Ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam! :)

    Maggia, Chica Mala lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 24 lutego 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka to aż Ci zazdroszczę.. ja czekam na akcję porodową ale coś mi się wydaje że jeszcze poczekam sobie troszkę.. :)

    ❤❤
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszusia, Ja urodziłam w 41+0 :D wiem co czujesz, ja już kota dostawałam! :) Ale doczekasz się :)
    Życzę powodzenia i napisz tu jak było :)

    Rodziłam 2 tygodnie temu a poród wspominam bardzo ciepło, możesz przeczytać w pamiętniku opis ;)
    Mimo, że urodziłam bardzo duże dziecko, naturalnie, bez znieczulenia, to poród miałam cudowny, krocze ocalało i dzięki temu połóg leci mi bez jakichkolwiek dołów czy problemów :) osobiscie, co mogę powiedzieć od siebie, to że nastawienie daje bardzo dużo!
    Ja się starałam nastawić do porodu pozytywnie, nie bałam się go. Wiedziałam, że będzie bolało ale traktowałam to jako sprawdzian swoich możliwości i mimo koszmarnego bólu, nawet przez myśl mi nie przeszło znieczulenie :D
    Myślałam o tym jak o misji, którą muszę wypełnić :)
    Było cudownie! :)

    Elaria, Maggia, Redhotka lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam masaż krocza, ale krocze nie ocalało. Dziecko rodziło się z ręką przy głowie. Jednak nie czułam jakiegoś bólu w kroczu, skurcze parte w ogóle już mnie nie bolały ani nic, jakbym robiła kupę.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi ginekolog powiedział, że taki masaż nic nie daje, a trzeba uważać żeby nie nabawić się jakiejś infekcji. Aczkolwiek jak byłam na spotkaniach Fundacji Rodzić Po Ludzku, to położne bardzo zachwalały masaż. Podobnie jak te baloniki annibal.

  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, wątek ten trochę umarł ale mam nadzieję, że mi ktoś pomoże, bo nie wiem jak to jest z tym masażem i mam parę "technicznych" pytań:
    *czy podczas masażu trzeba używać dużej siły do rozciągania? mnie po 5 minutach już rece bolą... nie wiem czy nie robię za mocno.
    *czytałam, że wiele forumowiczek czuje duży ból podczas masażu- ja czuję tylko trochę więc z drugiej strony-może za słabo masuję?
    *czytałam, żeby zaczynać od masażu jednym palcem, stopniowo dokładać kolejne, aż do czterech... i tu niespodzianka, bo ja od razu mieszczę cztery :-D (sory za dosłowność) ale nie wydaje mi się żeby główka dziecka przeszła ot tak. Z kolei po tygodniu ćwiczeń podczas "igraszek" mąż zapytany jak mnie "tam" czuje powiedział: fajnie ciasno masz :-D nosz kurde. Sama już się gubię, nie wiem co źle robie. Przepraszam za bezwstydność, ale gdzie mam pytać jak nie tu. Dodam, że to moja pierwsza ciąża.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ