X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Łożysko po CC
Odpowiedz

Łożysko po CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 lipca 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny która z Was po cc rodziła łożysko? Jak to jest? Czuć coś i ile to trwa? Słyszałam,że lekarz może je też wyciągnąć. Podzielcie się doświadczeniami :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 8 lipca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam, czytam i jestem trochę w szoku, że o to pytasz, bo to chyba naturalne, że skoro brak jest akcji porodowej, czyli brak skurczy, to małe prawdopodobieństwo urodzenia łożyska.
    W cięciu cesarskim łyżeczkuje się macicę podczas operacji, czyli też usuwa się operacyjnie łożysko

    Kawokado lubi tę wiadomość

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie u anestezjologa i powiedział,że po wyciągnięciu dziecka podaje się dożylnie oksytocynę po której są skurcze porodowe i rodzi się łożysko. Tego w ogóle się nie czuje bo ma się znieczulenie i trwa to z 10 min. Nie wiem od czego to zależy bo czytałam,że można też je po prostu wyciągnąć.
    W poniedziałek porozmawiam z moją gin i zapytam jak będzie robić,bo to ona robi mi cięcie więc na pewno mnie trochę uspokoi.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie normalnie podczas operacji oczyszczono calutka macice razem z łożyskiem

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa jestem od czego to zależy...też nigdy nie słyszałam,żeby po cc rodzić łożysko,dziwne to trochę :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do głowy by mi nie przyszło, że można rodzić łożysko po cc. jak można przeć, kiedy na macicy jest świeża rana po cięciu? ja miałam łożysko łyżeczkowane podczas cc.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem jak można. Tak mi powiedział anestezjolog. Też mnie to zdziwiło :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 9 lipca 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też czyścili mechanicznie przy cc i pierwsze słyszę o rodzeniu łożyska.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam się dziś mojej bratowej ( jest położną od 10 lat ) i mówiła,że często się zdarza tak,ze po CC kobieta rodzi łożysko. Tego się w ogóle nie czuje bo trzyma znieczulenie,łożysko jest miękkie więc nie trzeba ciąć ani zszywać i trwa chwilkę.
    Plusy takie,że jest mniejsze krwawienie niż po wyłyżeczkowaniu.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:13

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ