X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Łagodzenie bólu podczas porodu - metody
Odpowiedz

Łagodzenie bólu podczas porodu - metody

Oceń ten wątek:
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 23 września 2013, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia wysłałam Ci zaproszenie, to jutro popiszemy na priv. Bardzo chciałabym się dowiedzieć coś na temat tej położnej bo nie mam żadnej znajomej :)
    Patti to ty Radomianka jesteś??? ale wybyłaś z Radomia hehe :) Słyszałam o tej Ghanim i to same dobre opinie i też się nad nią zastanawiałam... No ale już teraz to zostanę przy Ananiczu :) On pracuje na Tochtermana, więc może na niego trafię :) i ogólnie chyba jeden z najbardziej znanych lekarzy w Radomiu...

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 23 września 2013, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wybylam ale nie zaluje bo w gdansku pieknie.najlepiej uzgadniac sprawy z poloznymi jesli ma sie znajome.z tego ,co wiem nawet jesli nie trafi sie na znajoma polozna, to ona moze powiedziec kolezankom ,ze bedzie rodzila jej znajoma i chyba inaczej sie zaopiekuja -niestety ,takie sa realia.meginka,pani ghanim jest super, kiedys wlasnie pracowala na tochtermana.w twoim przypadku ,uwazam ,ze lepiej chodzic do lekarza ,ktory pracuje w szpialu ,gdzie zamierzasz rodzic.nie wiem jak to jest z miejscami do porodu ,ale wieksze prawdopodobienstwo ,ze cie nie odesla gdzie indziej ,jesli bedziesz miala lekarza na tochtermana.
    ja rodzilam w gdansku i bardzo mi zalezalo na rodzeniu w konkretnym szpitalu i wiem ,ze przyjeli mnie raczej dlatego ,ze mialam pieczatke lekarki wlasnie z tego szpitala.dziewczyne przede mna lekarz odeslal ,a byla wiecej dni po terminie niz ja.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 24 września 2013, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest że jak widzą pieczątkę lekarza to inaczej patrzą ja w sieerpniu pojechałam na ip z bólem brzucha i od razu chcieli mnie kłaść na oddział jak zobaczyli pieczątkę na karcie,no ale ja po poronieniu to też inaczej patrzą.I właśnie Maj Bielikow mnie przyjmowała czy jakoś tak.Wydawała się miła tak przy pierwszym kontakcie.ale niby kobieta powinna być delikatna a nie w porównaniu z moim lekarzem on dużo lepiej delikatniej bada na fotelu;))

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 24 września 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no, co do badania to nie jest zbyt delikatna... Ogólnie miła babka, ale ten jej gabinet strasznie stary, sprzęt do USG rozlatujący no i pewnie do tej pory nie znałabym płci, ogólnie niczego nowego się nie dowiadywałam na wizytach, tylko tyle, że wszystko ok. A mój nowy doktorek ma wszystko nowiutkie, robi szybkie USG na każdej wizycie, a teraz będę miała takie dokładniejsze, z pomiarami przepływów czy jakoś tak :) Wszystko tłumaczy, pokazuje na monitorze wszystkie części dzidziusia :)
    A do dra Kotasa też kiedyś chodziłam, ale to przed ciążą i wydawał się całkiem w porządku :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 24 września 2013, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do tego badania wlasnie...podczas porodu jak dzialalo znieczulenie to nic nie czulam jak mi wkladaly rece polozne -ogolnie to jest najgorsze to wkladanie rak szczegolnie podczas parcia i musze przyznac ,ze kobiety polozne i lekarki robily to tragicznie ,a przyszedl starszy lekarz i nie w porownaniu bylo to badanie do tego co robily kobiety.no ale pani ghanim i moja lekarka z gdanska bardzo deliktne sa.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 2 lipca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    U mnie poród zbliża się wielkimi krokami i jednocześnie pojawia sie coraz wiekszy strach przed bólem porodowym... szukam zatem jakiś rozwiązań odnośnie łagodzenia tego bólu i wczoraj natknęłam się na urządzenie TENS.
    Czy kóraś z Was miała możliwość jego stosowania podczas porodu?

    Czytałam, że w Anglii są one prawie na każdej porodówce, w Polsce tylko w wybranych szpital (mp. Św. Zofii).

    Będę wdzięczna o opinię, czy warto zainwestować w to urządzenie.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama zastanawiam się nad tens. Czy ostatecznie któraś z was się zdecydowała?

    Ja mam mega jazdy przy okresie i korzystałam z tens przez pierwsze 2-3 dni
    i z moich obserwacji wynikało, że zmniejsza ból do takiego, który mogę wytrzymać i dzięki niemu udało mi się znacząco zmniejszyc ilość tabletek przeciwbólowych. Ponadto zauwazyłam, ze jesli czekałam za długo i ból był mega, to wtedy urzadzenie już nie dawało rady go zmniejszyć, ale jak załozyłam je odpowiednio szybciej, to było ok. Przy okresie załozone z tyłu,mi nie pomagało (korzystałam z elektrod na brzuchu), no a właśnie w ciąży trzeba je załozyć z tyłu więc obawiam się że pomóc może tylko na bóle krzyżowe.

    No i teraz mam do was pytanie, czy są jakieś sposoby na przewidzenie, u której kobiety wystąpią bole krzyzowe? Bo moj tens, nie jest przystosowany do porodu i muszę kupic drugie urządzenie i teraz zastanawiam się czy to ma sens... W sumie mogę raczej bez problemów miec zzo, ale wolałabym nie.. Z drugiej strony, przy "zwykłym okresie" nie raz ladowałam na ip, po zaszczyk przeciwbólowy i zwyczajnie boję się że będę co kilka min. mdleć przy porodzie, tak jak to miało miejsce przy okresie (jeśli odpowiednio szybko nie nałykałam się tabletek lub nie założyłam tensa)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 07:25

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ