X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Łagodzenie bólu podczas porodu - metody
Odpowiedz

Łagodzenie bólu podczas porodu - metody

Oceń ten wątek:
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 19 września 2013, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aila zgadzam się z Tobą co do wyboru porodu. Ja miałam naprawdę ciężki a to dlatego ,że pomimo strasznych bóli (również miałam krzyżowe) już na samym końcu zatrzymała się akcja porodowa ja miałam zjazd ,córka się podduszała i za późno było na jakiekolwiek działania typu cesarka. Pozostało "wyciskanie " (delikatnie mówiąc) skończyło się krwotokiem ,połamanymi żebrami i przetaczanie krwi potem długo jeszcze leżałam z dzieckiem na oddziale.
    Boję się bardzo drugiego porodu ale wiem ,że chciałabym spróbować rodzić siłami natury ,chciałabym też jednak się do tego dobrze przygotować.
    Bo to zrobić można . Nie można zaplanować przebiegu i tego jak ten poród będzie wyglądał ale przygotować się można. Na pierwszy poród poszłam z tzw "partyzanta" miałam się zgłosić na test z oksytocyny.Poszłam nie wiedząc nic .Zaufałam,że w szpitalu nie mogą mi zrobić krzywdy,wiedzą co robią. Wiem ,że lekarz popełnił masę błędów .Począwszy od USG na którym widoczne było ,że dziecko jest nieprawidłowo ułożone ,skończywszy na tym,że nie słuchano wogóle tego co ja mówię, co ze mną się dzieje.Tym razem nie dam sobie tak wszystkiego wmówić i tak oczu mydlić.
    Liczę też po cichutku ,że jednak pewne rzeczy się zmieniły. Rodziłam prawie 9 lat temu i może ie tyle same sale porodowe i standard jest lepszy ale również podejście. Wiele błędów jest rozdmuchiwanych przez media i mam nadzieję,że to też w jakiś sposób wpływa na działania lekarzy ,położnych.
    Co do żelu to właśnie też czytałam ,że nie uśmierza bólu lecz skraca czas porodu i oszczędza siły matki i dziecka Jest dostępny zestaw 3 żeli 1 używa się przed porodem, masuje się szyjkę itd. 2 w czasie porodu 3 trzy dni po porodzie pomaga w regeneracji.
    na chwilę obecną nastawiam się na ten sam szpital co Patti :)

    aila lubi tę wiadomość

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • marzycielka29 Autorytet
    Postów: 1378 1711

    Wysłany: 19 września 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Moge ci na gdzoes napisac co tam potrzeba do szpitala zeby nie zasmiecac tego watku hehe albo na priv?

    Jeśli mogę cię prosić to bardzo chętnie na pewno będą to przydatne info.:)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    iv09io4p2pxzv5ij.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/iv09io4p2pxzv5ij.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 19 września 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asi, a ty masz lekarza prowadzacego ze szpitala gdzie chcesz rodzic?

    jesli chodzi o drugi porod ,to ja na nic juz sie nie nastawiam .tak tez doradzala mi moja lekarka przed porodem i tego bede sie trzymala.naturalnie czy cesarka, najwazniejsze ,zeby wszsytko zakonczylo sie dobrze.

    Asi, czy moglabys cos wiecej napisac na temat karmienia, z tym ,ze najlepiej na watku pielegnacja maluszka, bo nie chce tu zasmiecac.
    interesuje mnie co robilas ,zeby utrzymac tak dlugo laktacje- pamietam ,ze karmilas do 2 roku zycia.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 20 września 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolalo ale bylam w stresie i dopiero przy partych gdy sily juz nie mialam blagalam o znieczulenie , wcześniej dali gaz rozwesekajacy i jakiś zastrzyk w tylek na szybsze zlagodzenie szyjki i niby byl tez przeciwbólowy, krzyczeć nie krzyczalam Tylko stekalam ze boli najgorzej wspominam wyciskanie dziecka :/ okropne potem ciagniecie go kleszczami ale juz nie pamietam bolu;) i na 2dziecko zdecyduje sie na pewno;) bylyscie juz u ginekologa? Nie wiecie czy pękniętą szyjka macicy będzie odczuwalna przy sexie:D?

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • energytrip Ekspertka
    Postów: 245 272

    Wysłany: 22 września 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Czytam duzo o przygotowaniach do porodu i staram sie jak najlepiej przygotowac. Jest to moja pierwsza ciaza, date porodu mam na polowe grudnia.

    Przeczytam wszystkie watki tutaj i nie spotkalam sie jeszcze zeby ktos wspomnial hinoze. Czytam duzo o tym teraz, kupilam sobie ksiazki, troche czytam na internecie, ogladam filmy.... Generalnie bardzo bym chciala w taki sposob rodzic.

    Chcialabym zapytac sie czy mialyscie z tym stycznosc, czy same myslalyscie o takim porodzie, lub znacie kogos kto sie przygotowuje do porodu w hipnozie.

    Pozdrawiam serdecznie

    f2wlcbxmiucyp84t.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 22 września 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc nic o tym nie słyszałam . Szczerze mówiąc jak rodziłam córkę to w szpitalu dostępne było TYLKO znieczulenie zzo ,które było właściwie niedostępne.
    Teraz zapewne sporo się zmieniło ,jest już więcej metod łagodzenia bólu dostępnych w szpitalach. Czy skutecznych tego nie wiem ale ja chciałabym spróbować wszystkiego żeby tylko było lepiej niż za pierwszym razem. O hipnozie nie słyszałam .

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • energytrip Ekspertka
    Postów: 245 272

    Wysłany: 22 września 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipnoza nie jest standardem w Polsce.... przez niktorych uwazana jest wrecz za szarlatanizm!

    Podejrzewam, ze prywatnie jest dostepna.

    Amerykanka Marie Mongan jest pionierka w hypnobirthing ( hypno porod) w UK kobieta o imieniu Katherine Graves

    http://www.hypnobirthing.co.uk/marie_mongan.shtml

    Ogladalam duzo filmikow na utube, troche poszperalam na necie i kupilam ich ksiazki, jedna napisana przez Mongan a druga przez Graves.
    Musze powiedziec, ze przekonuje mnie ta filozofia, ale chcialam sie zorientowac i porozmawiac z kims kto mial z tym bezposredni kontakt lub sam rodzil w taki sposob.

    Jak widze biale fartuchy to mi wlos na karku staje deba!

    f2wlcbxmiucyp84t.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 22 września 2013, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju dziewczyny trochę wam zazdroszczę tego ZZO... u nas w mieścinie nie jest ono dostępne, nawet jak się zapłaci, kurde drażni mnie to bo przecież powinno być dostępne tak samo dla wszystkich, w końcu 21 wiek a u nas 100 lat za murzynami ehhh... Niby tłumaczą się brakiem anestezjologa albo innymi głupimi wymówkami. Mamy tylko gaz rozweselający, który jak pisałyście- niewiele daje.
    No cóż- to radomskie realia :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 23 września 2013, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maginka u Nas jest tak samo ,każdy szpital zabezpiecza sie na wypadek braku anastezjologa . Tak miałam jak córkę rodziła przyszedł do mnie i powiedział ,że wróci jak skończy operacje . Tyle,że ja jestem skłonna zapłacić za to znieczulenie ,żeby nie przechodzić takich męczarni ,żeby móc cieszyć się porodem .

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 23 września 2013, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asi, rzeczywiście strasznie ciężki poród miałaś :/ Moja mama rodziła prawie 40 lat temu pierwsze dziecko i też mówiła że przez owinięta w okół szyi pempowine dziecka miała zalecenie że wyprzeć mui je przy pierwszym skurczu no i w szczeóły wnikac nie będę, ale generalnie to był bardzo gwałtowny poród, a drugi poszedł juz jak po maśle.
    Też mi się wydaje że po 9 latach i przy drugim porodzie będzie to zupełnie inne doświadczenie dla Ciebie, To że jesteś strsza i świadoma tego czego nie chcesz na pewno tez bardzo pomoże. Grunt żebys się nie bała
    Wiesz mi doradzają dobre dusze żeby w ostatnim momencie przed porodem być aktywnym - dużo chodzić, pływać lub wręcz - aquaaerobic w wodzie - bo dzięki temu poród zacznie się szybciej - dziecko zacznie układac sie i schodzic w dól szybciej i potem jak dojda skurcze i rozwarcie będzie to krócej trwało. Wiem że teoria jedno a praktyka może nas zaskoczyć czyms zupełnie innym, ale... myśle sobie że jesli to pomoże mi zapanować nad niepokojem o przebieg porod, zając myśli i dac chociaż złudne poczucie ze mam na coś wpływ to idę w to!:) Moim zdaniem powinnaś zrobić duży nacisk na prowadzącego lekarza żeby pomógł Ci z załatwieniem tego znieczulenia. Powinnaś miec komfort psychiczny, bo dzięki niemu kto wie moze wszystko tak ładnie pójdzie że nawet to znieczulenie nie będzie potrzebne? Będę bardzo mocno trzymac kciuki, zebyś tym raem wyszła z porodówki ze zdaniem że poród byl super. (moja koleżanka niedawno urodziła i z takim właśnie entuzjazmem mi przekazała informacje o nowm dziecku - tego nam wszystkim życzę)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2013, 08:27

    Asi lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 23 września 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Meginka też z Radomia? mnie przeraża wizja rodzenia w naszych szpitalach w którym byś wolała?? bo z opinii ja słyszałam że lepiej na Józefowie,ale chyba dużo zależy na jaką zmianę się trafi

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 23 września 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia123 wrote:
    o Meginka też z Radomia? mnie przeraża wizja rodzenia w naszych szpitalach w którym byś wolała?? bo z opinii ja słyszałam że lepiej na Józefowie,ale chyba dużo zależy na jaką zmianę się trafi
    madzia jestem z okolic Radomia, mieszkam na wsi :) No ale rodzić będę w Radomiu... Nie wiem jeszcze gdzie będę rodzić, ale chyba jednak Tochtermana wybiorę. Jest tyle opinii zarówno o jednym jak i o drugim szpitalu, że nie wiadomo który wybrać, musimy to przeżyć żeby się przekonać :)
    A więcej info masz na radomskim forum, czasem się tam udzielam :)

    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/threads/2082-Przysz%C5%82e-i-obecne-mamusie-z-Radomia-%29/page314

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 23 września 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za linka poczytam sobie

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 23 września 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a znasz już płeć ? gdzie do lekarza chodzisz?? Ja niedawno zmieniłam i jestem zadowolona, szkoda, że wcześniej tego nie zrobiłam...

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 23 września 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak już od dawna będziemy mieli synka;);) ja chodzę na focha do dr Kotasa.Jestem zadowolona. a TY gdzie chodziłaś wcześniej i teraz?

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 23 września 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wcześniej do dr Maj-Bielikow a teraz się przeniosłam do Ananicza. Niebo a ziemia :) Jest miły, robi USG w cenie wizyty i straaaaasznie dużo gada :) Dopiero u niego dowiedziałam się płci :)
    Czytałaś coś o tych warsztatach na Malczewskiego?? Będą w piątek, może się wybierasz?

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 23 września 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się wybiorę z ciekawości czytałam o nich a Ty sie wybierasz

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 23 września 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie nigdy nie byłam na czymś takim, i może też się wybiorę... jak namówię mojego małża :) hehe bo samej to mi się nie będzie chciało jechać ani wracać bo to dość późno się kończy...
    ale raczej będę ;)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 23 września 2013, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meginka,madzia -Ananicz , to dobry lekarz, a Kotas-moja siostra chodzila do jednej klasy z jego dzieckiem i tez jest ok.ja bedac jeszcze w radomiu chodzilam do pani ghanim tez na focha, tylko ona juz nie pracuje w szpitalu ale super babka.
    najlepiej miec znajmoma polozna ,nie wiem czy mozna wykupic polozna w radomiu?slyszalam ,ze jak ma sie dobra i pomocna polozna to nie jest zle.moja mama rodzila na tochtermana,ja tez bym wybrala ten szpital.

    ja mieszkam w gdansku teraz i jestem mega zadowolona ze swojego porodu na klinicznej-super lekarze, znieczulenie zzo dostalam bez problemu ,choc porod malo bolesny mialam i wspominam bardzo dobrze i kazdemu tego zycze.

    kuzynka rodzila w lipcu na tochtermana i dobrze wspomina

    Meginka lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 23 września 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra ma dobrą koleżankę położną i bliżej porodu zadzwonie do siostry i wezmę nr do tej położnej będę spokojniejsza

    relg3e5ejwatx9hx.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ