X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Krew pępowinowa
Odpowiedz

Krew pępowinowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Av zamieściłaś jeden cytat, a w podsumowaniu jest o korzyściach bankowania dla członków rodziny... ja znam te argumenty i jestem ich świadoma. Stać mnie na bankowanie, więc nie chcę kiedyś żałować.

    A pro po artykułu, nie jest to żadne renomowane pismo medyczne, a jedynie specjalistyczne. Wśród wielu lekarzy i naukowców od zawsze są odmienne zdania, w różnych dziedzinach, na różne tematy... i uważam jak ktoś chce się usprawiedliwić albo znaleźć argumenty, żeby nie bankować to znajdzie i dobrze...

    Najważniejsze to podjąć świadomą decyzję :)

  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 26 lipca 2018, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie wrote:
    Lyanna, ale to dla Twojego pierwszego dzidziusia zaproponowała taką zniżkę? :)
    Tak, dla pierwszego. Przepraszam, że dopiero teraz ale nie zaglądałam do tego wątku.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 26 lipca 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem tylko jednego, po co wydzwaniaj do ludzi i codziennie przychodzi sms o kolejnej super hiper znizce. Jak dla mnie to bardzo słabe zagranie... Oczywiscie żeby nie było nie neguje przechowywania krwi pepowinowej tylko ta jedna kwestia mnie zastanawia.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Av Autorytet
    Postów: 711 827

    Wysłany: 28 lipca 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie wrote:
    No Av zamieściłaś jeden cytat, a w podsumowaniu jest o korzyściach bankowania dla członków rodziny... ja znam te argumenty i jestem ich świadoma. Stać mnie na bankowanie, więc nie chcę kiedyś żałować.

    A pro po artykułu, nie jest to żadne renomowane pismo medyczne, a jedynie specjalistyczne. Wśród wielu lekarzy i naukowców od zawsze są odmienne zdania, w różnych dziedzinach, na różne tematy... i uważam jak ktoś chce się usprawiedliwić albo znaleźć argumenty, żeby nie bankować to znajdzie i dobrze...

    Najważniejsze to podjąć świadomą decyzję :)
    Nie wiem, czy przeczytałaś całość:
    "Ukierunkowanie dawcy oznacza, że krew jest
    pobrana i magazynowana ze względu na duże prawdopodobieństwo
    wykorzystania tej krwi dla rodzeństwa chorego
    na chorobę, która ma wskazania do przeszczepienia
    komórek krwiotwórczych. Należy jednak podkreślić,
    że dotyczy to niemalże wyłącznie wskazań do przeszczepienia
    komórek allogenicznych, czyli pochodzących od
    innego dawcy. W takiej sytuacji nie ma znaczenia kto jest
    dawcą, pod warunkiem że dawca jest zgodny w HLA, a to
    w populacjach o wysokiej homogenności etnicznej (tak jak
    w Polsce) zazwyczaj nie jest trudne. "
    "Zawsze obowiązuje zasada, że komórki krwiotwórcze
    od dawcy z krwi obwodowej lub szpiku kostnego
    mają priorytet przed komórkami krwi pępowinowej (ponieważ
    komórek krwi pępowinowej jest mniej). Zgodni dawcy
    rodzinni to w praktyce rodzeństwo pacjenta. "
    "Zgodnie ze strategią doboru, ośrodki przeszczepowe
    w praktyce nie dochodzą do etapu krwi pępowinowej,
    w związku z czym nie ma takiego zapotrzebowania w Polsce,
    gdyż ogólne zapotrzebowanie na przeszczepy z niezgodnościami
    jest stosukowo niewielkie. Na dodatek całkowity
    koszt CBT jest wyższy niż przeszczepu od dawcy niespokrewnionego"

    To tylko kilka fragmentów. W skrócie: nawet jeśli będzie to przeszczep od rodzeństwa, to krew obwodowa i szpik mają pierwszeństwo. A jak nie, to poszukiwania dawcy niespokrewnionego. Więc tak, teoretycznie krew pępowinowa może się przydać, w praktyce nie praktykuje się jej przeszczepiania, bo inne opcje są zwyczajnie lepsze. Wszystkim polecam tę publikację, bo jest napisana w miarę zrozumiale i po polsku, ale można poszukać wielu opracowań angielskojęzycznych, gdzie konkluzje są takie same. Oczywiście mimo niskiego prawdopodobieństwa wykorzystania krwi w przyszłości można nadal zdecydować się na bankowanie, ale sądzę, że gdyby ludzie byli rzetelnie informowani o możliwościach terapii i ich ograniczeniach, to biznes PBKM nie byłby tak lukratywny.

    f2w3ol2adwu1ceje.png
    Leon :)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ