X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Kraków- SP Żeromskiego
Odpowiedz

Kraków- SP Żeromskiego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie "gdzie rodzic w Krakowie" wątek tego szpitala był poruszany. Jednak ciężko wyłapać konkretne i aktualne informacje na temat tego konkretnego szpitala, dlatego pytam tutaj.
    Dziewczyny, czy któraś ma doświadczenia z porodem w tym szpitalu? Jak wygląda opieka? Co ze sobą zabrać, a co gwarantuje szpital? (wiem, że np na Kopernika dają pampersy dla malucha i mamie majty poporodowe- tutaj chyba raczej we własnym zakresie).
    Jak wspominacie poród? Czy to prawda, że dostanie ZZO przy porodzie naturalnym graniczy z cudem? Z czego to wynika?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Bukumola Autorytet
    Postów: 439 159

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę tam rodzić w przyszłym tygodniu to zdam relacje co i jak :) Ale ja będę mieć cesarkę więc co do porodu sn się nie wypowiem..
    Lista rzeczy do zabrania jest na stronie szpitala. Dla siebie wiadomo- koszula, szlafrok, podkłady i majtki poporodowe, jakieś kosmetyki i wode mineralna :) A dla dziecka tylko pampersy, ciuszki i husteczki nawilżane.

    17u9i09kaz7fg3pq.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bukumola wrote:
    Ja będę tam rodzić w przyszłym tygodniu to zdam relacje co i jak :) Ale ja będę mieć cesarkę więc co do porodu sn się nie wypowiem..
    Lista rzeczy do zabrania jest na stronie szpitala. Dla siebie wiadomo- koszula, szlafrok, podkłady i majtki poporodowe, jakieś kosmetyki i wode mineralna :) A dla dziecka tylko pampersy, ciuszki i husteczki nawilżane.
    W takim razie powodzenia i daj znac jak poszlo :)
    Wszedzie wlasnie jesli juz sa opinie to o cc. Chcialabym rodzic sn, ale wlasnie ze znieczuleniem. Nie wiem czy zmienic szpital na taki gdzie je na pewno dostane, czy zmienic podejscie i pocierpiec ;)

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Bukumola Autorytet
    Postów: 439 159

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj, a skad masz taka wiedze ze tam ciężko o znieczulenie? Jeszcze jak nie wiedziałam ze czeka mnie cesarka to pytałam mojego lekarza (pracuje w Żeromskim) o kwestie znieczulenia i powiedział ze o ile nie ma przeciwskazan medycznych (małopłytkowość i inne, nie znam się) to nie ma problemu ze znieczuleniem... Moja kolezanka rodzila tam sn i dostala znieczulenie bez problemu, nie wiem, może szczęście miała, akurat znam osobiście tylko jedna osobe która tam rodzila siłami natury.
    Będę lezec na sali poporodowej to podpytam inne dziewczyny czy dostaly znieczulenie..
    A pewnosci ze dostaniesz na 100% zzo nigdzie ci chyba nie dadza, np. niby Ujastek się szczyci ze daja bez problemu a osobiście znam dwie osoby które nie dostaly mimo braku przeciwskazan.. koleżance caly czas wmawiali najpierw ze dostanie ale jest jeszcze za wcześnie a potem nagle stwierdzili ze już za pozno :) druga nie dostala bo anestezjolog był zajęty ;) także chyba reguly nie ma, może w prywatnej klinice ewentualnie :)

    17u9i09kaz7fg3pq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakbyś jeszcze mogła podpytać czy do lewatywy trzeba mieć swój preparat i go wziąć na porodówkę czy oni sami tam zapewniają. Dzięki! :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 12:27

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bukumola wrote:
    Kaj, a skad masz taka wiedze ze tam ciężko o znieczulenie? Jeszcze jak nie wiedziałam ze czeka mnie cesarka to pytałam mojego lekarza (pracuje w Żeromskim) o kwestie znieczulenia i powiedział ze o ile nie ma przeciwskazan medycznych (małopłytkowość i inne, nie znam się) to nie ma problemu ze znieczuleniem... Moja kolezanka rodzila tam sn i dostala znieczulenie bez problemu, nie wiem, może szczęście miała, akurat znam osobiście tylko jedna osobe która tam rodzila siłami natury.
    Będę lezec na sali poporodowej to podpytam inne dziewczyny czy dostaly znieczulenie..
    A pewnosci ze dostaniesz na 100% zzo nigdzie ci chyba nie dadza, np. niby Ujastek się szczyci ze daja bez problemu a osobiście znam dwie osoby które nie dostaly mimo braku przeciwskazan.. koleżance caly czas wmawiali najpierw ze dostanie ale jest jeszcze za wcześnie a potem nagle stwierdzili ze już za pozno :) druga nie dostala bo anestezjolog był zajęty ;) także chyba reguly nie ma, może w prywatnej klinice ewentualnie :)
    O zzo w zeromskim czytalam na forach internetowych- tak wypowiadaly sie matki ktore tam rodzily- nie wiem na ile sa to aktualne i wiarygodne informacjr. Pewnosci ze tak to tam w tej chwili wyglada nie mam- dlatego pytam u zrodla czyli u rodzacych w ostatnim czasie. Troche mnie pocieszylas ze nie slyszalas zeby robili problemy. Pozyjemy zobaczymy- moze sie uda urodzic szybko i bez znieczulenia (o naiwna! ;) )

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłm w Żeromskim 15 października. Poprosiłam o znieczulenie i bez problemu dostałam. Niestety poród i tak zakończył się cesarką.

    Dla siebie musisz wziąć wszystko, dla maluszka pampersy i chusteczki nawilżane. Ubranka dają w szpitalu, choc są marnej jakość. Mój mały leżał chwilę na patologii noworodka, więc nie dawałam swoich ubarnek, bo położne go tam przebierały a ja nie miałam sił pilnować żeby mi ich nie podmienili.

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • Bukumola Autorytet
    Postów: 439 159

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecalam ze napisze po porodzie conieco o szpitalu wiec oto pisze :)
    Mialam tam cesarkę 18 grudnia ze względu na polozenie miednicowe dziecka. Jeśli chodzi o formalności to bylam nawet pozytywnie zaskoczona bo przyjecie do szpitala dość szybkie, sprawne, wiadomo trochę papierologii ale nie trwalo to dluzej niż godzine razem z badaniem ginekologicznym i usg...

    Generalnie w tym okresie jak ja tam lezalam mieli dość spore oblezenie porodówki i oddzial patologii ciąży tez był zapchany do tego stopnia ze noc przed cc spedzilam na wogole innym oddziale bo na patologii nie było miejsca :)

    Co do opieki poloznych bo to chyba jest ważne po porodzie to szczerze mowiac roznie.. bardzo to zalezalo od tego jakie polozne były na zmianie. w pierwszy dzien super, polozne rewelacyjne,non stop przychodzily, sprawdzaly czy ze mna i z dzieckiem ok, bardzo pomagaly przystawiać dziecko do piersi, radzily bo miałam problem ze zbyt plaskim brodawkami, maly nie mogl się przyssać, spedzily ze mna dużo czasu probujac pomoc wiec super. Ale już następnego dnia inna zmiana poloznych, w tym jedna okropna- z wielkim fochem i pretensjami jak tylko zadalo się jakies pytanie, zdziwienie ze jak można tego nie wiedzieć a przecież można wiele nie wiedzieć jak się rodzi swoje pierwsze w zyciu dziecko.. W drugim dniu mimo dalszego problemu z laktacja caly dzień nie udało mi się doprosić żeby ktoś przyszedł i pomogl mi przystawić dziecko mimo ze powoli zaczal pojawiać się pokarm i chciałam probowac.. Nie jest do końca tak jak się pisze ze tam terror laktacyjny panuje, generalnie fakt ze na początku jest nacisk żeby przystawiać do piersi ale jak ktoś nie może to zawozi do pielęgniarek i bez pytania dokarmiają mm.. i nie ma co liczyc ze ktoś niewiadomo ile czasu nam poswieci jak jest problem z karmieniem, z reguly kilka suchych porad, kilka minut ewentualnie i tyle. trzeba sobie radzic samemu.
    Ale generalnie opieka ok z małymi wyjątkami które w zawodzie pracować nie powinny bo brak im powolania ale to pewnie w każdym innym szpitalu tez sa takie osoby.
    Sale poporodowe 3-osobowe, z jedna lazienka na dwa pokoje. Obie dziewczyny z którymi lezalam rodzily sn i obie dostaly znieczulenie wiec chyba nie ma z tym jakiegoś większego problemu.

    Co do rzeczy które trzeba mieć ze sobą to tak jak ktoś już pisal- dla siebie wszystko, koszule nocne, podkłady poporodowe, majtki siatkowe, kubek, sztucce, szlafrok, kapcie, srodki czystości. Dziecko na samym początku zaraz po porodzie ubierają w szpitalne ciuszki, jakość wiadomo- taka sobie ale czyste, ja nie przebierałam przez pierwsza dobe, prosili żeby nie przebierać do pierwszej kapieli wiec się zastosowałam. A kapiel jest na drugi dzień po urodzeniu, wtedy można dac swoje ciuszki jak się chce a jak nie to tez zaloza cos szpitalnego, nie ma problemu. trzeba mieć swój kocyk albo rozek a najlepiej jedno i drugie, swoje pieluchy, chusteczki nawilżane i krem do pupy i chyba tyle generalnie. naprawdę nie ma co brac za dużo ciuszków dla dziecka bo ja przez caly pobyt przebrałam dziecko raz.. jak wszystko jest ok to bardzo szybko wypisują, mnie po cc wypisali w sobote a ciecie miałam w czwartek rano.

    Nie ma zadnego problemu z odwiedzinami, maz może siedzieć ile chce, mój maz siedział do późnego wieczora i nikt go nie wyganial.. minus jest taki ze wogole średnio zwracają uwagę na to kto na oddzial wchodzi i zdarzalo się ze wchodzily tez dzieci a wiadomo ze dzieci raczej nie powinny się pojawiać na takim oddziale. tam za bardzo nikt tego nie pilnowal.
    Ogolnie szpital ok, wiadomo luksusow nie ma, prywatna klinika gdzie będą kolo człowieka skakać tez nie ale jest naprawdę w porządku, mogłabym tam rodzic ponownie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 16:20

    Nuskaw lubi tę wiadomość

    17u9i09kaz7fg3pq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ