X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Kiedy termin do planowanej CC
Odpowiedz

Kiedy termin do planowanej CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lee Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Mam takie małe pytanie do kobitek które miały planowane cc. Kiedy wcześniej się wysyła do szpitala? U mnie jest sprawa że okazało się, że jestem w "starszej ciąży" niż pamięc moja sięga do dokładnej daty ostatniej miesiączki.Według mojej obecnej gin 13-23 marzec jest tp a według prywatnego gina 5 marzec.To duża różnica zwłaszcza że muszę być zanim się rozpoczną skurczę.Obawiam się po prostu że dostanę skurczę wcześniej i nie będą mogli przeprowadzić cc a wtedy to już będzie tylko strach że coś pójdzie nie tak. Trzecie cc w odstępie roku od drugiego.

    7470kw7i2cireub0.pngf2w3krhmuz9s45pd.pngf2w3io4p0lcbrvi6.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 25 listopada 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam CC planowe. Termin wyznaczony był na dwa dni przed terminem z om. Teraz chyba jest taka tendencja, żeby datę cięcia wyznaczać jak najbliżej terminu, albo wręcz czekać na rozpoczęcie akcji porodowej. Jeśli u Ciebie jest to niewskazane, to zapewne lekarz powinien Ciebie poinstruować i wyznaczyć termin odpowiednio wcześniej..

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 25 listopada 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz kazał mi się stawić na patologii ciąży po skończonym 37tc z najwcześniejszej daty porodu (z USG ciąża była starsza niż z OM o 4dni). W 37tc +6 z USG / 37+2 z OM dostałam krwotoku i od razu na stół. Podobno miałam też skurcze, ale nic nie czułam

    Z samą cesarką czeka się na patologii ciąży ile się da dopóki dziecko nie osiągnie 39tc, ale to zależy od wieku ciąży i przyczyny cesarki (zagrożenie życia i zdrowia dziecka lub matki powoduje natychmiastowe cc bez względu na wiek ciąży). Radę jaką mogą dać to jeśli grozi przedwczesny poród albo ciąża jest z komplikacjami to wybieraj szpitale z jak najwyższą referencyjnością. Mi od razu ginekolog kazał iść do szpitala wojewódzkiego o najwyższej referencyjności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 10:30

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 26 listopada 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam termin z om na 29 mają, cesarkę wyznaczyli na 19 maja :) podobno lepiej jest robić CC gdy już rozpocznie się akcja, ale wiadomo jak to jest... Jeżeli dziecko zdąży się wstawić to po ptokach.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyznaczyli cesarkę na 39 tc z OM, ciąża wg tych pierwszych USG i owulacji jest starsza o 3 dni. Mam przyjść do szpitala wieczór przed cesarką.
    Ale moje wskazanie to miednicowe położenie.

    Gdyby były skurcze porodowe albo odejście wód to mam przyjechać.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewidywany TP miałam na 15.01.2015, lekarze dali nam wybrać datę ale nie wcześniej niż 14 dni przed. Cc mieliśmy więc 05.01.2015.

    n9b5huo.png
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam cesarke planowanq w 37tyg i 6 dn ale synek byl juz duzy bo wazyl 4320.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz powiedzial ze planuje cc do tygodnia przed terminem. Ale ostatecznie skonczylo sie na cc dokladnie konczac 37tc z powodu zatrucia ciazowego.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Jaś i Małgosia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w planie tydzień przed terminem ze względu na stan po wcześniejszym cięciu. Boję się żeby akcja nie rozwinęła się wcześniej, bo jeśli przyjadę a poród będzie postępujący i aktywny to sam stan po cięciu nie jest gwarancją ani wskazaniem do kolejnej cesarki


  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu w którym miałam robione planowane cięcie jest zasada że musi być pełne 39 tygodni ciąży wtedy zgłasza się do szpitala robią badania i na drugi dzień jest robione cięcie cesarskie.Oczywiście tak jest gdy nic się nie dzieję i wyniki są w porządku.

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg OM cc mam w 38t3d , wg USG pełne 39t - a to już za 3 dni

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • Rencia Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 31 lipca 2018, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz wczoraj powiedział że w 39tc dobrze by było przeprowadzić CC. Chyba żeby wcześniej się coś działo. Jestem w 36 TC i mam skrócona szyjkę, puchne i mam dość wysokie cisnienie. W planie jest 13 sierpnia ustalenie konkretnej daty CCC. Byle nic się nie wydarzyło wcześniej.

    Renia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ