X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Jaka pozycja najlepsza ?
Odpowiedz

Jaka pozycja najlepsza ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamusie :) mam do wypełnienia ankietę do szpitala... jedno z pytań brzmi w jakiej pozycji chciała bym rodzić. Nie mam zielonego pojęcia ;D dlatego chciałam zapytać jakie są wasze doświadczenia co do pozycji porodowych. polecacie jakąś w której faktycznie dobrze wam się rodziło? już może oszczędzę sobie pytań czy faktycznie tak boli bo chyba umrę ze starchu jak mi napiszecie ze tak :P pozdrawiam :)

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie boli tak bardzo, jak sobie to wyobrażasz, serio ;) Ja parłam część w przysiadzie, a na koniec tak klasycznie na plecach.

    Niuninka lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to troszkę mnie uspokoiłaś co do tego bólu :) choć nie jedna mama już mi mówiła ze z czasem zapomina się o tym bólu z porodu.

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pamiętam już jaki to był ból, wiesz? :) Praktycznie jak mi córę dali, to zapomniałam :D Taka byłam nią zajarana, że nic innego się nie liczyło.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:43 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 stycznia 2017, 18:49

  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też wyczekuje synka wiec pewnie i ja tak bedę miała ze zapomnę :D oby ;D co do pozycji to wygrywa przysiad jak widzę na razie :)

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 25 lutego 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuninka, ja parłam na kolanach... tzn klęczałam a ramionami i głową byłam oparta o łóżko... mi tak było bardzo dobrze! :) i polecam masaż krocza, możesz zacząć już teraz :) ja po 1,5 miesiąca masażu i rodząc w ww pozycji urodziłam córkę 4150g bez nacięcia/pęknięcia krocza :) kilka godzin po porodzie siedziałam po turecku

    Niuninka, ayka lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 25 lutego 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj niuninka :)
    U mnie szpital jest mały, gminny i tu z góry jest narzucone ze końcówka porodu tylko na lezaco i nie dają znieczulen. Ale ogólnie ma świetną opinie. Wiesz ze ja po cc wiec przed kolejnym cc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 15:09

    Niuninka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • zita123 Przyjaciółka
    Postów: 81 22

    Wysłany: 29 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam w pozycji leżącej i było ok, w trakcie porodu jak miałam 5 cm rozwarcia usiadłam na worek sako i to dla mnie była masakra. A znajome opowiadają, że piłka i worek były zbawieniem.

    zita123 8p3odqk30jbhwasq.png
  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też rodziłam na leżąco,a raczej na półsiedząco i nie polecam tej pozycji. Najlepiej byłoby mi opierając się rękami o łóżko i klęcząc, ale oczywiście w naszym szpitalu poród tylko w takiej pozycji. Żałuję ogromnie, że nie wymusiłam innej pozycji, bo parłam 1,15 i czułam, że ciężko mi to idzie właśnie przez pozycję. Do tego obowiązkowe nacięcie, a dziecko wcale nie wynagrodziło mi bólu, który czułam przy nacięciu. Radziłabym zaznaczyć w planie porodu, że nie zgadzacie się na nacięcie bez znieczulenia, bo ja przy drugim ewentualnym porodzie tak zrobię.

    kolet
  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam fajny artykuł w temacie:

    http://dziecisawazne.pl/dlaczego-warto-rodzic-pozycji-wertykalnej/

    Ja szykuję się już na bitwę z położną o pozycję wertykalną. ;p

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 1 maja 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez cały poród wybierałam dowolną pozycję. Przeszłam przez piłkę po klęczki. Choć mnie to zaskoczyło, to na koniec przyjęłam pozycję pollezaca :) okazało się, że w niej było mi najwygodniej. Także nie ma się co tak bać tej pozycji, być może ciało samo ja wybierze.
    A bólu się nie bój. To raczej wysiłek. Zajrzyj do wątku 'jak bolą skurcze porodowe ' w zakładce 'po narodzinach' :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 11 maja 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnią godzinę mojego trzygodzinnego porodu przy każdym skurczu klęczałam na podłodze z oparciem ramion na czymś/kimś... można powiedzieć że ból zwalał z nóg i nie było innej opcji :P nawet na izbie przyjęć nie dałam rady usiedzieć na krześle a że na izbie skurcze były już co 3 minuty to zanim się pozbierałam z tej podłogi to za chwile znów tam biłam pokłony :D Parcie trwało tylko 10 minut na leżąco bo tak czułam że bym chciała, nawet nie przyszło mi do głowy żeby wstać.

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lezalam inie wyobrażam sobie, że moglabym rodzić inaczej.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam możliwość wyboru dowolnej pozycji, a odpowiadała mi pozycja półsiedząca-półleżąca :)

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najpierw jak glówka się obniżała to na boku z nogą na podpórce-spoko. Na kilka ostatnich skurczy położna przewróciła mnie na plecy, mąż podpierał plecy i głowe żeby dotykała klatki piersiowej a ja z całej siły trzymałam się tych specjalnych podpórek i na serio było dobrze. Te podpórki są super , bez nich ciezko by mi było wsadzić całą "parę" w parcie. Trzymasz się ich i przesz w przeciwnym kierunku, jakby odpychasz się od nich - duża ulga i zajmuje ręce.

    kasza lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 10 października 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lezac klasycznie i na pieska ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 17 grudnia 2016, 13:13

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdej pozycji, w jakiej było mi wygodnie, ale wyparłam syna na boku leżąc. W sumie to dobrze mi tak było, kompletnie nie miałam siły wstać z tej pozycji (miałam robione jeszcze KTG przy partych ze względu na zielone wody płodowe).
    Drugi poród chciałabym zakończyć w wodzie, strasznie żałuję pod tym względem, że musiałam wyjść z wanny przez te ziel wody.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez I fazę porodu stałam a jk nie dałam rady to klęczałam jak do modlitwy. Jak zaczęły się parte to też na klęczkach, dopiero przy pełnym rozwarciu położyłam się.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ