X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród jak wywołać poród?
Odpowiedz

jak wywołać poród?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agaaa... Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 maja 2016, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j.w. mam już serdecznie dosyć.. budzę się spuchnieta, nie mogę chodzić, bo kosmicznie bolą mnie biodra, nogi, problemy z oddychaniem... liście malin już nie pomogą, pewnie tak jak wiesiołek.. wczoraj 2x seks, podłogi na kolanach, spacer, schody, sprzątanie.. i co? i nic.. pobolało, ale nie tak jak porodowe i przeszło.. nie mam już siły, a mam jeszcze niespełna 2 letnie dziecko. ginekolog mi nie pomoże, bo z chęcią przeżyłabym masaż szyjki, albo przebijanie wód.. w szpitalu też mi nie pomogą. urodzić muszę na dniach, bo potem wraca śmiertelnie chora mama i będę musiała się jeszcze nią zająć.. a nie dam rady jak będę sie czuła tak jak teraz.. pomocy dziewczyny,

    aga
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 22 maja 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprobuj odpuscic i zrelaksowac sie na maxa choc 1-2 dni.

    Nasza myszka jest już z nami
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 24 maja 2016, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest latwo z tym relaksem ja mam to samo prawie 2 letni synek w domu termin na sobote a tu bo ic....zadnych skurczy chociaz juz katuje te swoje brodawki a tu nic... Pisza ze wywoluja skurcze a mi nawet brzuch nie spina czy brzuch opadl watpie seks to mi juz zbrzydl bardziej to z checi przyspieszenia porodu niz ochoty. Plakac tylko sie mi chce . i mam wszystkiego dosc sprztanie pielenie grzadek skakanie na pilce nosz kur.. Nic nie pomaga. Pierwszy syn o tej porze to juz mial 2 tyg a teraz co.... Jeszcze cukrzyce mam w ciazy nie zjem co chce .mam tak serdecznie dosc

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 maja 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, ja urodziłam prawie 2 tygodnie po terminie.. próbowałam wszystkiego! wielokilometrowe spacery, mycie podłogi na kolanach... no cuda wianki wyprawiałam! :D i co? kiedy stwierdziłam, że mam to w nosie i będę się delektowac ostatnimi chwilami ciszy i spokoju, rozsiadłam się na sofie i miałam plan cały dzień przeleżeć oglądając filmy i wcinając ciastka - zaczęłam mieć skurcze :P :P powodzenia :D

    kamenkaa, _cherryLady, guerretenshi lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodzilam 6 dni przed terminem. Pilamjakis tydzien liscie malin w duzych ilosciach: 3x dziennie napar z 2 lyzek. Liscie kupilam w zielarskim suszone. Bralam wiesiolka. Duzo chodzilam i robilam cwiczenia podnoszenie kolan do gory na zmiane po 100 razy i przysiady. 7 dni przed terminem zaczely mi sie saczyc wody :) w szpitalu czekali 24 h a potem mi wywolywali bo nie mialam ani skurczow ani rozwarcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2016, 14:19

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz zalecił "miło spędzić czas z mężem" ;-) poskutkowało od razu :-D

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że porodu nie da sie wywołać. Można wywołac lekkkie skurcze przez seks czy masaż brodawek, ale te porodowe przyjdą jak organizm tak stwierdzi. Myslę ze wszystkie te sposoby które "poskutkowały" to zbieg okoliczności. Zobaczcie ile jest nieudanych indukcji porodu oksytocyną która jest bezpośrednio już podanym z zewnątrz hormonem. Jeśli organizm nie jest gotowy to nici indukcji zwłaszcza domowymi sposobami. To moje zdanie. Ja urodziłam 10 dni przed terminem a nie robiłam nic szczególnego. Córcia od początku ciazy w USG przekraczała wiek ciążowy o tydzień i raczej wydaje mi się ze to stąd szybsze rozwiązanie.

    bluszczynka
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do lisci malin to one nie przyspieszaja ani nie wywoluja porodu. Jedynie co przyspieszaja 2 faze porodu, skurcze sa mocniejsze szybsze itd. Wszedzie tak o tym pisza. :) Ps. Jestem w 38tc i 2 dni i z checia tez bym juz urodzila. A z tego co lekarz mowi szyjka daleko przy kregoslupie i porodu ani widac ani slychac. Dodam ze to pierwsze dziecko.

    roxi661
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bluszczynka wrote:
    Wydaje mi się że porodu nie da sie wywołać. Można wywołac lekkkie skurcze przez seks czy masaż brodawek, ale te porodowe przyjdą jak organizm tak stwierdzi. Myslę ze wszystkie te sposoby które "poskutkowały" to zbieg okoliczności. Zobaczcie ile jest nieudanych indukcji porodu oksytocyną która jest bezpośrednio już podanym z zewnątrz hormonem. Jeśli organizm nie jest gotowy to nici indukcji zwłaszcza domowymi sposobami. To moje zdanie. Ja urodziłam 10 dni przed terminem a nie robiłam nic szczególnego. Córcia od początku ciazy w USG przekraczała wiek ciążowy o tydzień i raczej wydaje mi się ze to stąd szybsze rozwiązanie.
    Oj bluszczynko, u mnie nie wydaje sie, zeby to był zbieg okoliczności :p przytulanie zaskakiwało odejściem wód równo za 15 min, ale to ponoć działa tylko jak organizm jest gotowy :)

    relganliumoc9u3n.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1744 2572

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam wszystkiego, żeby przyspieszyć poród. Skakanie na piłce, długie spacery, sprzątanie, seks. Miałam bardzo intensywny ostatni okres ciąży. Wieczorem w dniu moich urodzin położyłam się do łóżka, pomyślałam tylko, że coreczka nie chce mamie prezentu zrobić i odeszły mi wody. :)

    FreshMm lubi tę wiadomość

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też robiłam prawie wszystko (nie wypiłam tylko tego oleju rycynowego czy jak to się zwie), a tak to seks nawet 2x dziennie, spacery, zakupy, sprzątanie :) Wyszła i tak wtedy, kiedy uznała za swój czas ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ