X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Jak efektywnie przeć??
Odpowiedz

Jak efektywnie przeć??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agatek Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 października 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie poród już niedługo i zaczynam się zastanawiać jak sobie poradzę, szczególnie nie wiem jak powinnam się zachowywać podczas II fazy porodu. Jak efektywnie przeć, niektórzy mówią że jakby nabierając powietrza do brzucha, a niektóry że tak, jakby miało się ochotę wypróżnić się?? Czy kiedy nie można przeć podczas skurczu trzeba zaciskać mięśnie Kegla, czy wyluzować mięśnie? Jak oddychać? Proszę o pomoc mamy, które już rodziły, jak to zrobić w praktyce, bo niby teorię znam, ale boję się, że jak co do czego przyjdzie to nie będę umiała i niepotrzebnie stracę energię.

    agatek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Gratuluję i życzę szybkiego rozwiązania. :-)
    Tak prze się jakbyś miała się wypróżnić coś jak masz biegunkę.....oczywiście nabierając przy tym powietrza (wypychasz dziecko w ten sposób).
    W praktyce jest tak że położne cię poprowadzą u mnie tak było. jak zobaczyły że pierworódka to bardziej swą uwagę poświęcały.
    Uwierz mi Nie martw się natura sama cię poprowadzi.
    Mi jak przyszedł skurczebyk :-) to sama parłam zdążyłam zawołać pielęgniarkę i powiedziałam że muszę przeć a ona do mnie to dawaj!!!!
    Ja też rodziłam swoją córkę bez jakich kol wiek przygotowań tzn szkoły rodzenia, czasopism, tv jakoś nie czułam potrzeby a bliżej porodu już myślałam ale żadna z ciotek itp nie chciały mi o tym mówić bo to jakiś temat tabu u mnie :-)
    A na kiedy masz termin????
    Powodzenia
    Trzymam kciuki

  • agatek Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 października 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    początek listopada...ale narazie nic się nie dzieje za bardzo:)) jeszcze się zastanawiam, tak jak już pytałam, czy kiedy każą nie przeć to zaciskamy mięśnie kegla, żeby nie przeć samoczynnie, czy staramy się je rozluźnić, jak to jest w tej II fazie??

    Maleczka lubi tę wiadomość

    agatek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polozna mi mówiła,ze ciało samo prze :-) na partych wypycha dziecko,Ty tylko pomagasz wypchnąć. Pytalam ja,bo powiedzialam,ze nie umiem przeć ,na co ona,ze nie musze-samo wyjdzie :-) wiec sie tego nie musisz bac:-) Jak polozna powie,ze masz nie przeć,to zaciskaj dupcie i po prostu nie przyj :-) ponoć jest to trudne,ale da sie zrobic:-) Nic sie nie martw,bo nasze ciało wie co robic :-)

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 19 października 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parcie jest instynktowne. Nie ma co się zastanawiać jak to zrobić, bo samo się robi :)
    Powodzenia :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna wrote:
    Parcie jest instynktowne. Nie ma co się zastanawiać jak to zrobić, bo samo się robi :)
    Powodzenia :)
    Dokladnie :-) samo sie robi :-)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 października 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja parłam tak, jakbym chciała zrobić kupę. Oczywiście wcześniej nabierałam powietrza, ale raczej jak na kupę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak raczej jak na kupę ja pierwsze parcie miałam rewelacyjne natomiast kolejne to było porażka a naprawdę się starałam i nie wychodziło i tak przy każdym skurczu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciało samo wie, kiedy przeć. Najważniejsze to się nie "zapowietrzyć". Będzie dobrze, powodzenia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sapphire wrote:
    Ciało samo wie, kiedy przeć. Najważniejsze to się nie "zapowietrzyć". Będzie dobrze, powodzenia :)

    Otóż to ja się przy kolejnych parciach zapowietrzalam a mój mąż do lekarki no przecież ona nie łapie powietrza ;-)

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 22 października 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że jak za mocno się skupiałam nad partymi to gorzej wychodziło, a jak się wczułam to poszło raz dwa :D

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 października 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, instynktownie wiemy kiedy przeć, ale trzeba też trochę siły użyć, żeby to dziecko wyprzeć. Samo się nie zrobi ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 października 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziękuję mojej położnej Renacie, że pomogła mi przeć i dzięki temu uratowała moje krocze. Dzieciak wielki, barki większe od głowy, prąc spontanicznie (a tak chciałam niby), rozerwałabym się na kawałki. Parłam "po swojemu" i na "aaaa" samym jakby wydechem i wydając dźwięk aa.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 27 października 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parcie to jak mi położna powiedziała to tak jakbym miała zatwardzenie i chciała się wypróżnić :) czyli nabieramy powietrza i rodzimy :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ