X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród HYALOBARRIER żel przeciw zrostom
Odpowiedz

HYALOBARRIER żel przeciw zrostom

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 2 marca 2018, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś mama miała aplikowany podczas cesarki HYALOBARRIER ?
    jest to żel przeciw zrostom. Cena kosmiczna dlatego wolę najpierw poznać wasze opinie.

    oar8vfxmyaw4sa27.png
  • maziao Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 10 marca 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam co prawda aplikowanego żelu o którym piszesz, ale lekarz, z którym omawiałam cesarskie cięcie sam stwierdził, że jego przeciwzrostowe działanie nie jest do końca udowodnione. Ale jak to w prywatnej klinice proponują. Ostatecznie cięcie miałam w państwowym szpitalu, niczego mi nie aplikowano i po 2-3 tygodniach zrobiły mi się pod skórą zgrubienia. Umówiłam się na wizytę do fizjoterapeuty na mobilizację blizny. Za mniej niż cena żelu miałam 4 godzinne spotkania z fizjoterapeutą w okresie połogu (wizyty domowe), na których miałam mobilizowaną bliznę + ćwiczenia na brzuch + instruktaż jak samemu mobilizować bliznę. Także ja polecam wizytę u fizjoterapeuty, przynajmniej jedną, po porodzie niż sam żel.

  • Lili78 Przyjaciółka
    Postów: 89 70

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 02:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, koleżanka poleciła mi ten żel ponieważ sama po pierwszej cesarce miała bardzo duże zrosty. Gdy zastosowała go podczas drugiego cc jej rekonwalescencja była o wiele krótsza i nie ma żadnych zrostów. Ja mam termin 3 cc na 9.05 - już kupiłam hyalobarier. Wiem że problem zrostów nie znika łatwo po cięciu. Znam dziewczynę która miała dwókrotnie wycinane zrosty. Rehabilitacja na to nie pomogła. Dam znać jak będzie u mnie. Pozdrawiam.

    Lili
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam ten żel
    płaciłam 650 zł
    ale nie mam porównania...po pierwszym cięciu blizna ładnie się goiła, nie miaam dolegliwości w kolejnej ciązy
    zaaplikowałam przy drugim cięciu, z myslą, ze może uda się trzeci raz zajść w ciążę...no i kest trzecia ciąża
    prawdopodobnie ostatnia...mam dylemat czy powtornie wziąć ten żel. Bo gdybym jednak zaszła w kolejna ciążę to na pewno, bez wahania biore, taka inwestycja w siebie
    czy skuteczna? jak wyzej pisałam - nie wiem, ale mam poczucie, że to dla mnie, ze moge coś zrobic

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie na mysli zapobieganie zrostom w macicy po cc? Ale w jaki sposob mozna ocenic jakie i czy sa zrosty lub chociaz przypuszczac ze jakiekolwiek powstana? Szczerze to nie mam pojecia nic na ten temat a dwie cc mam za soba, teraz trzecia w sierpniu i nikt mi nic nie mowil o zrostach w ciaze tez zaszlam bez problemu takze ciekawa jestem jak to jest i od czego zalezy...

  • Avanza Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    może głupie pytanie, ale nie słyszałam o tym żelu.
    Jak go sie aplikuje? honda92 napisała że podczas cesarki
    czyli chirurg nakłąda żel bezpośrednio w jamie brzusznej, na macicy? bo trochę to by było dziwne

    czy na powłoce brzusznej, na zewnątrz??

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 maja 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środku między tymi wszystkimi szytymi warstwami

    angie07 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Bribrami Ekspertka
    Postów: 132 193

    Wysłany: 27 lutego 2019, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop hop jesteśmy już na świecie:) Natalka urodziła się dziś rano w 39+1 z waga 4210g i długa na 58cm. Dostała 10/10 i kawał baby z niej. Ma burze czarnych włosów na głowie, pi tacie, obaj synkowie to blondyni po mnie;)
    Ja czuje się super, ceswrka minęła mi super o ile można tak napisać;) zespół super umiał rozładować mój stres, na sali był mój mąż i w sumie to nie wiem kiedy minęła operacja.
    Pionizowanie bez problemu, od razu przy pomocy położnej wzięłam prysznic. Narazie nic mnie nie boli.
    Jedyne zmartwienie to ze małej spada cukier, ja jeszcze nie mam mleka i przez ten cukier jest dokarmiana. Potem przy piersi się denerwuje ze jej nie leci:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 00:13

    iNso87 lubi tę wiadomość

    w57vrjjg31odl8pz.png
    mhsv4z17rdmo50zd.png
    f2wl3e5eqnmv89e8.png
    Aniołek 03.2013 (6tc)
    Aniołek 02.2015 (6tc)
    Aniołek 01.2017 (10tc)
  • Bribrami Ekspertka
    Postów: 132 193

    Wysłany: 27 lutego 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bribrami wrote:
    Hop hop jesteśmy już na świecie:) Natalka urodziła się dziś rano w 39+1 z waga 4210g i długa na 58cm. Dostała 10/10 i kawał baby z niej. Ma burze czarnych włosów na głowie, pi tacie, obaj synkowie to blondyni po mnie;)
    Ja czuje się super, ceswrka minęła mi super o ile można tak napisać;) zespół umiał rozładować mój stres, na sali był mój mąż i w sumie to nie wiem kiedy minęła operacja.
    Pionizowanie bez problemu, od razu przy pomocy położnej wzięłam prysznic. Narazie nic mnie nie boli.
    Jedyne zmartwienie to ze małej spada cukier, ja jeszcze nie mam mleka i przez ten cukier jest dokarmiana. Potem przy piersi się denerwuje ze jej nie leci:/

    w57vrjjg31odl8pz.png
    mhsv4z17rdmo50zd.png
    f2wl3e5eqnmv89e8.png
    Aniołek 03.2013 (6tc)
    Aniołek 02.2015 (6tc)
    Aniołek 01.2017 (10tc)
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 lutego 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bribrami wrote:
    Hop hop jesteśmy już na świecie:) Natalka urodziła się dziś rano w 39+1 z waga 4210g i długa na 58cm. Dostała 10/10 i kawał baby z niej. Ma burze czarnych włosów na głowie, pi tacie, obaj synkowie to blondyni po mnie;)
    Ja czuje się super, ceswrka minęła mi super o ile można tak napisać;) zespół super umiał rozładować mój stres, na sali był mój mąż i w sumie to nie wiem kiedy minęła operacja.
    Pionizowanie bez problemu, od razu przy pomocy położnej wzięłam prysznic. Narazie nic mnie nie boli.
    Jedyne zmartwienie to ze małej spada cukier, ja jeszcze nie mam mleka i przez ten cukier jest dokarmiana. Potem przy piersi się denerwuje ze jej nie leci:/
    Bribrami pochwal sie na naszym watku :))

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ