X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród herbata z liści malin i wiesiołek
Odpowiedz

herbata z liści malin i wiesiołek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 25 listopada 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Czy któraś z Was stosowała? Czy rzeczywiście picie tej herbatki i łykanie wiesiołka daje zamierzone rezultaty? Powiem szczerze, że powoli zaczynam się stresować przed porodem i próbuję znaleźć sposoby na to żeby jego przebieg był łatwiejszy. Położna na szkole rodzenia również mówiła o ich dobroczynnym działaniu. Tylko czy to prawda czy ściema?


    Herbata z liści malin (to nie jest zwykła herbatka malinowa, zrobiona z suszonych owoców!) bywa uznawana za naturalny sposób na przyspieszenie porodu. Niewiele jest jednak badań, które by potwierdzały lub zaprzeczały temu przekonaniu. Uznaje się, że pomaga ona głównie w czasie porodu, ze względu na to, że ma właściwości wzmacniające mięśnie macicy. Dzięki temu skurcze są skuteczniejsze, a poród sprawniejszy.

    Olejek z wiesiołka zażywany w kapsułach pozytywnie wpływa na ciążę i poród, a także płód. Wiesiołek ma działanie wyzwalające, jeśli chodzi o produkcję hormonów płciowych. Może także skutecznie pomóc w przyspieszeniu porodu, gdyż wyraźnie poprawia ukrwienie śluzówki macicy. Działanie olejku z wiesiołka wpływa też na produkcję prostaglandyn. Substancje te w czasie porodu przyspieszają rozwieranie szyjki macicy, a przez to zdecydowanie skracają pierwszy okres porodu.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 26 listopada 2015, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam i póki co cisza...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoras uzywala wiesiolka i moze cos z doswiadczenia napisac?

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    A ktoras uzywala wiesiolka i moze cos z doswiadczenia napisac?

    Ja pytałam o wiesiołek lekarza i powiedział, że mogę łykać ale dał do zrozumienia że w praktyce to niekoniecznie daje efekty :(
    Zabronił mi natomiast picia herbaty z liści malin, bo jest za wcześnie i nie chce żebym wywowała sobie poród :P

    FasUla lubi tę wiadomość

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży piłam trzy razy dziennie herbatę z liści malin i na miesiąc przed terminem porodu łykałam kpsułki z olejem z wiesiołka. Gdy trafiłam na porodówkę pani doktor była zdziwiona, że to pierwszy poród, stwierdziła, że szyjka macicy wygląda jakby był to co najmniej drugi poród;). Akcja porodowa postępowała bardzo szybko i nie było aż tak ciężko. Obecnie na dniach przyjdzie na świat druga córeczka i ja tę kurację ponownie stosuję. Także polecam. A z tego co się orientuję zioła te nie przyśpieszą porodu, po prostu odpowiednio przygotowują mięśnie i sluzówkę.

    FasUla, Viki26, hopee, TheForfie, kark lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka wrote:
    Ja w pierwszej ciąży piłam trzy razy dziennie herbatę z liści malin i na miesiąc przed terminem porodu łykałam kpsułki z olejem z wiesiołka. Gdy trafiłam na porodówkę pani doktor była zdziwiona, że to pierwszy poród, stwierdziła, że szyjka macicy wygląda jakby był to co najmniej drugi poród;). Akcja porodowa postępowała bardzo szybko i nie było aż tak ciężko. Obecnie na dniach przyjdzie na świat druga córeczka i ja tę kurację ponownie stosuję. Także polecam. A z tego co się orientuję zioła te nie przyśpieszą porodu, po prostu odpowiednio przygotowują mięśnie i sluzówkę.

    Ale fajnie że ktoś potwierdza działanie tych specyfików :) też mi się wydaje że ta herbata ma usprawnić poród a nie przyspieszyć. Mimo to jakoś boję się ją pić chociaż bym chciała. A od którego tygodnia ciąży ją piłas?

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiesiołek jak często mozna i od kiedy? Ja wiesiołka używałam przy staraniach;) usprawnić poród bym chciała, ale przyspieszyć absolutnie nie;)

  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatę piłam zdaje się już po 32 tyg. a wiesiołek tak miesiąc przed planowana datą porodu 3 x 2 kaps. Nie odczuwałam kompletnie żadnych wcześniejszych skurczy itp. po prostu nad ranem odeszły mi wody i tyle:)

    FasUla lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pilam herbatkę z liści malin od 36tyg a o wiesiolka zapytałam lekarza to się tylko popatrzal i uśmiechnął...wiec nie kupowałam hehe poród wywoływany i szybki a na zgladzenie szyjki dostałam zaszczyk..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta w zielarskim powiedziała ze herbatkę można pic cala.ciaze...potwierdzila to artykułem z amerykańskiej prasy..bo się bardzo zdziwilam jak to powiedziała he

    FasUla lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz łykam wiesiołek ale dostałam to niby na zatrzymanie wody w organizmie, mam nadzieję, że pomoże i przy porodzie. Na SR położna mówiła, że jakoś od 38 tygodnia można te kapsułki brać dopochwowo po 4 kapsułki bo uelastyczniają wszystko tam.
    O herbacie z liści malin też słyszałam różnie jedni mówią, że tylko pod koniec ciąży brać bo może wywołać skurcze natomiast w Ameryce polecają ją pacjentkom przez całą ciąże.

    Viki26, kark lubią tę wiadomość

    age.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie na początku ciąży kupiłam herbatę z liści malin i babka w zielarskim powiedziała, żeby jej nie pić jeszcze na początku tylko właśnie na koniec ciąży. Teraz już do porodu tuż, tuż a ja totalnie zapomniałam o tej herbacie i leży w szafce. Ciekawe czy jest sens ja teraz zacząć pić?! No ale jak nie teraz to kiedy ja ją wypiję?! ;)

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pij Biedron teraz jest idealny czas na taką herbatę zazwyczaj się ją pije własnie ok 36 tyg jak juz jest donoszona ciąża, jeżeli chodzi o ilość to jak najwięcej :) nie żartuję tak mi położna mówiła

    80e684ff13.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Jaką dawkę wiesiołka łykacie? Ja biorę raz dziennie dwie tabletki, zastanawiam się czy nie za mało...

    Mimo, że lekarz ostatnio kręcił nosem to zdecydowałam sama i od dzisiaj piję herbatę z liści malin :) nie wiem czy nie za późno i czy jeszcze coś da, ale trudno, zaszkodzić nie zaszkodzi (tak myślę! :)). Pozdrawiam.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe pomysły tu macie... Na pewno spróbuję. Bo choć to nie pierwszy mój poród to sie boję jak cholera...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 37tc zaczelam pic liscie malin i biore wiesiolka, zobaczymy czy pomoze:)

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 31 marca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki, Tova- stosowałyście tą herbatkę i wiesiołek? w jakich dawkach? :) ktoś jeszcze potwierdzi efekt? :)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie piłam i nie słyszałam o takiej herbacie. W którym tygodniu najlepiej zacząć ją pić?

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wychodzi na to, ze najlepiej pod koniec

  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaaplikowałam sobie kapsułki dopochwowo. Jestem w 40 tyg ciąży i szczerze już chciałabym urodzić a na ktg nie widać skurczów...

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ