BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > grubość blizny po cc
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Zuza1987
Koleżanka
Postów: 33
7

Wysłany: 12 lutego 2017, 21:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny , od ostatniego poniedziałku temat mojej blizny nie daje mi spokoju. W poniedziałek byłam na usg (28-32 tc) z malutką wszystko ok. Natomiast lekarz również zajrzał do mojej blizny ( badanie przez powłoki brzuszne) i stwierdził, że blizna ma 1,7 mm a w niektórych miejscach wątpliwa ciągłość blizny. Ta informacja jest dość niepokojąca ( niestety moja lekarz prowadząca jest na wakacjach, telefonicznie mnie uspokoiła, że nic się nie dzieje i żyć normalnie) jednak ten temat nie dawał mi spokoju. Wczoraj udałam się na kolejne usg. Lekarz, który mnie przyjmował, mówi że przyjął około 12 tyś porodów w swoim życiu i tylko raz widział pękniętą macice. Następnie wykonał mi badanie usg. Już przez powłoki brzuszny twierdził,że ciągłość jest zachowana ale jeszcze dla pewności wykonał badanie transwaginalnie. Dojechał do samej blizny i stwierdził, że ciągłość jest zachowana a blizna w najcieńszym miejscy ma 3.9 a w najgrubszym 4,9. Moje pytanie jest czy miałyście do czynienie z takim kłopotem i co myśleć o tych rozbieżnych badaniach. Chyba to transwaginalne jest dużo bardziej wiarygodne , prawda? z góry dziękuje za pomoc.


[konto usunięte]

Wysłany: 13 lutego 2017, 13:22
Cytuj | (3) | Zgłoś
Moja ginka twierdzi, tak ten kolejny gin i ja jej wierzę też już ma masę porodów za sobą.
Aktualnie jestem na etapie szykowania się do sn po cc i z tego co wiem, to jeżeli ktokolwiek miałby mierzyć bliznę, to trzeba to zrobić dobrze:
1) na pełnym pęcherzu,
2) w 36-38tc.
Z blizną jest jak z wielkością dziecka czy długością szyjki na usg - jeden powie tyle, a drugiemu wyjdzie na tym samym sprzęcie 2x więcej :/
Poza tym mierzenie grubości jest trochę bez sensu, bo podczas ciąży i porodu nie chodzi o jej grubość, ale o jakość i elastyczność, a tego nie sprawdzisz na usg. Nawet blizna na 8mm może się rozejść, bo będzie nieelastyczna, a blizna na 0.9mm może wytrzymać 30h porodu i będzie w dobrym stanie i ona i właścicielka.

Zuza1987, belladonna, wiki_1989 lubią tę wiadomość


Zuza1987
Koleżanka
Postów: 33
7

Wysłany: 13 lutego 2017, 14:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja to badanie miałam robione w 29 tyg i pęcherz miałam pusty, nawet lekarz tak powiedział. Ale skoro zrobił to padanie nie przez powłoki brzuszne a dopochwowo ty chyba to jest dokładniejsze niż przez powłoki. Ja i tak będę miała druga cc 10 dni przed terminem. ale szczerze mówiąc jestem bardzo zmartwiona. Od tygodnia leże w łóżku.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)