X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 24 października 2013, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są też szkoły akredytowane, chodziłam do takiej. Pisałam o tym nieco wyżej.

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Klemens86 Przyjaciółka
    Postów: 96 96

    Wysłany: 25 października 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Natalia pisze o szkole rodzenia z Zelanej ale tej bezpośrednio w szpitalu na ul. Zelaznej 40 wiem ze na stronie jest jeszcze kilka innych tylko w róznych czesciach Warszawy..

    w57vkrntxm40pcu0.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 25 października 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klemens86 wrote:
    Dziewczyny Wasze opinie w 100% skłaniają mnie do produ na żelaznej :) zastanwailam sie jeszcze nad inflacka ale sobie odpuszczam... Dzisiaj zawdzonilam żeby zapisać sie do szkoły rodzenia na styczeń i bylam ciekawa czy sa juz zapisy hehe a tu nie ma juz miejsc ... wiec dopiero zaczne w lutym do 6 maraca a na 18 mam termin zobaczymy jak to będzie :)

    Moja koleżanka na zajęcia na Żelaznej zaczynające się pod koniec listopada, zapisywała się pod koniec lipca, a na przykład jej siostra do szkoły w szpitalu na Kasprzaka zapisywała się w październiku tydzien przed rozpoczęciem zajęć, chociaż rodzić będzie w innym szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2013, 09:31

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 25 października 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zapisów to chyba żaden problem? Do szkoły rodzenia chodzi się w okolicy 7-8 miesiąca, o ciąży dowiadujemy się w 2... Jest czas żeby się zapisać.
    Do mojej na Bemowie zapisałam się miesiąc wcześniej.

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 25 października 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilienka pewnie, że to nie problem. Bardziej o terminach napisałyśmy o tym jako o fakcie, informacyjnie jak sytuacja z zapisami wygląda na chwilę obecną :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 25 października 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze, że napisałyście. Co z tego, że czasu jest dużo, jak wielu parom do głowy nie przyjdzie, że trzeba o tym myśleć tak szybko :-)
    Można się obudzić z ręką w nocniku:-P

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 25 października 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz rację, przede wszystkim z pierwszym dzieckiem nikt raczej nie pomyśli w II miesiącu ciąży o szkole rodzenia :-) a tym bardziej w ciąży wysokiego ryzyka, tak jak u mnie, więc dobrze, że są szkoły do których prawie z dnia na dzień można się zapisać. Fakt nie pozna się konkretnego szpitala i personelu podczas zajęć, ale wiedza dotycząca karmienia i pielęgnacji maluszka raczej jest podobna :-)

    Dziewczyny, bo temat jest dominowany przez szpital na Żelaznej i wiemy już, że jest godny uwagi i polecany przez dziewczyny z forum, a jakieś szersze opinie o innych szpitalach w Warszawie? Podzielcie się :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2013, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal jestem za praskim chociaż warunki socjalne sa kiepskie lecz mój prowadzący jest tam ordynatorem i panie położne tez sa ok mam koleżankę która tam rodziła dwa razy jest zadowolona raz miała cesarke z blizniakami drugi raz naturalnie mówi ze wspomina ok i poleca wydaje mi sie ze mswia jest ok byłam tam gdy miałam zabieg łyzeczkowania czysto odnowiony położne bardzo miłe były ale nie wiem czy tak zawsze czy dlatego ze straciłam dziecko i inaczej mnie traktowały niedawno lezalam w szpit św Anny w Piasecznie nie ma tam patologi ciazy a ginekologie zamykali ba weekend zostałam przeniesiona na porodowke szpital czysciutki ładny nowy 3 lata ma oddział 3 sale do porodow wanna tez jest jak ktoś chce opinie mam rożne większość jest taka ze lepiej opłacić tam położna koszt 1500zl sale 2 osobowe łazienka w sali duża wygodna możliwość wykupienia sali jedynki z tv za 700zl jedym z często wymienianych minusów przez mamy gdy lezalam było jedzenie obrzydliwe fuj mi mąż przewoził obiady bo sie jeść tego nie dało no i mało lamp do naswietlania dzieci z zoltaczka brakowało ich leżały po 2 w jednej nie wiem czy tak dużo było chorych dzieci czy co ale co chwile ktoś sie kucil o to ze dlaczego dziecka nie naswietlaja jak zoltaczka rośnie trochę mnie to przeraziło

    Matylda36 lubi tę wiadomość

  • as Przyjaciółka
    Postów: 82 135

    Wysłany: 29 października 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    Ja o Karowej wiem tylko tyle, że tam zjeżdżają do porodu przypadki najcięższych patologii ciążowych z całej Warszawy i okolic bo to szpital o najwyższym stopniu referencyjności i ma bardzo dobry oddział neonatologiczny. Podobno trudniej się dostać niż na Żelazną choć Zofia też podwyższyła referencyjność do 3 stopnia.
    Tak mi w każdym razie powiedziały koleżanki, które tam rodziły i twierdzą, że gdyby nie lekarz z Karowej, który je prowadził w fizjologicznych ciążach to by nie miały większych szans na przyjęcie.


    ja rodziłam na Karowej - w 2010r. nie miałam zagrożonej ciąży, wówczas był totalny boom i pewnie rzeczywiście by mnie odesłali ale ja JUZ RODZIŁAM :-) (bo mój poród był nadzwyczaj którtki :-))
    Szpital bardzo godny polecenia - nie tylko ładny, ale przede wszystkim profesjonalna opieka. Bardzo ważne że gdyby cokolwiek złego działo się podczas porodu - to jesteś chyba w najlepszych rękach.
    Mi poród opóźniali (bo porodówka była jeszcze zajęte:-)) i pani doktor niezwykle robiła mi masaż, cały czas się mną zajmowała.
    Ważne też - opieka po porodzie. Wspaniale wspominam kibitkę od laktacji, która wręcz pod względem psychologicznym tak mnie nastawiła na karmienie, że ja jako jedyna w mojej rodzinie nie miałam problemów z karmieniem, bo najważniejszy jest nie rozmiar piersi ale raczej psychika i technika.

    Ja bardzo polecam Karową.

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 7 listopada 2013, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy są tu dziewczyny z okolic Warszawy? Ja nie jestem zameldowana w Warszawie, podlegam pod Pruszków i właśnie odkryłam, że nie będę mogła się w Warszawie załapać na bezpłatną szkołę rodzenia.

    Ktoś wie, czy są jakieś inne możliwości? Nie uśmiecha mi się wydawać 500pln...

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modelka możliwość masz możesz sie u kogoś zameldowac tymczasowo na 3 miesiace w Warszawie to tez jest honorowane i jak masz taki meldunek to nie płacisz ewentualnie możesz poszukać prywatnej szkoły rodzenia tańszej widziałam takie po 300zl :) albo jeszcze odpuścić szkole rodzenia bo nie jest obowiązkowa :) ja meldunek tez mam pod Warszawa Bp kupiliśmy mieszkanie na obrzeżach no i sie tam zameldowałam a teraz zeby nie wymieniać na nowo dokumentów melduję sie tymczasowo właśnie na 3 miesiace :)

    Modelka lubi tę wiadomość

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo, dzięki :) Tak pokombinuję - w końcu mogę się zameldować u Babci :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i widzisz zawsze jest jakieś rozwiazanie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze cały czas widzę opinie , że na Żelaznej jest bardzo ciężko się dostać aby rodzić. Dla mnie to też irytujące, ponieważ mówi się aby wybrać sobie szpital, w którym chce się rodzić a i tak 100% pewności się nie ma , że na pewno w tym szpitalu poród się odbędzie.

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 21 listopada 2013, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka, Suzy Lee pisała tutaj niecały miesiąc temu o swoim porodzie, że raczej już z Żelaznej nie odsyłają, więc to chyba mało aktualne dane, że nie można się tam dostać.
    Tak naprawdę w każdym szpitalu tak jest, że raz jest mało rodzących, a innego dnia sale pełne.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 21 listopada 2013, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z położną z Żelaznej na ten temat przed własnym porodem. Też się naczytałam, że odsyłają. Tyle, że te informacje dotyczyły Żelaznej sprzed remontu (dołożyli 47 łóżek), a od tego czasu szpital jeszcze się rozbudował: doszedł Dom Narodzin. Problemem nie jest brak sal porodowych, tylko poporodowych. Remont załatwił sprawę.
    W dzień mojego porodu padł rekord: ok 30 porodów (normalnie ok 12- 18) i nikogo nie odesłali. Nikt też nie leżał na korytarzu.
    Wszystkie pogłoski o mitycznym odsyłaniu z Żelaznej są już nieaktualne. Szukając informacji na forach warto zwrócić uwagę na datę postu: te sprzed stycznia 2012 opisują sytuację przed remontem.

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka27 wrote:
    Kurcze cały czas widzę opinie , że na Żelaznej jest bardzo ciężko się dostać aby rodzić. Dla mnie to też irytujące, ponieważ mówi się aby wybrać sobie szpital, w którym chce się rodzić a i tak 100% pewności się nie ma , że na pewno w tym szpitalu poród się odbędzie.
    anielka z teog oc słyszałam to na pewno nie ma z tym problemu jeśli masz lekarza prowadzącego z Żelaznej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja się zastanawiam nad Zelazną lub Madalińskiego, moj lekarz jest z Madalińskiego a zawsze chciałam rodzić na Żelaznej więc mam dylemat ale jeszcze trochę czasu na rozmyślanie.. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    Suzy, leżałam w św. Annie na ginekologii jak poroniłam, robili mi tam lyzeczkowanie. Lekarze są super, moja mama chodzi tam prywatnie do Kurczuk-Powolny od lat, ona jest z Żelaznej a teraz z-cą ordynatora w Piasecznie, ja moge polecić jeszcze kilku innych lekarzy.
    Moja córka tez tam leżała na pediatrii jakieś 2 dni. Do niczego nie moge sie przyczepić, bardzo tam jest czysto, ładnie, wszystko nowe i dobra opieka.
    Mojej ciazy nie prowadzi lekarz z Żelaznej tylko specjalista od ciaz wysokiego ryzyka, szkoła rodzenia tez nic nie da jak nie bedzie miejsc za to mam położna stamtąd bo chce rodzic ze znajomą położną a nie z kimś przypadkowym z dyżuru i myślę, że dzięki temu może być mi łatwiej się dostać, zobaczymy.
    dr kurczuk-powolny to najgorszy lekarz do jakiego trafiłam, nie pracuje już na Żelaznej, wiec z jakich powodow od mojego lekarza prowadzacego ale nie bede teog upubliczniac, jesli ta Pani pracuje w Sw Annie to na pewno bym tam nie rodziła. Robiła mi bardzo niedokłądnie usg, pomyliła taki drobiazg jak torbiel na jajniku, jest na lewym a ona wpisala ze na prawym itd.. generalnie przez nią byłam w mega stresie nikomu nie polecam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Ja będę rodziła na madalinskiego bo mam tam już sprawdzona i polecana polozna złota kobieta. Tak naprawdę przy porodzie to polozna jest najważniejsze a ja jej ufam.
    kozgo a polecisz kontakt do tej połoznej?

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ