X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Szczecinie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Szczecinie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    W którym tygodniu miałaś cc?

    Jak często można odwiedzać swojego maluszka na oddziale?

    Urodzila się 30 tc, na OION można odwiedzać 2 razy dziennie po godzinie. Później na patologi jest raz ale już 3 godziny. To był najgorszy miesiąc w moim życiu.

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam zwiedzać oddział na Pomorzanach: kolejność przy porodzie następująca

    Izba przyjęć - przygotowanie (przebieranie, ktg, lewatywa - na życzenie, papiery, itp)

    Sala porodowa (w sumie są 3) - przychodzi się od razu z IP i jest tam łóżko, sakwa, piłka, drabinki, wc, prysznic, ktg, gaz, w jeden sali jest wanna.

    Podobno można rodzić na stojąco, siedząco, leżąco, kucając i jeżeli nie ma przeciwwskazań i jest wolna wanna to można do wody.

    Sala operacyjna - dzień poprzedzający przyjęcie na oddział i następnego dnia CC.

    ZZO - na prośbę pacjentki.

    Nie nacinanie krocza - na wyraźne życzenie pacjentki.

    Patologia ciąży lub noworodka jest na miejscu.


    Swoje wrażenia opiszę dokładniej po porodzie, za jakiś czas :)

    esteraestera, Kasiarzynka lubią tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia dzięki za opis:)
    A ta sala porodowa to na ile babeczek? I jak jest z łazienkami po porodzie, podobno nie są przy salach tylko gdzieś na korytarzu.
    Muszę się zmobilizować i odwiedzić ten szpital:)

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esteraestera wrote:
    Symfonia dzięki za opis:)
    A ta sala porodowa to na ile babeczek? I jak jest z łazienkami po porodzie, podobno nie są przy salach tylko gdzieś na korytarzu.
    Muszę się zmobilizować i odwiedzić ten szpital:)


    Sale porodowe są 3 - każda dla jednej Pani.

    Można się wymieniać salą jeśli dojdzie do porozumienia Pań rodzących - np jak jedna nie chce korzystać z wanny a akurat siedzi w takiej sali to może przejść do innej i udostępnić wannę innej Pani, która ma na coś takiego ochotę.

    Łazienek rzeczywiście nie ma w pokojach już po narodzinach. Dla mnie osobiście to nie problem bo jeżeli nie ma powikłań to wypuszczają Cię na drugą dobę... da się przeżyć.

    Na luksusy nie należny się nastawiać - dla mnie ważne jest przede wszystkim doświadczenie osób tam pracujących i życzliwość.

    esteraestera lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia, widzę, że chyba rodzimy w podobnym czasie :)

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Symfonia, widzę, że chyba rodzimy w podobnym czasie :)

    Dokładnie, termin wg usg mam na 23.03 ale z OM wychodzi, że 15.03 - zobaczymy co na to synek ;)

    wiesz już gdzie będziesz rodzić?

    Byłam wczoraj w zdrojach warunki są o niebo lepsze niż na pomorzanach. Z tą różnicą, że przy ewentualnym CC nie wpuszczają osoby towarzyszącej. Już teraz sama nie wiem, który wybrać....

    esteraestera lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)

    Trzy tygodnie w Centrum Narodzin Mamma urodziłam Synka i... cóż - wszystkim zastanawiającym się czy warto mówię, że WARTO, oj jak bardzo warto. <3 Poród, mimo fizycznego bólu jest dla mnie najlepszym doświadczeniem w życiu - byliśmy pod super opieką i w trakcie i po. O warunkach się nie ma co rozpisywać, bo to akurat mniej ważne (choć nie powiem, też są super ;) ) , ale personel jest po prostu fantastyczny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy i nie żałuję ani złotówki wydanej, mimo, że wydatek "bolał". ;)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia gratuluję, widzę że synek za nic miał terminy i się pośpieszył. Gdzie w końcu rodziłaś?

    Vincaminor gratulacje:)

    vincaminor lubi tę wiadomość

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 25 lutego 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kilka dni temu na świat przyszedł nasz Synek:) na Pomorzanach przez CC, wszystko sprawnie, położne miłe, tylko ten ból po cc :/ ale Synek mi to już wynagrodził <3

    Kasiarzynka lubi tę wiadomość

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    Dokładnie, termin wg usg mam na 23.03 ale z OM wychodzi, że 15.03 - zobaczymy co na to synek ;)

    wiesz już gdzie będziesz rodzić?

    Byłam wczoraj w zdrojach warunki są o niebo lepsze niż na pomorzanach. Z tą różnicą, że przy ewentualnym CC nie wpuszczają osoby towarzyszącej. Już teraz sama nie wiem, który wybrać....
    Ja planuję Police... ale jak to będzie to zobaczymy :)

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 17 marca 2016, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esteraestera wrote:
    Symfonia gratuluję, widzę że synek za nic miał terminy i się pośpieszył. Gdzie w końcu rodziłaś?

    Vincaminor gratulacje:)

    Dziękuję i również gratuluje ;)

    Rodziłam w zdrojach - znaczy rodziłam...to za dużo powiedziane bo miałam cięcie cesarskie, po prostu wyjęli ze mnie dziecko...

    Mogę w 100% polecić ten szpital, nie mam się do czego przyczepić. Opieka na wysokim poziomie, warunki bardzo dobre, jedzenie ujdzie. Może mały niesmak zostaje po szpitalnym parkingu - ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić płatny i każda godzina kosztuje 3 zł. Przy częstym użytkowaniu trochę "drobnych" tam zostawiliśmy bo:

    Mój synek urodził się w 34 tc ponieważ miałam stan przedrzucawkowy. Było zagrożenie życia i zdrowia synka oraz mojego. Później Kacperek musiał trafić na Intensywną terapię noworodka gdzie mogliśmy odwiedzać go tylko po 2h dziennie :( później trafił na patologię noworodka gdzie mogłam wykupić pokój hotelowy i razem byliśmy tam 10 dni, po tym czasie wypisali nas do domu.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    Dziękuję i również gratuluje ;)

    Rodziłam w zdrojach - znaczy rodziłam...to za dużo powiedziane bo miałam cięcie cesarskie, po prostu wyjęli ze mnie dziecko...

    Mogę w 100% polecić ten szpital, nie mam się do czego przyczepić. Opieka na wysokim poziomie, warunki bardzo dobre, jedzenie ujdzie. Może mały niesmak zostaje po szpitalnym parkingu - ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić płatny i każda godzina kosztuje 3 zł. Przy częstym użytkowaniu trochę "drobnych" tam zostawiliśmy bo:

    Mój synek urodził się w 34 tc ponieważ miałam stan przedrzucawkowy. Było zagrożenie życia i zdrowia synka oraz mojego. Później Kacperek musiał trafić na Intensywną terapię noworodka gdzie mogliśmy odwiedzać go tylko po 2h dziennie :( później trafił na patologię noworodka gdzie mogłam wykupić pokój hotelowy i razem byliśmy tam 10 dni, po tym czasie wypisali nas do domu.

    Niestety ten parking to porażka.. my tam kupę kasy zostawiliśmy ale kilka razy udało się nam zaparkować przed szpitalem ale później strasz miejska ścigała.. szkoda gadać.. Ważne że jesteście już w domku.. A Oion ehs szkoda gadac..

  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziewczyny, planuję rodzić w Szczecinie na Pomorzanach. Będę miała CC. Chciałabym się dowiedzieć jak to tam wygląda? Ile po cc trzeba leżeć, gdzie jest wtedy dzieciątko? Jak wygląda pionizowanie? Czy ktoś pomaga przy pierwszym myciu? Jakie dają środki przeciwbólowe? Po ilu dniach wychodzi się do domu? Słyszałam, że od niedawna mąż może przebywać na sali podczas cesarskiego cięcia. To prawda?
    Proszę o wypowiedź Dziewczyn które tam rodziły.

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorisss, ja rodziłam na Pomorzanach we wrześniu (właśnie CC). Mąż mógł być przy cięciu, i dobrze bo dodał otuchy. A potem trzymał małą gdy mnie zszywali :) . Co do reszty to lipa - pionizowanie wyglądało w taki sposób że wlazła piguła (leżałyśmy we 3 na sali) i powiedziała po 6 godzinach że możemy pomału się podnosić i każda we własnym zakresie próbowała. Mi wyszło w miarę szybko, ale wymiotowałam najpierw :( . Nikt nie pomaga przy pierwszym myciu - ja poprosiłam o pomoc męża. Dzieci są przy Tobie choć na pierwszą noc możesz oddać (ja skorzystałam z tej możliwości choć i tak nie wypoczęłam). Urodziłam w środę a w piątek byłam już w domu. Co do leków to nie mam pojęcia.

    Ale i tak polecam. Ja już nie pamiętam tego złego - tylko to jak mąż trzymał mnie za rękę podczas operacji i pierwszy krzyk <czy raczej piszczenie ;) > małej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 16:21

    Dorisss lubi tę wiadomość

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzynka, dziękuję za informacje. bardzo szybko wypuszczają ze szpitala po CC, na drugą dobę? Nie było miejsc czy to powszechnie stosowana procedura na Pomorzanach? Jak jest z ubrankami dla dzidzi? Trzeba mieć swoje czy dają szpitalne? Dzidzia od razu po cc jest w sali czy dopiero po kilku godzinach?

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy powszechnie stosowana ale wszystkie 3 nas wypuszczono właśnie w drugiej dobie. Fakt faktem że nie było wtedy miejsc (we 3 leżałyśmy na 2-osobowej sali). Ubranka należy mieć swoje, jakkolwiek mają trochę "awaryjnych" - jak mąż zapomniał przynieść z sali to ubrano ją w szpitalne. Małą przywieźli mi (czy raczej mąż przywiózł) do sali od razu jak tam trafiłam po zszyciu. Potem zabrali ją na pierwsze szczepienie, gazometrię i inne badania - i znowu trafiła do mnie. W razie czego pytaj :)

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wygląda opieka na dzidzią jak przywożą od razu po zszyciu, a nie można wstawać?
    Czy mąż cały czas może być w sali?
    Podczas CC mąż siedzi gdzieś przy głowie czy zagląda tam co robią lekarze za parwanem (mój może zemdleć :-))
    Można wziąć aparat i robić zdjęcia od razu?

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przywożą zanim wstaniesz i się tak na leżąco opiekujesz. Przychodzą doradzić Ci jak karmić w takiej pozycji, pomagają dostawić itp. A przewijał początkowo mąż lub położna jak jego nie było a ja nie byłam w stanie.Ale generalnie chcą by jak najszybciej robić wszystko samemu.

    Mąż może być na sali cały czas. Znaczy jedna lekarz niby go wygoniła po 21 ale inna pozwoliła zostać i siedział chyba do 23 ;) .

    Nie, mój siedział trzymając mnie za rączkę i nic nie widział poza tymi przyssawkami na mojej piersi ;) aaaale jak wyjęli małą i podszedł do lekarza badającego, ważącego i takie tam to przeszedł zamiast od strony głowy od tej drugiej i dostał zrąbki. Ale twierdzi że nic nie widział bo patrzył na malutką ;) .

    A z aparatem nie wiem bo nie mieliśmy i nie pytaliśmy.

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no i męża obowiązuje pełen zestaw do sali operacyjnej (buty, fartuch, i maseczka) ale to dają gratis.

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to dobrze, że napisałaś o tym zestawie do sali operacyjnej, że dają, bo myślałam, że trzeba gdzieś kupić.
    Dziś byłam na wizycie u gina i pytałam o cięcie, pobyt itd, na Pomorzanach. I właśnie powiedział mi, że po dwóch dobach do domu, a nie po trzech. Pytałam czemu tak szybko to powiedział, że teraz się wychodzi tak jak po porodzie SN i nie ma co trzymać w szpitalu jak jest wszystko ok.
    Jakoś mi ciężko sobie to wyobrazić, bo ja moją córkę niecałe 5 lat temu rodziłam w Goleniowie pomimo tego, że jestem ze Szczecina to pojechałam tam.
    A tam były inne zasady - pionizowanie po 24h i ani minuty wcześniej i do domu po pełnych trzech dobach. Opieka tam była rewelacyjna!
    A jak z kąpaniem dzidzi? Zabierają położne czy samemu się kąpie?

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ