X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Krakowie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Krakowie?

Oceń ten wątek:
  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnieK wrote:
    Witaj, mój lekarz prowadzący nie pracuje obecnie w żadnym szpitalu i również biorę pod uwagę ujastek oraz żeromski. Wiem że w żeromskim rodzi wiele kobiet nie mających stamtąd lekarza(między innymi pacjentki mojej lekarki prowadzącej) i opieka jest w porządku. Niedawno rodziła tam dziewczyna z rodziny męża również nie mając lekarza i była bardzo zadowolona. Opieka w trakcie porodu jak i później na oddziale bez zarzutu. Natomiast ujastek znam z opinii siostry która rodziła tam kilka lat temu miała cesarskie cięcie była zadowolona ale jej lekarz tam pracował. A jeśli chodzi o kopernika to znam dwie dziewczyny które w tym roku tam rodziły i zostały przyjęte tylko dlatego że ich lekarz prowadzący tam pracuje.

    Też naczytałam się,że jak na koperniku nie ma sie lekarza, to odsylaja na ujastek (jesli potrzebujesz szpitala z III stopniem referencyjności, chyba ze jestes w terminie porodu to odsylaja do pierwszego lepszego.

    O Żeromskim slyszalam 3 dobre opinie, bliskich mi osób, acz wszystkie rodziły CC i mialy tam lekarza.
    Natomiast Ujastek- równiez polecają mi koleżanki, ktore tam rodzily i zamierzają rodzić 2 raz teraz, ale również mają swoich lekarzy w tymże szpitalu.
    A AnnieK planujesz SN czy masz wskazanie do cc?
    I bliższa jesteś któremu szpitalowi? Kiedy masz termin :) ?

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos rodzil ostatnio w Narutowiczu? Czy cos sie tam zmienia na lepsze?

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • padiiiii Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj wrote:
    Ktos rodzil ostatnio w Narutowiczu? Czy cos sie tam zmienia na lepsze?
    Też jestem bardzo ciekawa :)

    p19u3e3kihf5xtra.png
    Kropeczka 08.03.2017 [*]
    Aniołek 04.09.2017 [*]
  • AnnieK Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gochna wrote:
    Też naczytałam się,że jak na koperniku nie ma sie lekarza, to odsylaja na ujastek (jesli potrzebujesz szpitala z III stopniem referencyjności, chyba ze jestes w terminie porodu to odsylaja do pierwszego lepszego.

    O Żeromskim slyszalam 3 dobre opinie, bliskich mi osób, acz wszystkie rodziły CC i mialy tam lekarza.
    Natomiast Ujastek- równiez polecają mi koleżanki, ktore tam rodzily i zamierzają rodzić 2 raz teraz, ale również mają swoich lekarzy w tymże szpitalu.
    A AnnieK planujesz SN czy masz wskazanie do cc?
    I bliższa jesteś któremu szpitalowi? Kiedy masz termin :) ?

    Ja mam termin koniec października, planuje od początku sn, jednak mam sporo problemów zdrowotnych niezwiązanych z ciążą i juz kilku lekarzy mi zasugerowało cc, narazie nie wiem jak to się skończy.
    A Ty jak będziesz rodzic? I kiedy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 11:24

  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnieK wrote:
    Ja mam termin koniec października, planuje od początku sn, jednak mam sporo problemów zdrowotnych niezwiązanych z ciążą i juz kilku lekarzy mi zasugerowało cc, narazie nie wiem jak to się skończy , i właśnie zastanawiam się też nad tym jak to wygląda jak lekarz prowadzący wypisze skierowanie na cc na podstawie zaświadczen od innych specjalistów to czy w szpitalu bez niczego wykonują cc czy mogą podważyć? Czy któraś z Was miała taką sytuację ? Jak wygląda to w żeromskim?
    Rozmawiałam w tym tyg z kuzynką która termin ma podobnie jak ja , tez nie wybrała szpitala i opowiadała mi że jej koleżanka niedawno rodziła w ujastku i wprost jej powiedziała że nie poleca, nie była zadowolona ani z położnej przy porodzie ani z opieki po. A Ty jak będziesz rodzic? I kiedy?

    Ja tez póki co SN, acz wiem , źe może się skończyć cc, absolutnie nie mam preferencji. Zależy mi tylko albo powinnam napisać aż na zdrowiu i życiu dziecka.
    Ja nie wiem czy Kopernik czy ujastek. Byłam na Żeromskim w sobotę, pani położna i oddziałowa uprzedziła mnie, że są 3 wolne miejsca na korytarzu obecnie ;p remont skończy się z końcem grudnia

    Salamandra1 lubi tę wiadomość

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • Mała55 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a kojarzy któraś z was jak teraz wygląda sytuacja w Siemiradzkim? Zdarza się, że mimo opłacenia sali rodzinnej do porody ląduje się w tym 'boksie', bo wszystkie rodzinne są zajęte?

  • AnnieK Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gochna wrote:
    Ja tez póki co SN, acz wiem , źe może się skończyć cc, absolutnie nie mam preferencji. Zależy mi tylko albo powinnam napisać aż na zdrowiu i życiu dziecka.
    Ja nie wiem czy Kopernik czy ujastek. Byłam na Żeromskim w sobotę, pani położna i oddziałowa uprzedziła mnie, że są 3 wolne miejsca na korytarzu obecnie ;p remont skończy się z końcem grudnia
    Tak wiem właśnie że jest remont i ciasno jest. Podejrzewam że inaczej to wygląda jak jedzie się do porodu sn jak nie mają miejsca to każą jechać do najbliższego szpitala, a inaczej ja sie umawiasz na termin cc z reguły kilka tygodni przed. A i jeszcze rozmawiałam z moją kuzynką która co prawda dziecko rodziła kilka lat temu i mimo tego że miała lekarza w koperniku absolutnie nie poleca. Zaakceptuj zaproszenie napiszę Ci wiadomość priv.

    Salamandra1 lubi tę wiadomość

  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnieK, jestem nowa na forum czy możesz mi napisać jak takie zaproszenie zaakceptować ?
    Chyba, ze to co ponaciskalam jest ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2018, 10:36

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 25 września 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zdecydowaliśmy się rodzic w Siemiradzkim, mamy najbliżej do tego szpitala i słyszałam sporo dobrych opinii. Tylko zastanawiam się jak sytuacja wygląda w przypadku planowanej cc (jestem zdecydowana rodzic sn, ale na razie mam dziecko ustawione miednicowo i pierworodka, więc wszyscy lekarze mówią, że jest to główne wskazanie), czy są tutaj kobiety po cc w Siemiradzkim? Chciałabym wiedzieć, jak sytuacja wygląda po porodzie, czy pozwalają kangurowac dziecko matce, kiedy jest pierwsze przystawienie do piersi, czy w przypadku kiedy kobieta nie może dają niemowlę do kangurowania ojcu? Jak długo pozostaje się bez dziecka, jak wygląda opieka? Bede bardzo wdzięczna za odpowiedzi, mam nadzieję, że trochę mnie to uspokoi.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • MamaAntosia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 września 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej potrzebuje aktualnych opini o planowanej cesarce na Ujstku..pierwsza nie planowana mialam w 216 roku w tym szpitalu i bylam zadowolona ale teraz podobno sie opinie popsuly..czy to prawda? ja to wyglada ? kiedy sie umawiac na kwalifikacje? jak ona tam wyglada? kiedy moge dostac termin? z usg mi wychodzi na 6.12 ...pozdrawiam

    MamaAntosia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAntosia, ja rodziłam naturalnie po cc, oba porody w Ujastku, oba polecam :) Tylko u mnie jakiś czas temu już wszystko było ;) Nie chcesz próbować naturalnie?

  • MamaAntosia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 30 września 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark chcialam ale mam pare wskazan do cc...1. mala roznica miedzy porodami,2.maly byl caly czas ulozony główka a pare dni temu sie obrócił..i nie wiadomo czy sie znów obróci bo ja dosc drobna jestem..3. mam rozejscie spojenia łonowego...moze ktoras w tym roku miala planowaa cc i wie jak ta kwalifikacja wyglada?

    MamaAntosia
  • Rencia Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 1 października 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam w Bochni i bardzo sobie chwalę. Też miałam CC z powodu nadciśnienienia, cukrzycy i rozejścia spojenia łonowego oraz dużej różnicy między porodami- 21 lat. Super położne, pokoje komfortowe ja miałam jedynkę, ale wcale o nią nie prosiłam. Do CC dał mi skierowanie mój lekarz prowadzacy ordynator oddziału położniczego. To nie Kraków ale opieka extra.

    Renia
  • AnnieK Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 1 października 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAntosia wrote:
    kark chcialam ale mam pare wskazan do cc...1. mala roznica miedzy porodami,2.maly byl caly czas ulozony główka a pare dni temu sie obrócił..i nie wiadomo czy sie znów obróci bo ja dosc drobna jestem..3. mam rozejscie spojenia łonowego...moze ktoras w tym roku miala planowaa cc i wie jak ta kwalifikacja wyglada?
    Witaj, ja właśnie będe mieć w tym miesiącu planowe cc w ujastku. Dziś byłam właśnie na kwalifikacji co potrzebujesz się dowiedziec?

  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 7 października 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnieK wrote:
    Tak wiem właśnie że jest remont i ciasno jest. Podejrzewam że inaczej to wygląda jak jedzie się do porodu sn jak nie mają miejsca to każą jechać do najbliższego szpitala, a inaczej ja sie umawiasz na termin cc z reguły kilka tygodni przed. A i jeszcze rozmawiałam z moją kuzynką która co prawda dziecko rodziła kilka lat temu i mimo tego że miała lekarza w koperniku absolutnie nie poleca. Zaakceptuj zaproszenie napiszę Ci wiadomość priv.

    AnnieK możesz napisać co wiesz na temat rodzenia w szpitalu na Kopernika? Ja właśnie mam tam lekarza prowadzącego i planuje jak na razie również tam rodzić ale szukam jeszcze informacji czy to dobry będzie wybór.

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 7 października 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gochna wrote:
    Ja tez póki co SN, acz wiem , źe może się skończyć cc, absolutnie nie mam preferencji. Zależy mi tylko albo powinnam napisać aż na zdrowiu i życiu dziecka.
    Ja nie wiem czy Kopernik czy ujastek. Byłam na Żeromskim w sobotę, pani położna i oddziałowa uprzedziła mnie, że są 3 wolne miejsca na korytarzu obecnie ;p remont skończy się z końcem grudnia

    Gochna jak będziesz miała jakieś informacje na temat Szpitala na Kopernika to proszę o info. Z góry wielkie dzięki.

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 7 października 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    la_ wrote:
    czesc, jestem tutaj nowa, tez mam lekarza z kopernika tego samego, o ktorym wspomnialas , zastanawiam sie jak to jest z tym odsylaniem i tym jak to jest jak juz trafisz na oddzial, czy jes szansa na to by lekarz prowadzacy byl przy porodzie, jak to bylo w Twoim przypadku. Chcialabym dopytac o kilka szczegolow na priv jesli mogę. Dziekuje z gory. Pozdrawiam.

    la_ Ja też mam lekarza prowadzącego, który pracuje w tym szpitalu. Ostatnio na wizycie pytałam się mojego lekarza jaką mam pewność, że Pan doktor będzie podczas porodu to odpowiedział mi, że przy porodzie jest położna. Lekarz pojawia się dopiero jak dzieciątko już jest poza łonem matki lub jak podczas porodu są jakieś komplikacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2018, 12:28

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • AnnieK Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 7 października 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamandra1 wrote:
    AnnieK możesz napisać co wiesz na temat rodzenia w szpitalu na Kopernika? Ja właśnie mam tam lekarza prowadzącego i planuje jak na razie również tam rodzić ale szukam jeszcze informacji czy to dobry będzie wybór.
    Witaj, wysłałam zaproszenie do Ciebie :) W sumie z tego roku znam dwie dziewczyny które tam rodziły plus moja kuzynka ale ona 5 lat temu. Napisz do mnie na priv.

  • MamaAntosia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 października 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnieK ogolnie ile to trwa? ta kwalifikacja? czy badaja lub zadaja jakies pytana ? i jakie terminy na cc daja...ja mam kwalifikacje na poczatek listopada i ciekawa jestem kiedy mi wyznacza termin...z usg mam na 6.12...i jak to jest z tym planwanym cc czy ptzujadrza sie tego samego dnia i robia je czy moze dzien wczesniej i zostaje sie na noc?

    MamaAntosia
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 16 października 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAntosia w lipcu tego roku mialam planowane cc w ujastku. Wszystkie dziewczyny maja przyjsc na ta sama godzine i czekaja. O kolejnosci przyjecia decyduje lekarz. Ile to bedzie trwalo zalezy od tego ktora zostaniesz przyjeta. Na kwalfikacji pytaja o powod cc, robia usg, pytaja o termin porodu wg om i usg z pierwszego usg genetycznego. Jesli jest niewielka roznica to biora pod uwage termin z om. Nie wiem jak w innych przypadkach ale ja mialam cc w skonczonym 39 tc, czyli tydzien przed terminem z om.
    Na planowane cc przyjezdza sie tego samego dnia rano i tak jak w przypadku kwalfikacji wszyscy maja na ta sama godzine i o kolejnosci decyduje lekarz. Ja akurat jak sie okazalo bylam ostatnia na liscie do cc tego dnia wiec troche sie naczekalam. W szpitalu bylam po 7 a cc mialam dopiero o 14. Oczywiscie nie wiedzialam ze jestem ostatnia :) Ogolnie trzeba sie naczekac cyba ze ma sie szczescie i jest sie przyjetym jako jedne z pierwszych osob :)

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
‹‹ 55 56 57 58 59
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ