X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić - Śląsk
Odpowiedz

Gdzie rodzić - Śląsk

Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 jest tak że ciuszki jak ubrudzisz to idziesz na oddział noworodkowy i dają Ci następne nowe bez problemu tyle razy ile potrzebujesz bo smółka to jednak dużżża kupka :D ja miałam właśnie taką akcję :) dzidziusie kąpią ale pod warunkiem że zostawiasz u nich maluszka na noc, moja Tosiula była tylko u nich pierwszą noc więc siłą rzeczy nie była przez nie kąpana(jeżeli oddajesz dziecko każdej nocy to je kąpią), bo po urodzeniu dziecko chyba tylko się wyciera ponieważ maź płodowa to najlepszy balsam dla noworodka :D a później już była ze mną wiec tylko chusteczki i pierwsza kąpiel w domku :)

    jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało :) bo już widzę że niewiele Ci pozostało w dwupaku :D szczęśliwego rozwiązania :D


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he własnie nie byłam pewna co i jak z tymi ciuszkami:))
    Dziękuje za odpowiedź....fakt jeszcze troszeczkę i mója Jasio będzie z Nami...eh czym blizej tyma bardziej przerazona jestem.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he własnie nie byłam pewna co i jak z tymi ciuszkami:))
    Dziękuje za odpowiedź....fakt jeszcze troszeczkę i mója Jasio będzie z Nami...eh czym blizej tyma bardziej przerazona jestem.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia bedzie dobrze ;-)powodzenia :-)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa właśnie robiłyscie plan porodu do Bogucic??? Bo nie wiem czy w ogole jest sens aby go przygotowac??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nic takiego nie miałam ze sobą i wszystko i tak było po mojej myśli :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm Misia jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak plan porodu :-P
    w poprzedniej ciąży sie o tym przekonałam. Nigdy nie przewidzisz wszystkiego.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 9 lipca 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi88 a mam pytanko czy się orientujesz w razie problemów z karmieniem jaki mleko zastępcze dają na Bonifratów? jakie potem radzą podawać?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 11 lipca 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA hahahah to jest właśnie u nich paranoja i nieporozumienie, ja nie miałam małej na noc po cc i nawet mi jej nie przynieśli na karmienie tylko od razu butla, jak ja byłam to podawały nan i bebilon w jednorazowych buteleczkach, przy wypisie nikt Ci nie doradza jakie mleko masz stosować i nikt o to nie pyta w tym względzie to totalna porażka.

    MILA lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 11 lipca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi dzięki kochana ze jeszcze tu zaglądasz :-)
    a jakie mleko ty podajesz? o ile oczywiście podajesz modyfikowane? :-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 11 lipca 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaglądam w wolnej chwili bo moja Tosia to bardzo absorbująca jest. Karmię sztucznym melczkiem od początku bo Tosia należała do wcześniaczków o niskiej masie urodzeniowej 2420g 36t więc miała problem uchwycić cyca i tak nam pokarm zanikł. zaczyniliśmy od Hipp 1 combiotic ze względu na bardzo dobry skład ale mała miała po nim zatwardzenia i okazało się że ma nietolerancję laktozy więc teraz podaję jej Hipp 1 HA i Hipp comfort combiotic. Ogólnie nam bardzo przypadły produkty Hippa są ekologiczne i maluszkom smakują. Stosuję też herbatki hippa i kosmetyki ze względu na naturalne składniki bez konerwantów, parabenów, pegów itp. śmieci, fakt że troszkę kosztują ale jakbyś chciała mleczka kupować z Hippa do daj znać, podam Ci info gdzie najtaniej je można kupić bo rozrzut cenowy jest bardzo duży a w aptece broń boże nie kupuj bo ceny to mają z kosmosu.

    Teraz z perspektywy czasu (nasze pierwsze dzieciątko więc brak doświadczenia w temacie) radzę Ci zakupić sobie jakieś mleczko do szpitala i możesz sama przygotowywać je dla maluszka, czajnik mają, no ale to w przypadku porodu naturalnego bo po cc to nie będziesz miała siły pierwszą noc opiekować się dzidzią i warto wtedy przemyśleć zakup mleczka w buteleczkach jednorazowych takich jakich chcesz to położne Ci je podgrzeją i podasz maluszkowi, jedynie wtedy masz ciągłość karmienia jednym rodzajem mleka bo dzieci różnie reagują na zmiany a u nas była ona gwałtowna z dnia na dzień.

    dużo napisałam jakbyś mnie nie zrozumiała to pisz bo trochę to zagmatwałam :D

    MILA lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 13 lipca 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi wszystko rozumiem dzięki :-)

    Ucieszył mnie twój post ze wybrałaś mleko Hipp bo ja mam w planie je podawać :-)
    czytałam na forach że ma b. dobre opinie więc fajnie.

    Ja już miałam CC,to moje drugie dziecko i faktycznie ja młodą dostałam dopiero na drugi dzień do cycka.

    Co do dostępności mleka to wiem ze jest w LIDLu a mam go pod nosem :-)
    ale w sumie mnie teraz zaintrygowałas tą ceną ?? tzn ile kosztuje puszka?? i gdzie jest najtaniej?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 14 lipca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA w Lidlu to bywa różnie z dostępnością u mnie w okolicy całkowicie wyszło i nadal nie widzę go już od ponad miesiąca a cenę ma bardzo dobrą coś koło 36zł, taniej chyba nie widziałam, jakieś 2 miesiące temu w Rossmanie była fajna cena ale już teraz kosztuje 40,99zł. Ja siedzę teraz bardziej w temacie Hippa comfort combiotic na kolki i zaparcia oraz hipp 1 HA na nietolerancję laktozy. Dobrym mlekiem jest też enfamil 1, ma dobry skład i smak też. Ale powiem Ci że smakowo jednak najlepszy jest dla mnie NAN miałyśmy ten dla wcześniaków i dzieci o niskiej masie urodzinowej PRENAN. często kupowałam mleko na tablicy bo wiele osób sprzedaje po bardzo atrakcyjnej cenie>


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 15 lipca 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi to jakie mleko teraz podajesz/? NAN? piszesz że jest smaczne a ja pamiętam podawałam je córce i było szpetne. No chyba ze przez ten czas zmienił się smak :-/ ;-) a w ogóle ten pierwszy NAN nazywa sie Nan pro 1 tak>?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 18 lipca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila podawaliśmy jej PRENAN w porównaniu z Hippem dużo lepszy smak :)a teraz jemy hipp 1 HA :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • paradise Autorytet
    Postów: 1258 1242

    Wysłany: 3 września 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Właśnie przeprowadziłam się na Śląsk. I szukam lekarza, który doprowadzi moją ciąże do końca i najlepiej takiego, który pracuję w szpitalu w którym będę rodzić. W moim pakiecie zdrowotnym znalazłam doktora Marcina Muszera u którego mogę mieć darmowe wizyty + USG z tego co wiem pracuję w szpitalu Bonifratrów. Mam do Was pytanko.. bo nie umiem znaleźć nigdzie informacji czy poród w tym szpitalu (jeśli ma się skierowanie od lekarza) jest za dramo razem z znieczuleniem? Czy pacjentka ponosi jakieś koszty? Jakoś nie umiem odnaleźć się na ich stronie.

    piu3skjoie6xz8ns.png
    ex2bcwa1l40b3dtm.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 1 października 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam nastawiona na Bonifratrów, ale po przeczytaniu historii dalekich znajomych rezygnuję...
    Podrzucam link: http://wiadomosci.onet.pl/slask/sprawa-lilki-z-bonifratrow-szpital-przerywa-milczenie/fk0j6
    I kanał na YT jej rodziców: https://www.youtube.com/channel/UCpuKl9Cry3PiM93NCCY83Bw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 22:03

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Nutella Autorytet
    Postów: 287 203

    Wysłany: 2 października 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ma któraś z Was jakieś info na temat szpitala w Pyskowicach lub SIMIN w Chorzowie?

    16udyx8duu58l84q.png
    klz9df9hjdsy5hjy.png
  • Tygrysek Autorytet
    Postów: 1448 2183

    Wysłany: 7 października 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zdecydowana rodzić u Bonifratów. Może ktoś tam w ostatnim czasie rodził?
    Jestem pacjentką dr Graniczki w Rybniku. Myślę, że alternatywnym szpitalem na "szybki" poród (chociaż w ogóle na niego nie liczę) to Rydułtowy.

    Chcę pogadać o porodzie z dr, żeby się upewnić że wybór jest dobry. Myślę, że w każdym szpitalu była jakaś przykra historia, bo tam pracują ludzie i takie rzeczy się zdarzają. Tego nie da się przewidzieć. Jednak pod wieloma względami jak i bardzo dużą ilością pozytywnych opinii jest to idealne miejsce na poród!

    Natalka 03.2015 <3
  • Klaudiaa Autorytet
    Postów: 1685 841

    Wysłany: 8 października 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Ja jestem zdecydowana rodzić u Bonifratów. Może ktoś tam w ostatnim czasie rodził?
    Jestem pacjentką dr Graniczki w Rybniku. Myślę, że alternatywnym szpitalem na "szybki" poród (chociaż w ogóle na niego nie liczę) to Rydułtowy.

    Chcę pogadać o porodzie z dr, żeby się upewnić że wybór jest dobry. Myślę, że w każdym szpitalu była jakaś przykra historia, bo tam pracują ludzie i takie rzeczy się zdarzają. Tego nie da się przewidzieć. Jednak pod wieloma względami jak i bardzo dużą ilością pozytywnych opinii jest to idealne miejsce na poród!


    Ja rodzilam tam synka 30 maja przez cc. Wszystko zalezy od tego na logo trafisz (zreszta jak wszedzie). Jedne polozne do rany przyloz. Interesuja sie pacjentaki, lataja na kazde zawolanie. Inne maja wszystko w dupie-radz sobie sama. Mam jednak porownanie ze szpitalem kolejowym na ligocie i u boniftarow jest o niebo lepiej.

    c55fgywlzep4egh7.png

    bi7ym6k55zajyuk9.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ