X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić - Śląsk
Odpowiedz

Gdzie rodzić - Śląsk

Oceń ten wątek:
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 11 maja 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi88 witaj :-) Fajnie że opisałaś swoje spostrzeżenia :-)

    Ja też tam będę robić CC. Bedzie to moje drugie CC i drugie dziecko :-)
    Jestem pacjentką dr Graniczki. Ja leżałam tam na ginekologii na początku ciązy ok 11tc z powodu silnego krwawienia i tez ogólnie mam dobre skojarzenia.
    Chciałam cie zapytac czy szpital ma jakąś listę co trzeba tam ze sobą zabrać jak się idzie do porodu - ?? dzięki :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 23:28

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam do dr Sójki-Kupny.

    MILA jedynie co potrzeba ze sobą mieć to:

    dla mamy:
    - podkłady poporodowe
    - wkładki poporodowe


    dla dzidziusia:
    - chusteczki nawilżane
    - pampersy
    - krem lub maść do smarowania pupy na odparzenia

    ubranka dają szpitalne dla dzidzi, ale można mieć swoje, tyle że trzeba pilnować, bo jak odda się dzidzię na noc na noworodki to mogą zniknąć. Dlatego ciuszki dla dzidzi bierze się na własną odpowiedzialność. Ja miałam tylko na wyjście swoje.

    MILA, Monia80 lubią tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no widzisz :-) tego bym się nie spodziewała ze moje ubranka i mogą zniknąć he he
    dzięki za podpowiedź. A jak u ciebie wyglądało CC? tzn miałaś wyznaczony termin i godzinę czy jak? jak długo leżałaś po porodzie w szpialu?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 12 maja 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam wyznaczony termin na 13.05, ale wylądowała w szpitalu 24.05, bo jak byłam u mojej gin na badaniach w 36t to okazało się że Antosia mało urosła, od ostatniej wizyty którą miałam w 34t. waga wg USG wynosiła 2360g. ogólnie to ona zawsze była w tej dolnej granicy, dodam że jeszcze przez cała ciąże zmagałam się z nadciśnieniem ciążowym. Także moja gin podejrzewała hipotrofię wewnątrzmaciczną i wysyłała mnie do szpitala na rutynowe badanie przepływów i wagi dziecka na lepszym sprzęcie. I tak po badaniu wyszło że Antosia ma 2800g i przepływy ok, ale zostawili mnie na obserwacji ze względu na dość wysokie ciśnienie. W końcu lekarz podał 2 dawki sterydów na rozwój płuc maluszka i zdecydowali mnie ciąć 28.04 w dniu moich urodzin. Antosia urodziła się z wagą 2420g i dostała w pierwszej minucie 9/10 za kolor skóry a po pięciu minutach już 10/10, czyli potwierdziło się miałam hipotrofię wewnątrzmaciczną. Ale pokazali mi ją tylko na chwilkę i zabrali na lampy na dogrzewanie bo miała trochę niska temp. ciała po około 7 godzinach była już ze mną>

    Po porodzie leżałam w sumie 4dni, chcieli nas wypuścić już na 3 dobę bo mała miała małą żółtaczkę i nie spadła duzo w wagi bo tylko 150g w ciągu 3 dni, ale okazało się ze ja miałam wysokie CRP i zostawili na jeszcze jeden dzien gdzie dostałam antybiotyki. Pozniej juz musiałam leczenie kontynuować w domu

    MILA, Dodi lubią tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 12 maja 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze że wszystko jest OK ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 13 maja 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi mam jeszcze pytanko.
    Pisząc że wymagane są w szpitalu podkłady poporodowe miałaś na myśli coś takiego?
    http://allegro.pl/mega-podklady-poporodowe-na-lozko-po-porodzie60-90-i4192928180.html

    a wkładki to chodziło ci o podpaski tak? Bo na mój "chłopski" rozum tak, ale jak na allegro wpisujesz podkłady poporodowe to wyskakują głownie podpaski :-P???

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałam to z głowy bo nie zastanawiałam się nad fachowymi nazwami, ale mamy to samo na myśli

    te duże podpaski dokładnie się nazywają podkłady higieniczne,

    a podkłady poporodowe to te które załączyłaś na allegro :D

    MILA lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila takie podklady higieniczne można np w aptece kupić, jakoś nie zwróciłam uwagi na to, czy są dostępne np w marketach. zwykłe podpaski, nawet te maxi niestety nie wystarczą na pierwsze dni po porodzie... a z tymi podkładami to miałam wrażenie jakbym z pieluchą chodziła :/
    ale da sie przeżyć :)

    agi jak się czujesz? :)

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaW powiem Ci że super zniosłam sam zabieg (miałam go o 12.27), już tego samego dnia wieczorem wstałam, może przez 3 dni byłam na lekach przeciw bólowych, a tak to spoko, rana trochę na początku ciągła i ciężko było się wyprostować, ale mając koło siebie bobasa zapomina się o bólu :). miałam jedynie problem ponieważ CRP mi się podwyższył po zabiegu aż do 117 ale antybiotykami zbiłam. Teraz to już zapominam że mam jakąś ranę na brzucholu, jedynie czuję się ciągłe niedospana :D ale każdą z nas to czeka. Warto pocierpieć dla naszych kochanych kruszynek, dałabym się pociąć jeszcze raz :D

    MILA, misia_k1, Dodi lubią tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 13 maja 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaW wiem wlasnie ze te podklady sa w aptece bo ja je tez tam kupowalam. Fakt ze bylo to juz dawno temu ale pamietam ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 19 maja 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są jakieś dziewczyny z okolic RYBNIK - RACIBÓRZ???????

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaW wrote:
    ja rodziłam na opolskiej w Katowicach w szpitalu im. St. Leszczyńskiego. oddział jest względnie mały, są dwie sale porodowe, jest wanna, są piłki i inne "zabawki", czy się uda z tego skorzystać to już inna sprawa i czas pokaże :)
    co do opieki, to pielęgniarki na oddziale super, położne i lekarze też wspaniali. przez cały poród, który trwał 12 godzin, cały czas ktoś ze mną był, miałam super opiekę

    do tego zarówno lekarze jak i pielęgniarki są bardzo empatyczni i serdecznie nastawieni do pacjentek. niedawno siedziałam zapłakana w roku korytarza i muszę przyznać, że na 4 osoby z personelu, które mnie mijały, żadna nie ominęła mnie bez zwrócenia uwagi, pytali, czy czegoś potrzebuję, czy jakiś lekarz się już mną zajął (a byłam ubrana po cywilnemu, nie byłam pacjentką oddziału, tylko mój lekarz akurat miał w ten dzień dyżur i wykonał mi USG), jedna pielęgniarka po prostu podeszła, przytuliła i poszła.
    z jednej strony chciałam wtedy być sama ale z drugiej lepiej mi było, że jednak mogę na kogoś liczyć
    agaw a u kogo rodzilas kochana? nie ma problemu ze znieczuleniem? czy za polozna trzeba dodatkowo placic?

    qq87j44jhto0od0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa początek porodu był przy dr A. Nowarze (obecnie jest to mój lekarz prowadzący, wtedy nim nie był), a później przez większość porodu był dr Graniczka. ze znieczuleniem nie było żadnego problemu, dostałam tylko ochrzan, że przed porodem nie zgłosiłam się do anestezjologa na konsultację (bezpłatną, chodziło tylko o to aby w spokoju przeprowadzić wywiad). za położną nic nie płaciłam. na początku jak mało co się działo to tylko zaglądała do nas (poród rodzinny) ale po kilku godzinach cały czas już był ktoś ze mną.
    może też to wynikało z tego, że po odejściu wód tętno dziecka się wahało i cały czas musiałam leżeć, żeby nie uciskało na pępowinę ale położne były bardzo sympatyczne i były dużym wsparciem dla mnie

    opieka na oddziale też super. pielęgniarki miłe, pomagały przystawić dziecko jak były problemy, jak któraś mama była zmęczona to zawsze mogła podrzucić na jakiś czas dziecko do noworodków i spokojnie się wykąpać lub odpocząć
    do tego (co mi się bardzo podobało) lekarze zaglądali do nas na sale i pytali o samopoczucie i czy nic się nie dzieje kilka razy dziennie, nie tylko na obchodach.

    teraz mam termin na koniec października i też się tam wybieram i polecam ten szpital wszystkim, komu tylko mogę :)

    sale są małe, czyste, każda ma swoją łazienkę. generalnie jest to mały oddział i panuje tam przyjazna atmosfera (przynajmniej tak było, kiedy poprzednio rodziłam:) )

    aha, jakiś czas temu mój lekarz powiedział, że teraz u nich w szpitalu można w ostatniej fazie porodu rodzić w każdej wymarzonej pozycji (oczywiście o ile wszystko jest ok)

    Fidelissa lubi tę wiadomość

  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaW

    Dziękuje za info:)

    ja chodzę do dr. Kulejewskiej i tez sie zastanawiam nad raciborska.
    A ile osób jest w sali, ile mam? Czy rodzina i tatusiowie mogą odwiedzać po porodzie?
    To moze sie spotkamy bo ja mam termin na poczatku listopada:))
    Czy dzidziuś był po porodzie na Twoim brzuchu skóra do skory?

    qq87j44jhto0od0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    AgaW

    Dziękuje za info:)

    ja chodzę do dr. Kulejewskiej i tez sie zastanawiam nad raciborska.
    A ile osób jest w sali, ile mam? Czy rodzina i tatusiowie mogą odwiedzać po porodzie?
    To moze sie spotkamy bo ja mam termin na poczatku listopada:))
    Czy dzidziuś był po porodzie na Twoim brzuchu skóra do skory?

    sale są 2-4 osobowe, myślę, że nie ma ograniczeń co do odwiedzin. jak ja rodziłam była epidemia grypy i był zakaz wszelkich odwiedzin. tylko poród rodzinny i tatuś mógł dziecko oglądać po porodzie jakiś czas, a później niestety tylko przez szybkę :(
    po porodzie synek trafił na chwilkę na mój brzuch, na czas, jak mąż przecinał pępowinę ale później musiał być niestety zabrany, bo trochę się zmęczył porodem i musiał od razu pod lampy iść się grzać. jak już trafiłam na swoją salę po tych 2 godzinach to pielęgniarka przyniosła mi go pokazać, później znów za jakiś czas na karmienie. w nocy leżał pod lampami, tylko na karmienie go przynosili, a później od rana był już ze mną cały czas. wiem, że jak poród przebiega ok, to dziecko jest z mamą :)

  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaw, teraz będzie dobrze:) bo dobrze zrozumiałam, ze będziesz tam rodzic znowu?

    A do tych pokoi były łazienki dla mam?
    Czy korzystałas wcześniej ze szkoły rodzenia?

    Miłej niedzieli:)

    qq87j44jhto0od0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, znowu się tam wybieram :)

    każda sala ma swoją łazienkę z wc i prysznicem

    do szkoły rodzenia chodziłam w moim mieście (nie jestem z Katowic) ale wtedy to nie było to wymagane

    Fidelissa lubi tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm dziewczyny czy do Bogucic wymagaja TYLKo dla Maluszka tych chusteczek,pampersów i kremu....zadnych np tetrowych pieluszek czy ręcznika czy też gazików jałowych????

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nic więcej tylko to co wymieniłaś, oczywiście możesz wziąć ze sobą pieluszki tetrowe czy ręcznik dla siebie i co tam uważasz, ubranka dla malucha itd. ale to jest już Twoja decyzja :D


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi, a czy dostajemt tam ciuszki na zmiane...tzn jak Małemu kupka wypłynie, nie wiem pobrudzi spiochy itd to daja mi tam cos na zmianeee?? bo obawiam sie ze moje poczatki w przebieraniu Jasia moga być różne,a nie chce aby dziecko brudne było.


    a i czy wiesz,czy oni je tam kąpią???

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ