X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród GBS a cesarka
Odpowiedz

GBS a cesarka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy tak się zastanawiam, czekam na wyniki GBSu wiem że będę mieć cesarkę, ale gdyby wszystko się szybciej potoczyło to czy ten GBS w przypadku cesarki jest niezbędny?? pytam bo przecież dziecko nie przechodzi wtedy przez kanał rodny i ryzyko zarażenia jest chyba niewielkie??? czy tak czy siak będą odwlekać i podawać antybiotyk??


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Mama84 Autorytet
    Postów: 390 229

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała cc ale GBS i tak musiałam zrobić

    klz9mg7y5m6gti11.png
    km5suay35zp2gug7.png
    Aniołek 11.01.2015 [*] 7 tc
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przez cięciem podany antybiotyk.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, trzeba zrobić. niezależnie od rodzaju porodu. Też się nad tym zastanawiałam. Ale to wiele kobiet ma, trzeba po prostu przyjąć antybiotyk przez porodem. Dziecko niezależnie od sposobu porodu mogłoby się zarazić.

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam badanie gbs mimo ze od poczatku mialam skierowanie na cesarke..wiec chyba trzeba...

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • e-ness Autorytet
    Postów: 719 430

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antybiotyk przy cc podaje się niezależnie od wyniku gbs . Takie są procedury.

    Córeczka lipiec 2007, synek luty 2009,
    córeczka luty 2013, córeczka luty 2016

    Moja Wielka Rodzina 2+4+kot
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego ?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    porozmawiałam z moim ginem że nawet gdybym nie miała wyniku do cięcia to nie jest on taki ważny aż do momentu kiedy rozpocznie się akcja porodowa,bo dziecko nie ma szans się zarazić, ale wynik wczoraj dostałam jest ujemny więc nie będę miała podawanego antybiotyku na szczęście tak jak w pierwszej ciąży nie będę go miała podawanego. Nigdy nie podaje się go rutynowo, tylko w przypadku dodatniego wyniku bądź jego braku.


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 11:26

  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też przed planowana cesarka musialam zrobuc gbsy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ