BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > Drugi poród SN
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

dysiak
Ekspertka
Postów: 271
77

Wysłany: 16 maja 2019, 19:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, jak w temacie, drugi poród lub kolejny siłami natury, lepszy, gorszy, jest łatwiej, czy bez różnicy? :D strasznie się boję drugiego porodu, pierwszy był niby szybki ale ciężki i bez znieczulenia, byłam nacięta. Jestem ciekawa jak to jest za drugim razem, czy jest się już tam bardziej rozciągniętą? Czy jeżeli znowu nacinają to w tym samym miejscu co wcześniej? I jak po porodzie...czy po kolejnym czujecie się tam mniej ciasne? Powiem szczerze, że bardzo się boję kolejnego i tego jak to będzie PO.

Chętnie się dowiem od doświadczonych już w temacie :)


[konto usunięte]

Wysłany: 19 lipca 2019, 19:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mogę Ci tylko odpowiedzieć w kwestii nacięcia. Najlepiej powiedz lekarzowi, że się tego boisz albo poproś o zbadanie. Mnie ostatnio badał i mówił, że mam bardzo elastyczne tkanki, więc drugi raz jakby mnie cięli (pierwsze dziecko ponad 4kg, więc położna nie żałowała nożyczek;) ) to cięcie byłoby maleńkie i po drugiej stronie pośladka. Bo na bliźnie lepiej nie ciąć.


nanu
Autorytet
Postów: 469
233

Wysłany: 23 lipca 2019, 14:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja byłam nacinana tylko przy pierwszym porodzie (bardzo malutko), przy pozostałych dwóch porodach nie trzeba było nacinać.
Co do tego czy jest lepszy czy gorszy.... napiszę ci w ten sposób - u mnie pierwszy poród trwał 7h (od momentu jak zaczęły się bolesne skurcze i przyjechałam do szpitala do momentu jak już było po wszystkim). Jak na pierworódkę to nie tak źle ale wiadomo, że to 7h regularnych i krzyżowych bóli a nie 7 minut. Jednak wszystko działo się w swoim tempie, ja miałam czas i fizycznie i psychicznie przygotować się, bo ból stopniowo narastał (nie miałam znieczulenia). Ogólnie byłam wymęczona (zemdlałam gdy tylko usiadłam na wózku żeby przewieźli mnie z porodówki i pomimo kroplówki potem do wieczora tylko leżałam i nie miałam siły w ogóle wstać - urodziłam z rana)
Przy drugim porodzie już nie było tego czasu - syn postanowił zrobić wszystkim niespodziankę i "ewakuować" się z mojego brzucha w 36tc. Poród postępował ekspresowo szybko (pomimo kroplówki na wstrzymanie calej akcji), ani ja psychicznie nie miałam czasu przygotować się, że TO JUŻ ani moje ciało nie nadążało. Na porodówce spędziłam szalone 20 minut i chociaż szybkość całej akcji sprawiła, że nie byłam wymęczona jak po pierwszym porodzie to jednak pod względem bólu wolałam te 7 godzin (wyobraź sobie ten ból rozciągnięty właśnie na 7 godzin, a "skomasowany" w 20 minutach).
Trzeci poród trwał niecałe 3h (od momentu bolesnych i regularnych skurczy) plasował się między pierwszym a drugim porodem, czyli to nie był taki ekspres jak poprzednio ale też szło szybko i skoki w poziomie bólu były o wiele gwałtowniejsze niż za pierwszym razem.


[konto usunięte]

Wysłany: 23 lipca 2019, 19:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
nanu, Ty jesteś stworzona do rodzenia. Taki ekspres! Ja pierwszy miałam indukowany i trwał 5.5h a Twój naturalny 7h. Zazdroszczę ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 24 lipca 2019, 22:29


nanu
Autorytet
Postów: 469
233

Wysłany: 24 lipca 2019, 11:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sylvuszka wrote:
nanu, Ty jesteś stworzona do rodzenia. Taki ekspres! Zazdroszczę. Ja pierwszy miałam indukowany i trwał 5.5h a Twój naturalny 7h. Zazdroszczę ;)

W zasadzie nie mam co narzekać, bo i porody przebiegały bez problemów (jeśli nie liczyć tego drugiego porodu gdzie położna przy każdym skurczu musiała odpychać główkę synka od szyjki i rozmasowywać ją żeby rozwarcie postępowało jak najszybciej się tylko da) i nawet było szybko. Ale przez tą szybkość nie było czasu podać znieczulenie, więc....


[konto usunięte]

Wysłany: 26 lipca 2019, 20:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
To i tak dobrze, że w szpitalu miałaś możliwość znieczulenia. U mnie nie ma takiej możliwości i chyba dlatego tyle kobiet załatwia zaświadczenia na cc;/


[konto usunięte]

Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja jestem ciekawa tego, jak to wygląda w przypadku 2 porodu, gdy pierwszy był indukowany.

Czy tez sie trzeba przygotować na kolejne wywołanie, czy to loteria?

No i mój poród przy oxy trwał niecałe 3h.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)