X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Da się przyśpieszyć poród?
Odpowiedz

Da się przyśpieszyć poród?

Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy faktycznie jakieś spacerki sprzątanie może pomóc?Czy to tylko takie głupie gadanie?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • lotos33 Znajoma
    Postów: 27 21

    Wysłany: 12 listopada 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to chyba podziałało. w sobotę będąc w 39 tyg. wzięłam się za generalne porządki w doku: pranie firanek, czyszczenie dywanów, itp. i w niedzielę z samego rana zaczęły mi odchodzić wody :)
    nie wiem na ile to zasługa powyższego a na ile kwestia przypadku.

    ug376iyer7wm487a.png

    Aniołek 10tc - sierpień 2018

    w4sqyx8d3pqdgmwl.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 12 listopada 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby była to metoda, która działa. Podobałoby mi się nie tylko działanie ale i dodatkowy efekt jaki zostawia! Wracasz z dzidzią a tu pięknie i pachnąco...
    Wypróbuję. Ale mam jeszcze czas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2015, 22:02

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 13 listopada 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co wzięłam się za lekkie sprzątanie kurze odkurzanie wkładka mokra :D od kilku dni chyba czop odchodzi.Chyba może tak w kawałkach nie na raz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2015, 10:57

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aprilia Autorytet
    Postów: 441 347

    Wysłany: 13 listopada 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do przyspieszenia porodu można spróbować tzw. "koktajlu położnych". Moja położna twierdzi, że jest skuteczny ;)

    qdkkj44jg7uoszr1.png

    mhsv2n0ags50zkq8.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 listopada 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno może czop odchodzić fragmentami. To moja pierwszą ciąża i nie doświadczyłam tego. Nie mam pojęcia jak wygląda fragment czopu... Z tym olejem też pewnie jest różnie. Czytałam w każdym razie troszkę w sieci i dziewczyny piszą, że jak dziecko nie chce wyjść to nie wyjdzie mimo przeróżnych metod. Ja chyba bym się z tym nie zgodziła bo gdyby tak było to by położone nie ostrzegały przed zbyt intensywnym masażem etc. Coś musi być na rzeczy tylko wiele zależy pewnie od ciała, techniki, warunków... Ją troszkę bym się bała

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 13 listopada 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 mi odchodził czop 3 tyg przed porodem do tego miałam rozwarcie na dwa palce i tak łaziłam z nadzieją każdego dnia że to już za chwileczkę się zacznie robiłam wszystko by urodzic a poród zaczął mi się w 40tyg i 6 dniu. Po porodzie zdałam sobie sprawę ze tylko nie potrzebnie traciłam energię.. a jeżeli chodzi o mokrą wkłądkę to kontroluj i obserwuj czy dużo tego itd bo może wody płodowe się sączą bokiem , bo przy sączeniu wód dobrze by było gdyby lekarz Cie zbadał,jeżeli masz wątpliwości kup w aptece paski ph tylko są jakies specjalne które wykrywają własnie wody płodowe ja osobiscie nie używałam. Ale pamiętam ze na IP lekarz miał wątpliwosci czy to wody mi się sączą czy tak mokro bo jakies upławyi wtedy własnie użył tego paska i ja tak z tymi sączącymi wodami chodziłam od kilku dni wczesniej się okazało. Sorki za takie długie opisy ale moze komuś się przyda bo z własnego doswiadczenia piszę :)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    80e684ff13.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 13 listopada 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlenka89 wrote:
    Aga23 mi odchodził czop 3 tyg przed porodem do tego miałam rozwarcie na dwa palce i tak łaziłam z nadzieją każdego dnia że to już za chwileczkę się zacznie robiłam wszystko by urodzic a poród zaczął mi się w 40tyg i 6 dniu. Po porodzie zdałam sobie sprawę ze tylko nie potrzebnie traciłam energię.. a jeżeli chodzi o mokrą wkłądkę to kontroluj i obserwuj czy dużo tego itd bo może wody płodowe się sączą bokiem , bo przy sączeniu wód dobrze by było gdyby lekarz Cie zbadał,jeżeli masz wątpliwości kup w aptece paski ph tylko są jakies specjalne które wykrywają własnie wody płodowe ja osobiscie nie używałam. Ale pamiętam ze na IP lekarz miał wątpliwosci czy to wody mi się sączą czy tak mokro bo jakies upławyi wtedy własnie użył tego paska i ja tak z tymi sączącymi wodami chodziłam od kilku dni wczesniej się okazało. Sorki za takie długie opisy ale moze komuś się przyda bo z własnego doswiadczenia piszę :)
    Dziękuje za odpowiedź :)u mnie to raczej nie wody bo ten śluz jest biały i bardzo lepki a z tego mojego sprzątania to wyszło tyle że brzuch mnie boli a synek siedzi gdzie siedział :D

    madlenka89, Pat.i.Pies lubią tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 listopada 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jest baaardzo wysoko. Ni obniżenia brzucha, ni czopu widać, szyjka idealna na kolejne tygodnie noszenia... A ją już tak zmęczona jestem ciążą :( wkładki wilgotne ale wszystko wg normy... Aguś... Nie mamy chyba wyjścia i musimy cierpliwie czekać. Mam wrażenie że teraz czas mija inaczej... Dużo wolniej...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 13 listopada 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jeszcze od siebie powiem że za nim trafiłam na IP w dniu porodu, ugotowałam obiad, wysprzątałam cały dom i z mężem poszłam na długi spacer gdzie przegonił mnie po wszystkich możliwcyh schodach chciałam rozchulac skurcze które się utrzymywały regularnie co 5 minut po powrocie do domu padłam na kanape i myslałam ze juz nie wstane jakbym jakis maraton przebiegła no ale nie polezałam dlugo bo sie w koncu akcja rozchulała ikompletnie wypompowana pojechałam rodzic..zakwasy miałam pózniej przez tydzień :) nie wiem czy to z tych schodów ale pewnie wszystko na raz się na to złożyło

    80e684ff13.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 13 listopada 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja daleko za wami z terminem a juz mi się dłuzy i jeszcze tyle czasu juz bym chciała stycznia i urodzic :) fajnie że u Was na Święta bedziecie miec juz dzidzie w domu

    80e684ff13.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 13 listopada 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Mój jest baaardzo wysoko. Ni obniżenia brzucha, ni czopu widać, szyjka idealna na kolejne tygodnie noszenia... A ją już tak zmęczona jestem ciążą :( wkładki wilgotne ale wszystko wg normy... Aguś... Nie mamy chyba wyjścia i musimy cierpliwie czekać. Mam wrażenie że teraz czas mija inaczej... Dużo wolniej...
    A u mnie to w 36 tygodniu właśnie brzuch zaczął spadać a teraz to już jak mały zacznie kręcić głową czy machać rękami jest istna porażka :/
    Na początku listopada byłam u gin mały bardzo nisko szyjka miękka jakieś tam bardzo małe rozwarcie i co z tego jak mój terrorysta chce się jeszcze trochę poznęcać nad moimi organami hehhe

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 13 listopada 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlenka89 wrote:
    ja daleko za wami z terminem a juz mi się dłuzy i jeszcze tyle czasu juz bym chciała stycznia i urodzic :) fajnie że u Was na Święta bedziecie miec juz dzidzie w domu
    No no ja się ciesze że na święta będę już w jako takim lepszym stanie po porodzie a no i na sylwestra oczywiście :) Babcia nigdzie nie idzie i deklaruje opiekę a no i w pierwszy dzień świąt mamy chrzciny w rodzinie to już na luzie i bez brzuszka :)
    Ale czas leci nie wiadomo kiedy więc i życzę żeby Tobie zleciał takim samym piorunem :)

    aneczka1983, madlenka89 lubią tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 14 listopada 2015, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przyspieszenia porodu to się nie wypowiem, ale mi brzuch jakoś typowo nie opadł, że tak nagle by się opuścił. A czop odszedł mi w całości dzień przed porodem. Byłam na ktg, wstałam i czuje, że się ciepło mi robi. Wkładka cała mokra, w mieszaninie śluzu z krwią, ale nie jakaś galareta ;) A na ktg wtedy wychodziły bezbolesne skurcze, regularne, na wieczór już bolało. Ale córka nie chciała się wstawić, mimo podania oksytocyny i przebicia pęcherza rozwarcie i tym samym poród - nic się nie ruszało do przodu, więc zrobili cc.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 listopada 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze... Wszystko niby ok a jednak... Jacqueline pozwól, że zapytań: ciążę miałaś leżącą?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 14 listopada 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i kur*** mam swoje przyśpieszanie brzuch cały czas boli z tym że po jednej stronie i nie wiem co robić :/

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 14 listopada 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka - aktywności fizycznej jakiejś nie wykazywałam, ale nie - nie miałam jako takiej leżącej ciąży. W 11 tc miałam plamienie jasnoczerwoną krwią, ale dostałam wtedy Duphaston, 2x1 na miesiąc, potem 1x1 na kolejny miesiąc i to tyle leków w całej ciąży, plamienie było jednodniowe i już się nie powtórzyło. Żadnych twardnień macicy, jakichś bóli - nic mi nie dolegało, na początku typowe mdłości, kilka razy raptem zwymiotowałam w całej ciąży. I czegoś takiego jak te całe skurcze Braxtona-Hicksa też chyba nie miałam, nie kojarze ;) A tak to normalnie wszędzie jeździłam jak potrzebowałam, prawie 300km do teściów pare razy samochodem (ale jako pasażer ;) na Wszystkich Świętych pojechaliśmy też pociągiem do teściów ;) Przestałam i przesiedziałam całą drogę wtedy na torbie bo miejsca nie było ;)

    Dobrze znosiłam ciążę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2015, 13:52

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 listopada 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś może maleństwo się tak ułożyło? Ćwicz oddechy (zwłaszcza wypinanie i wciąganie brzucha) i ruchy biodrami.

    Jacqueline, no bo właśnie myślała, że to np przez nakaz leżenia... No to nie wiem. Ją też plamiłam. Nieco wcześniej i też dupka brałam. U mnie jest leżąca ale różnie z tym leżeniem było ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2015, 17:24

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 listopada 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam ale tablet mi ciągle poprawia słowa na swoje i stąd te błędy. W kółko poprawiam...

    blanche lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co słyszałam jak można przyspieszyc poród to:
    1) Chodzenie jak bociaan z wysokim unoszeniem kolan
    2) Chodzenie po schodach
    3) Przysiady
    4) Zjeść świezego ananasa
    5) Zaparzyc liscie malin i pić 3x dziennie
    6) masaż sutków
    7) najważniejsze - przytullić sie mocno do męża!! :)

    i z własnego doświadczenia (próbuje od 2 dni) nic sie nie dzieje :(

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ