X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród czy objawy ciąży i poród są dziedziczne
Odpowiedz

czy objawy ciąży i poród są dziedziczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy miałyście podobne objawy do swoich mam jak one były w ciąży.To moje początki więc nie wiele mogę powiedzieć.
    Moja koleżanka mówiła, że ona, mama i jej siostry rodziły krótko! A u was?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • ania_mr Autorytet
    Postów: 904 688

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja mama rodziła mnie bardzo długo a moje siostry krótko. A jeśli chodzi o objawy to moja mama cały czas wymiotowała, a natomiast od czasu do czasu choć mam jedną wspólny objaw obydwie najczęściej wymiotowaliśmy podczas szczotkowania ząbków :P

    relgh371tnvgf6k5.png77d19a1547e45cc4.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babcia rodzila bardzo dlugo, mama ekspresowo, a ja jeszcze czekam na TEN dzien. Ciaze kazda z nas przechodzila inaczej.

    Krysti lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama mnie urodziła błyskawicznie, a ja rodziłam 18 godzin, a w końcu miałam cesarkę. Moje siostry też różnie rodziły, niektóre porody bardzo szybko, a niektóre nawet wiele godzin.

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja się ciesze bo moja mam rodziła mnie 20 h. więc mam nadzieje, że ja będę tą szczęściarą i urodzę w 5 minut :) haha

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_mr wrote:
    obydwie najczęściej wymiotowaliśmy podczas szczotkowania ząbków :P
    to ja jestem trzecia :) też zdarzyło mi się 2 razy :P
    co do dziedziczności porodów i objawów... mama przy siorze wymiotowała dalej niż widziała.. ;( ze mną nie. siostre rodziła raczej krótko, mnie ekspresowo bo prawie w samochodzie :) hehe
    siostra nie miała żadnych objawów ciąży oprócz braku @ oczywiście i rodziła też raczej krótko.
    a i jeszcze jedno... obie z siostrą jesteśmy wcześniakami. siostra z córą przechodziła 2 tygodnie i miała wywoływany.
    ja nie wymiotowałam (oprócz tych 2 razy ze szczoteczką w ustach) i mam nadzieje że poród będzie bardzo szybki :) heh

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama poza brakiem @ nie miała żadnych objawów ciążowych. Przez całą ciąże ze mną i moja siostrą miała mega dawkę energii i w obu ciążach pracowała do samego porodu. Mama rodziła naturalnie, mnie 6 godz. a siostrę krócej ok.4 godz.Moja siostra w ciąży miała tak samo a 2 miesiące przed porodem pomagała mężowi remontować całe mieszkanie i ogólnie nie mogła usiedzieć na miejscu. Urodziła zdrową córkę przez cc. Ja kończę 12 tc i też nie mam typowych objawów ciążowych poza lekkimi mdłościami przy myciu zębów. Podobnie jak mama, czuję mega dawkę energii. Niedawno zmusiłam męża do poprzestawiania mebli w całym mieszkaniu i wtedy poczułam się lepiej :-). Patrząc na historię naszej rodziny, widać duże podobieństwo w dziedziczności objawów, coś w tym musi być. Mam nadzieję, że resztę mojej ciąży też będę dobrze znosić i poród będzie szybki.

    Krysti lubi tę wiadomość

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Canela oby poród był mega szybki :)

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może po babciach w takim bądź razie dziedziczymy. Podobno dzieci pewne cechy odziedziczają po dziadkach. może z ciążą też tak jest. Niestety nie zdążyłam zapytać babć jak u nich było.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w rodzinie od strony mamy kobiety miały pierwsze porody bardzo ciężkie. Moje 2 siostry najstarsze też miały cięzkie porody i na tym zakończyły się porody naturalne w mojej rodzinie- stwierdziłyśmy, ze nie ma co się męczyć i każda już teraz ma cc.

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do samych objawów i przebiegu porodu to w ogóle uważam, że jednak się to dziedziczy. To, że np. mama miała łatwy poród a córka ciężki o niczym nie świadczy, bo córka mogła to dziedziczyć po rodzinie ojca a nie tylko po mamie. Genetykiem co prawda nie jestem, ale skoro lekarze robią dokładny wywiad położniczy typu- czy w rodzinie były przedwczesne porody, poronienia, czy jakieś choroby "babskie", nawet mnie pytał o to jakie z reguły dzieci się rodziły u mnie w rodzinie (o wielkość chodziło) jak wyszło, ze Ala nie będzie duża (choć potem ciut nadrobiła ;P). Także same porody, tendencje do znoszenia ciąży też powinny być w jakiś sposób dziedziczne

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bylam pierwszym dzieckiem mojej mamy i moj porod mojego pierwszego synka co do boli wygladal bardzo podobnie- tzn nie ialysmy bolesnych skurczow i byl problem z parciem -skurcze do partych byly bardzo slabe i u mnie skonczylo sie cesarka ,a mamie naciskano na brzuch i sila wypchnieto mnie na zewnatrz -byc moze gdyby mama rodzila w tych czasach co ja i w tym samym szpitalu ,to rowniez zan=konczyli by cesarka ,by nie ryzykowac

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Maarta:) Autorytet
    Postów: 699 400

    Wysłany: 10 lutego 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma reguly, kazdy porod jest inny:)

    oar843r8kh12ukn4.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 11 lutego 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się wydaje że to zależy po kim córka dziedziczyła geny jeżeli mówic w ogole można o dziedziczeniu objawów ciązy czy samego porodu. To że robią wywiad o tym czy były poronienia itp. to jest normalna procedura przy każdym z zasadzie przyjeciu do szpitala czy stawianiu diagnozy. Ja nie sądze żeby można była dziedziczyć np. poród. Chociażby dlatego że teraz coraz częsciej kobiety mają wykonywaną cesarkę, inny jest tryb życia, coraz częściej kobiety leży i odpoczywa i często są też problemy z utrzymaniem ciąży. Dawniej tego nie było, chodziły do pracy do ostatniego dnia, miały mocny organizm bo spożywały zdrowe jedzenie, naturalne. A teraz chcąc nie chcąc jest dużo cesarek. W moim przypadku nic się nie sprawdziło i na siostrach mojego taty i jego mamy, babci jak i od strony mojej mamy. Natomiast objawy mogą być podobne albo takie same.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • moruskowa Koleżanka
    Postów: 34 81

    Wysłany: 11 lutego 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie objawy porodu i sam poród się powtórzyły tak jak u mamy i jak u babci. Najpierw odeszły wody, zaczęły się skurcze od krzyża które niestety wzmagały się w trakcie porodu i następnie doszły normalne skurcze po ok. 2-3 godzinach po odejściu wód. Od rozpoczęcia skurczy do narodzin trwało to ok. 8 h. Mama miała 12, więc gdzieś coś się powtarza.

    201501231762.png

    201608307244.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2015, 10:40

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak z objawami ciążowymi u mojej mamy. Ale wiem, że tak samo jak ona i moja siostra mało tyję.
    Co do porodu to one obydwie pierwszą ciążę przenosiły i poród miały bardzo długi, ciężki, z powikłaniami rzutującymi na dziecko (obydwie powinny miały mieć zrobioną cesarkę ale lekarze oczywiście mieli to głęboko między pośladkami). Przed moim pierwszym porodem bardzo się bały, że u mnie będzie to samo, ale na szczęście pierwszy poród miałam jak marzenie - zaczął się samoistnie dosłownie trzy dni przed terminem, wszystko przebiegało książkowo i bez najmniejszych komplikacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ