X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Cięcie cesarskie- jak długa rekonwalescencja?
Odpowiedz

Cięcie cesarskie- jak długa rekonwalescencja?

Oceń ten wątek:
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 30 listopada 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam tydzień temu przez cc. Jak wróciłam na salę po jakimś czasie dostałam Paracetamol, a w nocy coś mocniejszego. Na drugi dzień jeszcze Ketonal ( wszystko dożylnie). Od tamtego czasu nawet jednej tabletki nie wzięłam. Wstałam po mniej wiećej 14 godzinach od cc. Z trudem. Ale z każdym dniem jest co raz lepiej. A im więcej się poruszałam to mniej wszystko bolało. Dziecko na stałe było już przy mnie jak tylko wróciłam spod prysznica;) Nie ma się czego bać:) A pokarm konkretny miałam już3 dni po cesarce.

    agjot1979 lubi tę wiadomość

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rekonwalescencja po cesarce trwała tydzień, potem już nie pamiętałam że miałam jakąkolwiek operację, grunt to szybko się rozruszać. Leki przeciwbólowe brałam jedynie te, które przez parę godzin po operacji podawali mi kroplówką a potem już nic. Polecam taką formę porodu:)

    Magia lubi tę wiadomość

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czytałam wcześniejsze posty i co nieco już wiem na temat cc. Najbardziej boję się cewnika i wkłucia w kręgosłup :O możecie jakoś uspokoić panikarę?? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 15:52

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 20 lutego 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg, ja też się tego bardzo bałam. Że na przykład źle trafią i mnie sparaliżuje na zawsze ;) A tymczasem anestezjolog spryskał mi miejsce wkłucia "zimnem" i nic nie poczułam :)

    Meg85 lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Leticia. Mam nadzieję, że też szybko i bezboleśnie to zrobią.. A co z tym cewnikiem? Ja wiem, że może temat trochę wstydliwy ale czy zawsze przy cc go zakładają?

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale założyli już po znieczuleniu, więc nic nie poczułam, nawet nie zorientowałam się kiedy to nastąpiło ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi niestety zakładali "na żywca" i niemiłe to było. Cewnika nienawidzę!

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 23 lutego 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg85 wrote:
    Cześć dziewczyny, czytałam wcześniejsze posty i co nieco już wiem na temat cc. Najbardziej boję się cewnika i wkłucia w kręgosłup :O możecie jakoś uspokoić panikarę?? ;)



    Cewnik miałam zakładany po znieczuleniu w kręgosłup, które jak to anestezjolog powiedział, było jak ukłucie komara - bardziej boli pobieranie krwi niż to ukłucie, porównałabym je do lekkiego uszczypnięcia :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja co prawda z różowej strony ale mam do Was pytanie, może nie strikte w temacie ale związane z cc i mam nadzieję że coś podpowiecie :)


    Jestem po usunięciu wyrostka robaczkowego w pakiecie z usunięciem miesniaka, Blizna ma ok 10 cm ale niestety jest pionowa.

    Co stosowałyście na blizny ?? Byłabym wdzięczna jak byście coś doradziły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 10:02

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Hej dziewczyny ja co prawda z różowej strony ale mam do Was pytanie, może nie strikte w temacie ale związane z cc i mam nadzieję że coś podpowiecie :)


    Jestem po usunięciu wyrostka robaczkowego w pakiecie z usunięciem miesniaka, Blizna ma ok 10 cm ale niestety jest pionowa.

    Co stosowałyście na blizny ?? Byłabym wdzięczna jak byście coś doradziły :)

    Ja mogę polecić smarowanie olejkiem BIO-OIL i delikatne masowanie blizny.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg nic się nie boj. Ja nawet o tym nie zdążyłam pomyslec, caly czas pielęgniarki mi mówiły ze mega radosna jestem, pytaly o imię synka, jak mysle do kogo bedzie podobny...jednym zdaniem po prostu tak mnie zagadaly, ze nawet nie wiem kiedy mi to znieczulenie podali :)

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno najlepsze na blizny różnego rodzaju są plastry sutricon (pytałam lekarza). Ja już sobie 2 opakowania zamówiłam na zaś, po cesarce.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • sara9555 Autorytet
    Postów: 469 312

    Wysłany: 11 lipca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik wrote:
    Cewnik miałam zakładany po znieczuleniu w kręgosłup, które jak to anestezjolog powiedział, było jak ukłucie komara - bardziej boli pobieranie krwi niż to ukłucie, porównałabym je do lekkiego uszczypnięcia :)
    Ja tez mialam po znieczuleniu cewnik zakladany i nie czulam nic. A sciaganie bylo nieprzyjemne. Tak samo odczuwalam jak uszczypniecie ale takie z ciagnieciem. Jak najbardziej trafny opis

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 13 lipca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź :)

    A któraś z Was stosowała już plastry sutricon i może potwierdzić skuteczność ??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • adelcia Ekspertka
    Postów: 147 86

    Wysłany: 18 lipca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa wrote:
    Podobno najlepsze na blizny różnego rodzaju są plastry sutricon (pytałam lekarza). Ja już sobie 2 opakowania zamówiłam na zaś, po cesarce.
    Hej,ja miałam cc rok temu w lipcu. po 3 dniach już biegałam, jak dla mnie wszystko było super. Używałam plastrów sutricon-jedno opakowanie kosztuje ok.120 zł ale starcza na 5-6 miesięcy. Także Larysa drugie raczej Ci się nie przyda :) blizny praktycznie nie widać. Mleko mialam po 3 dniach,po 4 nawał. Teraz znów jestem w ciąży i drugi raz tez będzie cc. Mam nadzieję że tak samo bezproblemowa

    deaf234bd59751a3e2ce46fafae8735a.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 19 lipca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelcia a powiedz mi jeszcze jak często zmieniałaś plastry??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie używam krem Noscar. Kuzynka używała (na innego rodzaju bliznę niż po cc) i bardzo sobie chwaliła. Jak na razie za krótko stosuję aby coś powiedzieć. Jeśli to nie pomoże to kupię te plastry, chociaż moja blizna jest "ładniutka" i mi jakoś szczególnie nie przeszkadza.

    Ja nie wspominam dobrze dojścia do siebie po cesarce, wszystko okropnie mnie bolało. Przez jakiś tydzień ruszałam się ledwo, nie mogłam się podnieść ani nawet przekręcić z boku na bok. Cewnik miałam zakładany już po znieczuleniu, może przez to, że cc było nieplanowane i szybkie. Natomiast od koleżanka która miała planowaną cesarkę miała zakładany wcześniej, podobno nie jest to nic przyjemnego

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 8 września 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorszy jest pierwszy tydzień:( - ból niesamowity jak dla mnie to 10pkt/10pkt. Oceniałam nawet ten stopień bólu w jakiejś ankiecie w szpitalu. Do samochodu w 4 dobie wypisu ledwo się dotoczyłam i wsiadłam. Później w domu już z dnia na dzień lepiej. Teraz miesiąc po cesarce mogę dopiero spać na jednym i drugim boku ( wcześniej na prawym nie mogłam bo cały czas czułam ciągnięcie). Nadal chodzę na spacery z małym dość wolnym krokiem, na bieganie przyjdzie jeszcze czas.

    Dla mnie poród był ok, zero bólu, przemiła pani anastezjolog, wkłucie w kręgosłup nic a nic nie bolało. Po cesarce miałam ogromne dreszcze, nie dało się w żaden sposób ich opanować. Najgorszy jest ból po:( wiedziałam, że boli ale jednak mój próg bólu jest praktycznie 0:(.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 03:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem bardzo zadowolona z cc. U mnie cewnik zakladali od razu po znieczuleniu, ale jeszcze nie bylam full znieczulona i czulam lekkie pieczenie. Wyjmowanie cewnika nic nie bolalo, z gazami czy pierwszym wyproznieniem nie mialam problemu bo u mnie wszpitalu podawali tabletki rozluzniajace stolec.

    No wiadomo, ze po cesarce boli, ale jest to bol kontrolowany, do przezycia. Jak dla mnie bardziej komfortowy niz mialabym rodzic sn, mialam skurcze przepowiadajace wysokosci zaledwie 20, a juz byly dla mnie nieprzyjemne.

    Ja dostawalam 18h po cesarce przeciwbolowe w kroplowce, a potem miala podawane na zmiane oxycodon (to jest podobne do morfiny) i duza dawke ibuprofenu - ale ja mieszkam z granica. Po 3 dniach juz bralam tylko ibuprofen przez okolo tydzien.

    Znaczaca poprawa jest juz po 2 tyg, a praktycznie zupelne 'ozdrowienie' po 6 tyg.

    Jak dla mnie tylko cesarka i zdecyduje sie na cc jesli bede miec kolejne dziecko.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • MamaIgi Ekspertka
    Postów: 171 179

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tydzień po cc juz biegałam po miescie.
    A chwilę po cięciu , kiedy czucie w nogach zaczęło wracać dostałam przeciwbolowe i w sumie to pierwsza dobra była dość ciężka, kolejne to już tylko na rozchodzenie :) Myślę, że to chyba indywidualna sprawa każdego organizmu.

    svchqqmzofzw4a0r.png
    Córka Igusia 13.03.2014 - 4 latka
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ