X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród cesarskie ciecie - kto miał lub bedzie mial? jak znioslyscie pionizowanie i dochodzenie do siebie po cc?
Odpowiedz

cesarskie ciecie - kto miał lub bedzie mial? jak znioslyscie pionizowanie i dochodzenie do siebie po cc?

Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 marca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff to całe szczęście. Słyszałam jedynie takie opinie, że krocze tak samo krwawi i "oczyszcza" się przy sn i przy cesarskim cięciu, co mocno mnie zaskoczyło, bo myślałam, że jeśli dziecko nie przechodzi przez kanał rodny to krocze jest w lepszym stanie. Domyślam się, że sytuacja może się mieć nieco inaczej jeśli kobieta z góry ma planowane cc, a nie w wyniku komplikacji przy porodzie naturalnym.

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cc w wyniku powiklan (jeśli brak postępu porodu po 17h można tak nazwac). I ciagle powtarzano mi, ze krwawienie takie jak na miesiaczke. BZDURA, ja miałam słabsze :) jednak od porodu minelo ok 5 tygodni, a ja nadal plamie - co prawda śluzowo, ale to denerwujące.

    CC nie polecam, ale wiadomo.. to nie wybiera.

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei gdybym miała rodzić po raz drugi... tylko cesarka ;)
    Leżałam na łóżku porodowym (piszę leżałam, bo panowały takie zasady, że choćbym konała z bólu, to mam leżeć na plecach), brzuch miałam ogromny i w dodatku tętno dziecka przestawało być wyłapywane gdy leżałam na boku. Kręgosłup w odcinku lędźwiowym tak mi dawał w kość, że płakałam z bólu :/ Do tego płynęła sobie oksytocynka i pojawiły się skurcze krzyżowe...
    Rozwarcie utknęło w martwym punkcie, ciśnienie krwi zaczęło gwałtownie rosnąć i godzinę później było już po wszystkim a ja leżałam na sali pooperacyjnej ;) Znieczulenie po cc całkowicie ustąpiło już po niecałej godzinie, więc znowu wyłam z bólu, bo obkurczająca się macica to nic przyjemnego i wtedy owszem, miałam myśli, że po co mi była ta ciąża ;)
    Rodziłam o 12, a następnego dnia o 7 już brałam prysznic i chodziłam po oddziale ;) 3 dni po porodzie wypisano nas do domu i zapitalałam po schodach na 4 piętro... Po tygodniu brykałam po mieście na nogach żeby pozałatwiać sprawy urzędowe i można powiedzieć, że nie czułam już żadnego bólu przy chodzeniu, gorzej ze wstawaniem czy schylaniem się ;)
    Pierwsze dwa tygodnie krwawiłam, potem już tylko plamienie, a równo 1,5 miesiąca po porodzie zawitała pierwsza pociążowa @ ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2015, 14:38

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ