X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Cesarskie cięcie
Odpowiedz

Cesarskie cięcie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie, jeżeli będę miała planowaną cesarkę, to mogę sobie wybrać dowolny szpital do porodu i muszą mnie tam przyjąć? Tzn. chodzi mi o sytuację czy szpital może odmówić mi porodu planowanego np. jak nie ma miejsc.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Anna255 lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala, w którym będziesz mieć planowaną cesarkę powinnaś zgłosić się ze skierowaniem na kwalifikację do cięcia, najczęściej jest to po 36 tc. Na takiej wizycie kwalifikującej ustalasz datę cc, więc nie może być tak, że nie będzie dla Ciebie miejsca. Może być tak, że będą jakieś nagłe akcje i zamiast cesarki rano, będziesz mieć kilka godzin później, ale planowana cesarka już z samej nazwy jest zdarzeniem zaplanowanym i ustalonym.

    agi88, Kasiczorek, Anna255 lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • excella Autorytet
    Postów: 674 709

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do wybranego szpitala poszłam przed 30 tygodniem ciąży. Miałam konsultacje lekarską, ustalono termin cesarki na tydzień przed moim.terminem porodu. Ale i tak pojechałam wcześniej bi syn nie chciał czekać i odeszły mi wody. I do szpitala normalnie mnie przyjeli. Tylko że mieli nagły przypadek wiec musiałam zejść ze stołu i poczekać chwilę ;)

    agi88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, już coś wiem.

  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze pozwolę sobie w ten sposób złożyć wszystkim Mamusiom obecnym i przyszłym złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne!! :)

    Po drugie, mam do Was zapytanie a propos cc:
    Okazuje się, że w moim przypadku z powodów neurologicznych mam wskazanie do cc. Pani dr neurolog wypisała mi zaświadczenie. Mój gin prowadzący, wpisał w karcie ciąży wskazanie do cc (nie pracuje on w żadnym szpitalu :( ), natomiast na moje pytanie: a co dalej w kwestii "organizowania" samego cc, powiedział: "Spokojnie czekamy do terminu porodu, jeśli do tej pory się nie zacznie, to wypiszę Pani skierowanie do szpitala na cc" a jeśli się zacznie wcześniej?- zapytałam; "To ma PAni tu zaświadczenie od lekarza specjalisty, które już wystarczy...
    Martwię się, czy to rzeczywiście wystarczy, poczytałam trochę na ten temat i większość planowanych cc przebiega w ten sposób, że kobiety zapisują się w szpitalu wcześniej, albo idą do innego lekarza prywatnie, który pracuje w danym szpitalu i umawiają się na jakiś termin, który zazwyczaj przypada wcześniej, niż planowany termin porodu, żeby się czasem nie zaczęło szybciej ;) (tym bardziej, że mam dwa terminy bo dziecko jest duże, rozbieżność 10 dni...
    Co radzicie?

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę,że niepotrzebnie się martwisz.Masz zaświadczenie od specjalisty a tego nikt nie będzie podważał, w razie "w" (tak jak to moja lekarka powiedziała) lekarze wykonujący cesarskie cięcie mają na kogo zgonić wskazania do cc- tzn. są kryci. Spokonie jeszcze troszkę czasu Ci zostało i myślę,że najwczesniej zrobią Ci cesarkę w 38/39 tygodniu, gdy będą mieć pewność ,że dzidzia jest w pełni rozwinieta.

    zlobk lubi tę wiadomość

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama prawdopodobnie będę mieć cc, jak to moja lekarka powiedziała,że jesli nie urodzę do 13 go stycznia, będą robić mi cc. (czyli będzie to 38/39tydz.) ale u mnie z powodu cukrzycy i strasznego lęku po pierwszym porodzie.

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zlobk a co masz napisane na zaświadczeniu?
    ja mam na zaświadczeniu opisaną moją historię choroby i jakie biorę leki, oraz zapis o sugerowanym rozwiązaniu ciąży cesarskim cięciem.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zlobk wrote:
    Po pierwsze pozwolę sobie w ten sposób złożyć wszystkim Mamusiom obecnym i przyszłym złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne!! :)

    Po drugie, mam do Was zapytanie a propos cc:
    Okazuje się, że w moim przypadku z powodów neurologicznych mam wskazanie do cc. Pani dr neurolog wypisała mi zaświadczenie. Mój gin prowadzący, wpisał w karcie ciąży wskazanie do cc (nie pracuje on w żadnym szpitalu :( ), natomiast na moje pytanie: a co dalej w kwestii "organizowania" samego cc, powiedział: "Spokojnie czekamy do terminu porodu, jeśli do tej pory się nie zacznie, to wypiszę Pani skierowanie do szpitala na cc" a jeśli się zacznie wcześniej?- zapytałam; "To ma PAni tu zaświadczenie od lekarza specjalisty, które już wystarczy...
    Martwię się, czy to rzeczywiście wystarczy, poczytałam trochę na ten temat i większość planowanych cc przebiega w ten sposób, że kobiety zapisują się w szpitalu wcześniej, albo idą do innego lekarza prywatnie, który pracuje w danym szpitalu i umawiają się na jakiś termin, który zazwyczaj przypada wcześniej, niż planowany termin porodu, żeby się czasem nie zaczęło szybciej ;) (tym bardziej, że mam dwa terminy bo dziecko jest duże, rozbieżność 10 dni...
    Co radzicie?

    ja również mam zaświadczenie od neurologa o wskazaniu do CC
    1. już w karcie ciąży masz taką informację zawartą to już możesz być spokojna
    2. Zaświadczenie jest wystarczającym dokumentem aby wykonano Ci w szpitalu jakimkolwiek CC
    ALE UWAGA... może się okazać, że powinnaś być dla swojego własnego bezpieczeństwa w szpitalu , który posiada oddział neurologiczny.
    3. zapytaj się ginekologa, czy przypadkiem nie jest potrzebna wcześniejsza konsultacja z anestezjologiem by mógł zapoznać się z Twoją dokumentacją ( również w calu zapewnienia Tobie bezpieczeństwa po cc) być może będzie musiał np. odpowiednio dobrać znieczulenie bądź wskazać Ci odpowiednie szpitale, w których są te oddziały neurologiczne
    4. Ja na Twoim miejscu (ze względu na to, iż twój lekarz nie pracuje w żadnym szpitalu) udała się do tego w którym chcesz rodzić, wyjaśniła (chociażby to, że twój lekarz prowadzący nie pracuje w szpitalu)sytuację i wówczas mogą oni wyznaczyć termin na CC.

    Reasumując... na pewno jak masz papierek o zaświadczeniu od specjalisty neurologa do CC to z pewnością nikt nie może tego podważyć ( dowiadywałam się już u 3 ginekologów o tym fakcie)

    A... I dodam , że jeżeli ciąża przebiega fizjologicznie to zazwyczaj termin cc jest wyznaczany na SKONCZONY 39 tydzien ciąży czyli np. Mogą cię zapisać nawet na dwa dni przed wyznaczonym terminem wg. OM :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 22:32

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ,

    Czy ktoras was miala lub bedzie miec cesarske "na zyczenie" w Krakowie ?

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julaa85
    Dziękuję za słowa otuchy!
    ash
    Pani doktor wpisała mi krótką historię choroby i u dłu zapisa: Wskazane cc.
    Gwiazdeczka27
    Szczęśliwie "mój" szpital ma oddział neurologiczny. Na następnej wizycie u ginekologa, muszę bardziej szczegółowo podpytać o wszystko lekarza.
    Pozdrawiam!

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak to jest z tym znieczuleniem w "kręgosłup" jakie miałyście odczucia? Czy jest taki zastrzyk bolesny?

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Bukumola Autorytet
    Postów: 439 159

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszeczke boli ale spokojnie do przezycia, nawet nie wiem czy to bol, raczej takie nieprzyjemne uczucie jakby rozpierania w kręgosłupie. No i to naprawde trwa krótko, raczej nie ma się czego bac :)

    17u9i09kaz7fg3pq.png
  • nadia606 Debiutantka
    Postów: 13 24

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Powiedzcie mi co będziecie jadły dzień przed planowanym cięciem? wiem że ma być lekkostrawna kolacja i tyle... ale co na ta kolacje zjeść żeby było lekko i żeby wytrzymać do rana i całą operacje..??

    dagaak lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3pl8n4bs5.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I potem ok 6-8h bez jedzenia po zabiegu.

    Nie należy jeść na kolacje smazonego, nic wzdymajcego.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ