X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Cc- planowe czy czekać na akcję?
Odpowiedz

Cc- planowe czy czekać na akcję?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • missdiss Przyjaciółka
    Postów: 117 139

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie kobitki,

    Jestem w skończonym 38tc i Mała ułożyła się pośladkowo- ciąża pierwsza i wskazanie do cc- czy ze swoimi cesarkami czekacie na rozpoczęcie akcji, żeby ruszyły hormony i dziecko było bardziej "gotowe" do wyjścia, czy umawiacie się na cięcie planowe? Jakieś doświadczenia? Kwestię możliwości obrotu dziecka tutaj pomijam, bo to poza moimi decyzjami, ale jeśli przyjdzie do cesarki to co polecacie?

    cykle 32d, atopik, lekka niedoczynność tarczycy

    0d1yskjoed1yxen7.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mialam planowane cc w 38t5d nie bylo akcji skorczowej, ciecie na tzw. zimno. Z corka wszystko ok.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekala na rozpoczecie akcji z cc wlasnie ze wzgledu na dziecko.
    Dlugo mi mowiono, ze urodze wielkie dziecko i bylam umowiona na cc po rozpoczeciu akcji- to byl moj wybor, nie sugestia lekarzy (ostatecznie mloda pchala sie na swiat jak lezalam na patologii i okazala sie jakims cudem sredniakiem;)). Zrob jak czujesz.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczekaj. Ja miałam na zimno 2.5 roku temu i nadal żałuję.

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy porod mialam ze tak powiem sn+cc. Umeczylam sie bardzo dlugo a i tak mnie pocieli. z pewnych wzgledow rozwazam jednak znowu cc ale jesli byloby to mozliwe to wlasnie chcialabym zeby to bylo cc nie na zimno, zeby to dziecko jakos przygotowac, ze cos sie dzieje, zeby zaczely dzialac hormony, zeby troche to dziecko tam w brzuchu skorcze pomietosily. Ale moge sobie wyobrazic, ze dla lekarzy jednak cc na zimno jest lepsze bo bardziej kontrolowane, na spokojnie.
    Zapytam sie nastepnym razem.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • E_85 Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 11 maja 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam dylemat. Umówiona jestem na CC planowe, tydzień przed właściwym terminem, ale chciałabym aby było jak najbardziej naturalnie dla dziecka. Poza tym hormony działające po rozpoczęciu akcji porodowej pomogą też z laktacją, co nie ma miejsca w CC "na zimno". Postanowiłam z mężem, że 1-2 dni wcześniej troszkę wspomożemy pojawienie się skurczy, czyli pójdziemy na b.długi spacer, potem stymulacja piersi a wieczorem małe igraszki (które niby przyspieszają poród). Jeżeli się nie uda, to trudno, ale po cichu mam nadzieję, że to zadziała :)

    Katarzyna1985,suwaczek.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam planowane cc, jednak zostałam umówiona na operację gdy już zaczęły pojawiać się pierwsze pojedyncze skurcze ( które tak naprawdę mogły trwać nawet kilka kolejnych dni). U mnie wskazaniem do cc była dysproporcja miednicowo - płodowa czytaj ja mała - dziecko za duże. Synek przed samą cesarką po podaniu mi kroplówki przed operacją przestał się w brzuchu ruszać, nie wiem czy było to spowodowane kroplówką czy po prostu był spokojny ... Gdy go wyjęli to nie słyszałam w ogóle nawet jego jednego jęknięcia, nie płakał, nic ... wystraszyłam się ... Synek dostał tylko 6 punktów bo miał niskie napięcie mięśni - myślę, że to skutek tego, że jeszcze w brzuchu przestał się poruszać ... Po 3 minutach jak doszedł do siebie już miał 9 punktów, poza tym najważniejsze, że z oddechem wszystko było ok. Ale najedliśmy się dużo strachu, synek po porodzie trafił na 3 godziny do inkubatora bo miał jeszcze świszczący oddech ... Bardzo żałuję, że dałam się lekarzowi namówić na planowaną cesarkę ... myślę, że lekarz był po prostu zwolennikiem cc niż rodzenia sn, stąd też cudowanie, że ja jestem za mała, itd. Moja siostra urodziła sn 2 córki i nie miała żadnych nacięć nawet ani nic ... Poza tym wydaje mi się, że cc była przeprowadzona za wcześnie, synek najwyraźniej nie był jeszcze gotowy do wyjścia stąd te kłopoty...
    Teraz znów jestem w ciąży i będę namawiać lekarza ( już innego ) na poród sn. Nie pozwolę już sobie wmówić, że cc jest lepsza dla dziecka i dla mnie! Nacierpiałam się po tej operacji jak nie wiem! 2 tygodnie chodziłam przygarbiona, bo się wyprostować nie mogłam z bólu brzucha!
    Zawsze jest lepiej spróbować rodzić samemu. Chociaż ostatecznie synkowi nic się nie stało i jest zdrowy w 100 % to i tak nie chcę już drugiej cesarki ...

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kobiet tyle opinii, ja pierwszy porod mialam sn, komplikacje i niedotlenienie, efekt w postaci dziecka niepelnosprawnego. Dlatego drugi raz chcialam cc,bo wedlug mnie to jest dla dziecka bezpieczniejsza forma porodu.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam planowane. Od poczatku tak chcialam. Z synkiem wszystko ok, rozwija sie super, a i z laktacja zadnych problemow nie mialam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ