X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród bolesne miesiączki a poród
Odpowiedz

bolesne miesiączki a poród

Oceń ten wątek:
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 marca 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mega bolesne miesiączki, brałam leki przeciwbólowe specjalnie robione na zamówienie dla mnie, potrafiłam zemdleć z bólu. I liczyłam, że poród będzie dla mnie mniej bolesny. Bolało jak sam sk%$# - może dlatego, że miałam podaną oksytocynę. Nawet po ZZO bolało.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 1 marca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego nie ma żadnej reguly i dlatego też nie nastawiam się, ze nie będzie bolało, bo to w koncu porod. Tez mialam bolesne miesiaczki, ale nie do tego stopnia, zebym mdlała. Musialam zazwyczaj brac leki przeciwbolowe, ale chodzilam normalnie do pracy. Z tym zzo to mialas rzeczywiscie pecha, bo wiele moich znajomych mialo znieczulenie i kazda czula po nim ogromna ulgę. Mowily wrecz, ze potem usmiechaly sie i odpoczywaly, co pozwalalo zgromadzic sily i urodzic dziecko. Moj Maluch jest bardzo silny, mam totalnie skopane zebra do tego stopnia, ze nie moge sie dotknac do skory brzucha, do tego jest spory, ale patrzac na wypowiedzi dziewczyn, to jeszcze nic nie znaczy, wiec staram sie nie nakrecac i podejść do tego z dystansem. Modlę się przede wszystkim o to aby Synus urodzil się zdrowy - trywialne marzenie każdej Mamy, o to żebym dała radę i żebym nie krzyczała, bo chciałabym przeżyć poród w ciszy, ale jak będzie czas pokaże.

    Maracuja
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 3 marca 2015, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marakuja ja też chciałam rodzic w ciszy :) wydawało mi się, że to będzie znaczyło, że poddaje się wydarzeniom i radzę sobie z bólem. W rzeczywistości mój krzyk mnie totalnie zaskoczył. Najpierw przy bólach krzyżowych było to baaaardzo głośne Aaaaaaaaaaa. Fantastycznie uchodził wtedy ze mnie ból. Nagle mój krzyk zmienił się w taki odgłos uuuuch. Głębokie wypuszczenie powietrza z przepony. To zaczęło się bóle parte. Byłam głośna, swobodna, kurcze taka pierwotna kobieta! Świetnie to wspominam. Nie musiałam kombinować, myśleć, moje ciało rodziło. Położne powiedziały, że to były parcia i okrzyki spontaniczne. Nikt mnie nie uciszal, babki stały spokojnie z boku. Super. Pomimo szpitala to było bardzo naturalnie :)

    Tess lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 3 marca 2015, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właściwie chciałabym uniknąć krzyku, ponieważ mnie on krępuje, ale myślę, że tego nie da się zaplanować czy będę czy nie będę krzyczała. Moje życzenia to jedno a rzeczywistość to drugie:) Ja zupełnie nie umiem sobie wyobrazić bólu, który towarzyszy porodowi, pomimo, że wiele razy próbowałam. Wiadomo, że dochodzi jeszcze wówczas burza hormonalna, odbywająca się w naszym organiźmie. Sama położna mówiła nam na szkole rodzenia, że bardzo często kobiety są zaskoczone swoimi zachowaniami i reakcjami podczas porodu i zazwyczaj wygląda to zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażają, ale pomarzyć ludzka rzecz;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 07:10

    zokeia lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 3 marca 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marakuja ja juz zaczynam wyobrażać sobie swój kolejny poród! Ten pierwszy był fantastyczny i zaczynam się bać czy z drugim tez tak będzie możliwe. Ech.a moje pierwsze dziecko ma dopiero 2 miesiące. Ale było tak cudownie, że nabrałam apetytu na więcej :)

    Ciekawa jestem, czy znów będę miała bolesne miesiączki. Po porodzie miało się unormowac.

    belladonna lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 4 marca 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zokeia wrote:
    Marakuja ja juz zaczynam wyobrażać sobie swój kolejny poród! Ten pierwszy był fantastyczny i zaczynam się bać czy z drugim tez tak będzie możliwe. Ech.a moje pierwsze dziecko ma dopiero 2 miesiące. Ale było tak cudownie, że nabrałam apetytu na więcej :)

    Ciekawa jestem, czy znów będę miała bolesne miesiączki. Po porodzie miało się unormowac.

    Myślę, że jeśli pierwszy był dobry, to i jest szansa, że drugi będzie podobny, chociaż wiem, że nie jest to regułą. Doskonale Cię rozumiem, bo też pewnie się zakocham bez końca w swoim Maluszku. Już usg oglądam jak album ze zdjęciami i całuję tę Jego cudną buźkę. To jest najpiękniejszy dar jaki można otrzymać od Boga.

    A co do bolesnych miesiączek, to słyszałam, że po porodzie jak ręką odjął( w wielu przypadkach:).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2015, 07:29

    Maracuja
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 marca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy poród miałam super i bardzo bym chciała by drugi przebiegał w ten sam sposób, ale niestety nie można nigdy być tego pewnym :(

  • Tess Autorytet
    Postów: 542 508

    Wysłany: 4 marca 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zokeia - może opisz swój poród w wątku ,,dobre porody"... myślę, że wielu dziewczynom na wylocie potrzebna dawka takich pozytywnych emocji, że dadzą radę :)

    ex2bp07wbjlnqxgq.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test dobry pomysł! Chyba już gdzieś to opisywałem na forum ale postaram się te wspomnienia zebrać do kupy. Dla mnie to będzie także pamiątka, bo pamięć z czasem jest zawodna :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Marzus Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 marca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Normalne że się boicie bo nie wiecie jak to bedzie wyglądać, nie wiecie czy podołacie temu wyzwaniu. Bądźcie dobrej myśli poród boli, ale nie jesteście pierwsze i nie ostatnie :) tak pocieszam was bo sama przez to przechodziłam. Teraz czekam te 1,5 miesiąca i chce na ochotnika iść do porodu bo brzuch choć niewielki to przeszkadza mi przy starszym dziecku

    Łatwo się pisze ;)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ