X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Blok nr 5 i 5a Bytom patologia ciazy opinie
Odpowiedz

Blok nr 5 i 5a Bytom patologia ciazy opinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałam się zapytać czy ktoras z Was miała juz do czynienia z blokiem v, va w bytomiu ? Chodzi mi o ten świeżo w 2016 r wyremontowany oddział? Jakie są Wasze opinie?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra, ja miałam cc w Bytomiu na nowej porodówce. Warunki są super.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Sarrra, ja miałam cc w Bytomiu na nowej porodówce. Warunki są super.
    Właśnie ja też będę mieć. O ten blok pytam . To jest 5a?:) a jak opieka ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 21:53

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam numeru ale chyba tak. Bo stary oddział patologia ciąży to była 5. Jeśli chodzi o opiekę to spoko, wiadomo że tam parę babek są wredne. Ale tak wszędzie jest :)

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 3 lutego 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super opieka na patologii, bardzo życzliwy i przyjazny personel.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 4 marca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam rodzic w bytomiu blok 5 . Tam jest moja dr. Przy której czuje się bezpiecznie. Ale nie będę. Koleżanka 9 dni temu tam rodziła cesarka. Niestatystyki w weekend. Lekarze średni z empatia ( nie trafiła na swoją dr) . Opieka po porodowa zła. Jedzenie masakra. Położne z łaska ci butle dają gdy nie możesz karmić. Po leki idziesz sama bo jesteś chodzaca. Do sali zaglądają raz na dzień . Zabrze . Tam będę rodzic. 3 osoby chwalily

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 14 marca 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam parę pytań organizacyjnych do dziewczyn, które miały okazję rodzić w nowym bloku 5A (dzwoniłam na Izbę ale pani mnie ofukała.. :) )

    - przy przyjęciu (planowe CC - mam nadz., że doczekam do terminu..) zgłaszam się do starego budynku (5), czy do nowego oddziału i już tam się leży/przygotowują do zabiegu?
    - ci sami lekarze krążą między patologią i porodówką? (prowadzi mnie dr z kliniki, mam nadzieję, że uda mi się z nim umówić na zabieg, ale wiadomo że różnie może być)
    - może głupie, ale lepiej wiedzieć wcześniej - czy można mieć hybrydę/żel na pazn. rąk, czy gonią żeby usunąć?

    Wiem, że warunki nie są najważniejsze, ale mam autentyczną traumę po pobycie na ginekologii na starym bloku - warunki jak za Mieszka I, depresyjna atmosfera, grzyb na ścinach i głodowe racje żywieniowe... wolę się odpowiednio nastawić z wyprzedzeniem:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moro

    Na wszystkie Twoje pytania nie odpowiem, bo nie wiem, ale jak zostajesz przyjęta, to leżysz jeszcze na starym oddziale - na patologii ciąży (chyba, że jest przepełnienie i lądujesz na nowym oddziale). W dniu cesarki idziesz na nowy oddział i po cesarce lądujesz w nowym pokoju pooperacyjnym.
    Jeśli chodzi o lekarzy, to na nowym oddziale są inni, nie ma tych co są na starym oddziale.
    Jeśli chodzi o hybrydy, to każą Ci usunąć. Jak idziesz na jakąś operację to musisz mieć zmyte paznokcie, tak mi zawsze mówili. Ale jak tam jest naprawdę, to nie wiem.
    Warunki na nowym bloku są o niebo lepsze niż na starym. Pokoje są dwu i trzyosobowe, łóżka na pilot, w każdym pokoju jest łazienka.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedzenie jest dalej średnie podobno. Ja będę też cesarka rodzic w 5a bo moja lekarska tam jest. Czytałam dobre opinie. Ale też poznałam osobę która rodziła w marcu i powiedziała że jedzenie masakra. Warunki dobre. Opieka tragedia w sensie podejścia do osoby po porodzie. Łaskę robili że dziewczynie butelkę przynieśli z mlekiem. Po kekarstwa musiałam sama sobie chodzić do pielęgniarek bo jest pacjentka rodzica. Powiedziałam to mojej lekarce ale powiedziała że to jakaś jednostkowa sytuacja. Owszem jedzenie szału nie ma. Ale opieka podobno spoko.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba muszę się konkretnie rozmówić z moim dr co do tej cesarki skoro piszecie, że na Va są inni lekarze. Mój dr jest dość..oszczędny w deklaracjach a ja pomimo, że on sam powiedział o konieczności CC mam schizy, że przejmie mnie tam na Va ktoś kto np.zarządzi poród SN - a po 7 latach starań i przeleżanej ciąży nie chcę problemów!

    Kojarzycie może nazwiska lekarzy z tego nowego bloku?

    PS: co do karmienia po porodzie - są nowe standardy okołoporodowe :)
    Tzn. nacisk na karmienie piersią na 1wszym miejscu, później jak to nie idzie to odciąganie pokarmu do skutku, jak i tu nic, to bank mleka kobiecego. Jeśli i tu lipa, to dopiero lekarz na końcu musi się zgodzić na podanie butelki!
    Poczytajcie o tych nowych wytycznych.

  • Patka1981 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :). Chciałam zapytać jak wygląda sprawa odwiedzin na bloku Va. Pierwsze dziecko urodziłam 10 lat temu... na starym bloku V. Tam było wyznaczone specjalne miejsce do odwiedzin matki i dziecka. Chciałam zapytać jak wygląda to na nowym oddziale i czy starsza 10 letnia córka będzie mogła odwiedzić swojego braciszka :). Będę wdzięczna za odpowiedź.

    Patka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, oczywiście że można odwiedzać. Tylko nie tabuny ludzi, ale dwie osoby tak. Odwiedziny są od godziny 14. Ale nie ma pokoju dla gości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 15:04

  • Patka1981 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź

    Patka
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was serdecznie,
    Też mam zamiar rodzić w Bytomiu na Batorego ;-)
    a wiecie może jak jest z ubrankami dla dzieci? zabieramy swoje, czy są szpitalne, bo jestem na etapie pakowania torby i nie wiem co spakować?

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 7 maja 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Która jest już po porodzie na Va i może coś więcej opowiedzieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się do pytania ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moro wrote:
    Chyba muszę się konkretnie rozmówić z moim dr co do tej cesarki skoro piszecie, że na Va są inni lekarze. Mój dr jest dość..oszczędny w deklaracjach a ja pomimo, że on sam powiedział o konieczności CC mam schizy, że przejmie mnie tam na Va ktoś kto np.zarządzi poród SN - a po 7 latach starań i przeleżanej ciąży nie chcę problemów!


    Z moich doswiadczeń z tamtym blokiem jako studentki wynika, że raczej nikt Cię nie będzie zmuszał do SN, gdy masz wskazania do cięcia, szczególnie tam :) Owszem, moze sie zdarzyć, że jak trafisz na kogoś, kto uzna, że możesz spróbować, to zasugerują Ci taką opcję, ale Twoja decyzja zostanie uszanowana.

  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające :)

  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu jeszcze jakieś świeżo upieczone mamy, które mają za sobą poród w Bytomiu na Batorego i chciałby wyrazić swoją opinię?
    Przez całą ciążę byłam przekonana że to właśnie tam chce rodzić ale coraz poważniej się zastanawiam ze względu na negatywne opinie. Dodam że chciałabym rodzić sn

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat dla zainteresowanych, jestem po porodzie w tym szpitalu w styczniu, swoją opinię napisałam już w innym temacie na tym forum. Jeśli ktoś ma pytania odpowiem na priv

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ