X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr zwolnienie- co robić, żeby się nie zanudzić
Odpowiedz

zwolnienie- co robić, żeby się nie zanudzić

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    na dniach wybieram się na zwolnienie lekarskie 29t.c. ogólnie czuję się dobrze, z ciążą też wszystko ok- praca którą mam wymaga wysiłku fizycznego i po prostu nie chcę męczyć siebie i maluszka...i tak się zastanawiam co robić na zwolnieniu, żeby nie oszaleć z nudów, do porodu jeszcze 2,5 mc- mam w planie porządki, skompletowanie wyprawki, gotowanie obiadków dla męża, no ale ile można- a Wy jak radzicie sobie z nadmiarem wolnego czasu???? bo ja jestem osobą dość aktywną i spanie do południa czy oglądanie seriali mnie nie kręci;)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 20 listopada 2014, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na zwolnieniu od 3 tyg i powiem i ze ciezko nie zwariowac. Cala wyprawke popralam, poprasowalam. Wiadomo- na biezaco obiady, sprzatanie pranie. Szukam sobie zajec juz troche na sile- poszylam nowe komplety firanek na swieta- dla siebie i rodzicow. Poszylam narzuty na sofe i fotele. Robie malemu kocyk na szydelku. Odwiedzam kolezanki, nadrabiam zaleglosci w ksiazkach, gram w wiedzmina 2
    ... i wariuje ;)

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 22 listopada 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie szycie :) dobra rzecz na nudę. Ja kupiłam używaną kołyskę, trzeba było wyczyścić, pomalować, teraz jestem na etapie szycia wyposażenia do niej :). Nawet pranie ciuszków mi się w czasie odwlekło a nie mogłam się doczekać.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • Tygrysek Autorytet
    Postów: 1448 2183

    Wysłany: 25 listopada 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dziś dostałam L4 "chodzące" macie jakieś doświadczenie co mogę na takim zwolnieniu a co nie? Nie mam zamiaru pracować oczywiście, ani przemęczać się różnymi domowymi pracami, ale zastanawiam się czy z m. na zakupy mogę, czy coś...

    Jakie mam plany? Nadrobić może jakieś książki, filmy (uwielbiam seriale)... to tak na pierwszy rzut. Potem będą święta.... W styczniu biorę się za zakupy aptekowe, pakowanie torby do szpitala, a przede wszystkim na praniu i prasowaniu rzeczy małej! Luty... ostatni miesiąc, wiec odpocznę, wyśpię się? O ile można się wyspać w 9-tym miesiącu, i zacznę przygotowania do porodu, czyli sprzątanie domu!

    Natalka 03.2015 <3
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 26 listopada 2014, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupelnie inaczej jest jak sie jest na zwolnieniu w ciazy, a nie ciazy. W koncowym etapie jest ciezko,bo mniej sie chce,kondycja szybko "siada", a dzidzia kopie non stop. Spanie w moim przypadku to mega wyzwanie-bezsennosc dokucza...

    Sprzatania w domu, prania, gotowania jest w bród, i dzien za dniem szybko mija...:-)

    W telewizji nudy i powtorki. Lepiej przeczytac dobra ksiazke :-)

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem na zwolnieniu dopiero 6 dzień i mam wrażenie, ze max do końca przyszłego tygodnia nadrobię wszelkie zaległości domowe, dobrze, ze wkrótce święta to czas przyjemnie upłynie, generalnie w grudniu chce mieć już wszystko przygotowane dla małej, bo w styczniu- 9mc rożnie może być..na koniec grudnia planuje zwieńczenie przygotowań do narodzin- ciążową sesję zdjęciową;) w następnej ewentualnej ciąży jeżeli lekarz pozwoli nie idę na zwolnienie przed 32tyg:).... teraz był 29 t.c. i ciut się pośpieszyłam z tym odpoczynkiem;) przyjemnego oczekiwania wszystkim życzę

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Mon123 Ekspertka
    Postów: 204 128

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na zwolnieniu prawie od samego początku ciąży bo aż od 8 tygodnia... teraz czas nieco szybciej mi mija, choć na początku było ciężko się przyzwyczaić. Na szczęście mąż pracuje na zmiany więc często w ciągu dnia jest w domu i razem jakoś organizujemy sobie czas.
    Jak jestem sama to oczywiście pranie, prasowanie, układanie w szafach, przestawianie, jakieś seriale, książki, no i szukanie w internecie porad dla przyszłych mam :)

    km5sgu1r6gm0luhc.png
  • picollina Ekspertka
    Postów: 214 157

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ma sie w domu juz dwojke maluchów to naprawdę nie ma czasu na nudę. Wtedy wypadaloby prosic o zwolnienie od obowiązków domowych, tylko kogo??? Trzecia ciaza mija nie wiadomo kiedy!


    f2wl2n0a4zwzr8gi.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytać, czytać i jeszcze raz czytać :) O rozwoju dziecka w brzuchu, o rozwoju po porodzie, o opiece nad noworodkiem, no generalnie dokształcać się :)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi leci 6 miesiąc na zwolnieniu (i ostatni) i ani razu przez ten czas się nie zdążyłam ponudzić! Wcześniej myślałam a to filmy, książki.. guzik. Jedną książkę przeczytałam i tyle. Zanim wstanę, się ogarnę jest godz. 11, dalej albo zakupy na obiad i gotowanie albo dłuuugi spacer lub ćwiczenia/taniec/basen. A to ogarnąć w domu i zaraz 14-15 i mąż wraca z pracy. A co dopiero, gdy w ciągu dnia mam jakąś wizytę u lekarza lub coś dodatkowego do załatwienia. No dnia mi brakuje niekiedy

    Pumpkin lubi tę wiadomość

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z ewelią. Nie zauważysz jak Ci zlecą te 2 miesiące. Ja zostałam praktycznie przymusowo wysłana na zwolnienie z pracy (skomplikowana historia) na początku 5 miesiąca ciąży, a planowałam iść na L4 w 8 m-cu, więc byłam niezadowolona i też nie wiedziałam co ja będę robić. I faktycznie ten pierwszy miesiąc trochę się snułam po domu, ale to też przez to, że nie byłam pewna czy dostanę L4 w następnym miesiącu. A jak już dostałam w czerwcu i cała sytuacja w pracy była jasna to się uspokoiłam i czas zaczął lecieć niemiłosiernie. Dokładnie, zanim wstanę, ogarnę siebie, zjem śniadanie, ułoży mi się w brzuszku to jest 11. Ok. 12:00 sklep. Jakiś obiad, spacer. Przez 10 tygodni chodziłam do szkoły rodzenia to też coś się działo. A to lekarz, okulista. Potem przyszedł czas na malowanie pokoju dziecięcego, kupno mebelków i wyprawki, składanie mebelków. Dopiero teraz (7 tyg przed terminem) stwierdzam, że mogę już nie mieć co robić, no ale teraz to czas na odpoczynek. I powiem Ci, że z perspektywy czasu cieszę się z tak długiego L4 (no może poszłabym miesiąc później). Bo planowałam niby od sierpnia, ale pamiętam, że cieszyłam się, że nie pracuję jak w czerwcu były te upały. No i wysypiam się, dużo odpoczywam. Mnie bolał kręgosłup sporo to bym w pracy umierała, a teraz na prawdę rzadko mnie boli. Do tego miałam czas i siły na wszystkie zakupy i inne obowiązki, a tak to po pracy już bym nie miała siły. Więc jakby ktoś się zastanawiał to w sumie polecam te 3-4 miesiące wolnego.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ