X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr za mała główka?
Odpowiedz

za mała główka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 522 537

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Miałam robione badanie USG na początku 37 tyg ciąży, tydzień temu. Na tym usg lekarz powiedział mi ile waży moja córcia i jaki jest obwód brzuszka, głowy, długość kości udowej itd. Niepokoi mnie jednak jedna rzecz. Że obwód główki był mniejszy niż obwód brzuszka o 2 cm. Główka 31,5 cm a brzuszek 33,7 cm. Czy to nie znaczy że jest coś nie tak? Czy jeszcze jest szansa że to się wyrówna? Lekarz po badaniu nic nie powiedział, a gdyby było coś nie tak to pewnie zlecił by jakąś dodatkową konsultację? Myślę też że przecież te pomiary na usg nie są takie bardzo dokładne i może ta różnica w rzeczywistości taka nie jest. Co o tym myślicie? Strasznie się martwię..

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie nie ma co się martwić wydaje mi się to normą, zresztą usg może się mylić. Nawet jeśli miałoby coś być to lekarz zleciłby dodatkowe badanie. Dziecka głowka jest owalna bardziej żeby mogła przecisnąć się przez wąski kanał rodny.

    Nie martw się na zapas. Zobaczysz że wszystko dobrze się ułoży i nie długo bedziesz dzieciątką trzymać na rękach :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ