X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Za mała głowa?
Odpowiedz

Za mała głowa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 29 listopada 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie - z wykresów płodu juz drugi raz wychodzi mi obwód głowy dziecka poniżej normy - czy powinnam się martwić, to juz drugie usg i zorienotwałam się dopiero w domu jak wrzuciłam sobie to do wykresów płodu? jak Wam wychodzą te wykresy dziecka, w normie?

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 29 listopada 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie robię tu żadnych wykresów bo jak wiadomo te wartości są uśrednione, a dzieci rosną w swoim tempie. a co lekarz mówi przy usg i w którym tyg jesteś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2013, 10:59

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Ana27 Autorytet
    Postów: 1316 998

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, i poniżej normy tzn ile? Bo jesli, nie wiem, tydzień, to raczej normalna rzecz:) Czasem dzieci są do przodu z wymiarami niektórychh czesc ciała, więc odwrotnie, do tyłu, też może być:) Wiem, że wymiary ponad normę do góra 3 tyg to może być normalna sprawa:)

    P.S. Co to takiego wykresy płodów??:)Pierwsze słyszę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2013, 11:52

    zsxuot7.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek tak jak pisze Ana tydzień, dwa czy nawet trzy tygodnie w przód czy w tył to nadal norma. Co mówił Ci lekarz?

    Moim zdaniem w ogóle te wymiary są typowo orientacyjne - wszystko jest kwestią dokładności sprzętu i dokładności lekarza. Na swoim przykładzie powiem Ci, że dwa razy wypadło tak, że w tygodniu byłam u swojego lekarza i w tym samym tyg poszłam do innego na usg 3D i podane przez nich wymiary różniły się od siebie.

    Ana27, gosiunia lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana chyba chodzi o te wykresy z nowej funkcji ovu: kalendarz ciąży -> dziennik -> wykresy dziecka itd.

    Ana27 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Ana27 Autorytet
    Postów: 1316 998

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aher pewnie masz racjE! nie mam wykupiongo abonamwentu więc nawet nie wiedziałąm, żee jest coś takiego:P


    A poza tym na własną rękę nie robiłabym żadnych wykresów:P Człowiek się tylko niepotrzebnie stresuje. Jeśli lekarz nic nie mówił to na pewno wszystko w normie, dla niego to normalne, ze główka odowiada np. 32tc a brzuch, kość udowa 34tc, więc ozywistych oczywistoci czasem nie tłumaczą ani nie wyjasniają chyba, ze zapytasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2013, 11:58

    aher lubi tę wiadomość

    zsxuot7.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 listopada 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba mieć wykupionego abonamentu, wykresy robią się same, gdy uzupełnia się dane w kalendarzu ciąży.

    Czego ja już nie będę robiła, bo, cała w ekscytacji, powpisywałam sobie wszelkie parametry po pierwszym usg prenatalnym w 13tyg., patrzę i zamieram, bo kość udowa poniżej normy, a w mojej wyobraźni widzę już dziecko z długim tułowiem i krótkimi nogami.

    Poczytałam potem, że kości udowe bardzo ciężko zmierzyć na tym etapie ciąży, a mojej koleżance, która miała to samo usg 3 dni wcześniej, lekarz w opisie usg w ogóle nie podał żadnej konkretnej wartości, tylko napisał adnotację, że kończyny rozwijają się prawidłowo, więc...

    W nosie mam już te wykresy :).

    Jeżeli lekarz nie zwraca uwagi na nic niepokojącego, to sama tym sobie głowy na siłę nie zawracaj i olej super funkcje bellybestfriend.

    moni_c, Ana27, Miriam, nutka, weronika86 lubią tę wiadomość

  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,
    na moim ostatnim USG lekarz ocenił główkę dziecka na małą (tydzień młodszą) a wszystkie kończyny na tydzień starsze:) ale nie zamierzam się tym przejmować. Zresztą lekarz nie mówił, że to coś niepokojącego!

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest to samo, tylko wymiar główki jest zgodny z wiekiem ciąży, a klatka, kończyny itd. są większe. Nie ma się co aż tak przejmować, jeśli lekarz nie dopatrzył się jakichś poważniejszych odchyleń. Jak czyta się wątek dziewczyn, które już urodziły, to później też każde dziecko rozwija się w swoim tempie i ciężko je porównywać.
    Jedyne co mi się przydaje w tym kalendarzu BBF to wykres mojej wagi :)

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • ameritum Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 9 października 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zapytałam lekarza i wiem:
    płód rośnie skokowo, jego organizm raz bardziej skupia się na rączkach a później np.nóżki stąd te różnice. Możecie być spokojne :)

    Blondik lubi tę wiadomość

    Moje aniołki: 19.01.2009 (*) 7tc; 9.04.2010 (*) 7tc; 7.09.2012 (*) 7tc;
    lekka niedoczynność tarczycy
    oligoastenoteratozoospermia, hiperprolaktynemia i niewydolność II fazy :(
    11.2011 AIM-nieudana; 03.2012 IVF-na 3 zarodkach-nieudane
    Kariotypy-ok. Mtuacja MTHFR-> 5mg acifolid'u
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 listopada 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej ciazy maly mial glowke duzo mneijsza co zaniepokoilo gina...dostalam zwiekszona dawke kwasu foliowego i sterydy :( tak tak sterydy..w calej ciazy przytylam 35kg przez nie ale dziecko zdrowe i madre, ma juz prawie 12 lat. U mnie rozbieznosc byla duza, choc nie pamietam wartosci.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam takie pytanie bo wczoraj ze względu na Seba odczuwanie ruchów pojechałam na izbę przyjęć i tam zrobili mi oprócz KTG to także USG i badanie szyjki wszystko wyszło dobrze Malutki ma się dobrze tylko spał lekarzowi przepływy i wszystko się podoba nie miał zastrzeżeń do niczego ale ja po powrocie do domu zaczęłam czytać wymiary małego No i już przez całą noc nie mogłam spać i miałam czarne myśli sytuacja wygląda tak że na dzień wczorajszy podczas badania byłam w 38t4d a wymiary dziecka są całkiem rozjechane najgorzej mnie martwi że jedem wymiar główki ten dwuciemieniowy wskazuje na 40 tydzień natomiast obwód główki wskazuje na 35 tydzień Przecież to jest strasznie duża różnica ogólnie nie wiem o co chodzi obwód główki mam poniżej normy lekarz w ogóle na to nie zwrócił uwagi a ja się boję Czy moje dzieciątko jest zdrowe czy coś jest z jego główką nie tak Poniżej podaję wymiary
    BDB 9.81CM 40W1D
    HC 31.31CM 35T1D PONIZEJ WIDEŁEK NORMY
    AC 33.77 CM 37T5D
    FL 7.02 CM 36T0D

    CI (BDB/OFD) 97% (70-86%)
    FL/AC 21% (20-24%)
    FL/BDB 72% (71-87%)
    FL/HC 0.22 (0.21-0.23)
    HC/AC 0.93 (0.89-1.06)

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • Tina2018 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki69 wrote:
    Witam dziewczyny mam takie pytanie bo wczoraj ze względu na Seba odczuwanie ruchów pojechałam na izbę przyjęć i tam zrobili mi oprócz KTG to także USG i badanie szyjki wszystko wyszło dobrze Malutki ma się dobrze tylko spał lekarzowi przepływy i wszystko się podoba nie miał zastrzeżeń do niczego ale ja po powrocie do domu zaczęłam czytać wymiary małego No i już przez całą noc nie mogłam spać i miałam czarne myśli sytuacja wygląda tak że na dzień wczorajszy podczas badania byłam w 38t4d a wymiary dziecka są całkiem rozjechane najgorzej mnie martwi że jedem wymiar główki ten dwuciemieniowy wskazuje na 40 tydzień natomiast obwód główki wskazuje na 35 tydzień Przecież to jest strasznie duża różnica ogólnie nie wiem o co chodzi obwód główki mam poniżej normy lekarz w ogóle na to nie zwrócił uwagi a ja się boję Czy moje dzieciątko jest zdrowe czy coś jest z jego główką nie tak Poniżej podaję wymiary
    BDB 9.81CM 40W1D
    HC 31.31CM 35T1D PONIZEJ WIDEŁEK NORMY
    AC 33.77 CM 37T5D
    FL 7.02 CM 36T0D

    CI (BDB/OFD) 97% (70-86%)
    FL/AC 21% (20-24%)
    FL/BDB 72% (71-87%)
    FL/HC 0.22 (0.21-0.23)
    HC/AC 0.93 (0.89-1.06)

    Niki69 mam niemal identyczną sytuacje jak Ty. Napisz prosze czy Twoje dziecko jest zdrowe. Jestem obecnie w 35 tyg. ciazy a głowa mojego dziecka jest rozwinięta na 33 tydz. Natomiast brzuszek na 38 tydź. Bardzo sie martwie...

    hmm...
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja rodziłam w 37 tc. Kilka dni przed porodem na USG wyszło, że dziecko ma klatkę piersiową rozwiniętą na 40tc, a główkę tylko na 34tc. Synek urodził się całkowicie zdrowy. Także nie martw się.

    dqpranliwnrweqx3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ