X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Wyprawka do szpitala
Odpowiedz

Wyprawka do szpitala

Oceń ten wątek:
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie co do wyprawki dla maluszka a mianowicie do ubranek. Ile czego i w jakich rozmiarach? Wystarczy mi po 5 sztuk z bodów z krótkim rękawkiem, dlugim, śpiochów, półśpiochów kaftanków i pajaców? Czy po 5 to mało? Może jakieś części garderoby przyda się więcej? Skarpetek czapeczek ile? Jak dziecko się urodzi w sierpniu to kupić jakiś kombinezon czy lepiej kupić większy na.jesień i zime? o i jak to jest z rozmiarem kupić 56 i 62 czy też od razu większe kupować? A ja dziecko się urodzi np 59cm to już nie wejdzie w 56 a jak poodrywam metki i popiore to żaden sklep mi takich ubranek nie wymieni na większe. Kupować buciki? Jakie Wy ubranka kupowałyście? Proszę o rade i pozdrawiam

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze to zorientuj się jakie są wymagania szpitala, w którym zamierzasz rodzić. W moim np. wymagają tylko ubranka na wyjście, a na cały pobyt gwarantują ciuszki sami :)
    Po drugie dziecko urodzone w sierpniu chcesz pakować w śpiworek? Ja mam rodzić za tydzień, a planuję Malucha na wyjście ubrać w bodziaka z długim rękawem, welurowe śpiochy, cienką kurteczkę, czapeczkę i okryć kocykiem ;) Fotelik samochodowy posiada daszek, a droga ze szpitala na parking zajmie max 3 min, więc po co dziecko ma się przegrzewać :)
    Po trzecie po 5 sztuk ubranek w zupełności wystarczy :) Ewentualnie ktoś z rodziny Ci doniesie.
    Po czwarte ubranka na 56cm musisz mieć, bo nigdy nie wiesz czy poród nie zacznie się przed czasem, a wcześniak w ubranku na 62cm będzie pływał ;) Ale nie szalej z ilością, zawsze można dokupić :)
    Po piąte po co ucinać metki? A jeśli już to możesz to zawsze zrobić po porodzie przed założeniem danego ubranka ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Freja Autorytet
    Postów: 774 538

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mniejszych ubraniek nie warto kupowac za dużo, warto się też sugerowac wynikami z USG - jeśli na ostatnim wyszło że dziecko waży 3200 to nie ma po co kupowac ubranek 50-54, można ze 2-3 koszulki/body na 56
    buciki są zbędne, tylko ładnie wyglądają a dziecku ani w tym wygodnie ani nie są mu potrzebne
    ja rodziłam 2 razy w maju i dzieciaki w body z długim rękawkiem do domu wracały - bez kocyka bo było prawie 30stopni w sierpniu też pewnie będzie ciepło
    kombinezon nie potrzebny - kup po porodzie już jesienią na zimę żeby był

    ja kupuję ciuszki używane - wygotowane i wyprane, jesli nie trafię z rozmiarem mała strata finasowa, a maluchy tak szybko rosną że chyba nie warto kupować drogich nowych ubranek, może ktoś z rodziny lub znajomych ma?

    Freja, młoda 13, młody 4,młodszy 0, aniołek Olga 03.08.2014 (16tydz.)
    860ix1hpwm73xj5b.png

    PL KRK
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też już za chwilę rodzę i planuję ubrać tylko w body z długim rękawem + sweterek + kocyk, ale mamy 12 stopni,
    Dziecko powinno mieć tylko 1 warstwę więcej więc jeśli w sierpniu będziesz na krótki rękawek a temperatura powyżej 20 stopni to wystarczy tylko body na długi rękaw + ewentualnie pieluszka gdyby wiało

    Kup po 5 szt. rozmiar 56, a resztę już na 62
    Nie ma sensu też rozmiaru 56 kupować nowego
    Goście na pewno też coś przyniosą,
    ja mam rozmiar 56 tylko używane, nie są wcale zniszczone, ale oczywiście dokładnie szukałam,
    62 mam różnie, trochę używane, trochę nowe bo babcie kupiły
    i tu też mam po 5 szt. Resztę na prawdę się dostaje, w razie gdybyś nie dostała nic to wtedy można już po porodzie na podstawie temperatury i braków w garderobie dokupić to co potrzebne żebyś nie musiała bez przerwy prać.

    relgh371zl7nd975.png
  • Aneta87 Przyjaciółka
    Postów: 96 192

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za dzien zwariowany jutro maluszek nr 1 konczy 5lat czyli byl szal zakupow.

  • OvuFriend

    Wysłany: 3 maja 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ