X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Wyprawka do szpitala
Odpowiedz

Wyprawka do szpitala

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 25 lutego 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj możecie zamieszczać swoje listy wyprawek do szpitala,oraz rozmawiać o tym co powinniśmy zabrać koniecznie, a z czego można zrezygnować.

    Edit. lista jest podstawowa, na jedna torbę, nie dopisywałam rzeczy, które ewentualnie później można donieść do szpitala.

    To moja lista:

    DOKUMENTY:
    - karta przebiegu ciąży
    - dowód osobisty
    - legitymacja ubezp. (teraz już niekonieczna ale lepiej ją mieć ze sobą)
    - oryginał grupy krwi
    - wyniki ostatnich badań (morfologia, mocz, wr, usg, antygen hbs, posiew z pochwy na paciorkowce)

    ŚRODKI HIGIENY I KOSMETYKI
    - duże chłonne podpaski
    - podkłady na łóżko
    - wkładki laktacyjne
    - płyn do higieny intymnej
    - dwa ręczniki najlepiej ciemne
    - żel pod prysznic
    - szampon
    - pasta i szczoteczka do zębów
    - antyperspirant
    - krem do twarzy
    - pomadka ochronna
    - przybory do włosów ( gumki, suszarka)

    UBRANIA, OBUWIE, INNE
    - 3 koszule nocne w tym 1 przeznaczona do porodu takiej co nie będzie nam szkoda wyrzucić, lub zamiast koszuli dłuższy t-shirt
    - szlafrok
    - 2 biustonosze do karmienia
    - majtki siatkowe lub jednorazowe
    - skarpetki
    - kapcie
    - klapki pod prysznic
    - mała butelka wody mineralnej z dziubkiem
    - chusteczki higieniczne
    - papier toaletowy
    - kubek i sztućce
    - ładowarka do tel

    DLA DZIECKA
    - 3-4 body
    - 3-4 pajacyki
    - 3 pieluchy tetrowe
    - 2 bawełniane czapeczki
    - rękawiczki niedrapki
    - 20 pieluch jednorazowych
    - paczka nawilżanych chusteczek
    - krem do pupy (bepanten sprawdza się też do smarowania brodawek)
    - szczotka do włosów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2013, 15:29

    Kajaoli, zuzka.mom lubią tę wiadomość

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy gdzie rodzisz, ale sztucce i papier toaletowy nie musza byc konieczne, to zalezy od szpitala.
    - Polecam wziac sobie Tantum Rosa i irygator do tego na plukanie krocza - antyzapalne, polecane po porodach.
    - Z koszulami do spania, to roznie bywa, moze byc tak ze wysarczy a moze byc tak, ze maz bedzie musial Ci przynosic na zmiane, hustawka hormonow sprawia ze w jednej chwili czujesz sie jak na biegunie i trzesie toba niezdrowo, a za minute gotujesz sie jak w tropikach i jestes MOKRA od potu.
    - Wode raczej wez duza, trzeba mnostwo pic zeby laktacje pobudzac i w trakcie porodu tez zaleca sie picie wody.
    - Dla dziecka szczoteczki do wlosow bym nie brala, ale za to wzielabym cos, zeby myc maluszka np. Emolium lub Oilatum, delikatne do rozcienczenia w wanience.
    - Do tego sol fizjologiczna do przemywania oczu,
    - aaa i becik badz otulacz - to zalezy co uznajesz, ale lekki kocyk na pewno. Przyda sie do przenoszenia miedzy pokojami z badaniami. Co tam jeszcze....
    - poduszka- fasolka do karmienia- baaardzo mi pomogla np. z motherhoodu do karmienia. Nie mialam jej od pierwzsego dnia w szpitalu, dowiezli mi ja rodzice jako prezent drugiego, albo i trzeciego dnia (spedzilismy ich 6 w szpitalu) i po prostu zbawienie!! Na sali inne matki tez mialy.
    - reczniczek dla noworodka, taki z kapturkiem w rozku.
    - smoczek- Jesli nie przeszkadza Ci uzywanie go przez dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 15:24

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 lutego 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekujemy Agnieszka :-)
    To moze ja napisze dla dziewczyn rodzacych w niemieckich szpitalach.

    DOKUMENTY:
    -Mutterpass
    -karta kasy chorych
    -dokument tozsamosci
    -koperta z wypelniona tabela i ewentualnymi dokumentami ze szpitala ( ta ktora otrzymamy ze szpitala przy meldowaniu sie do porodu)

    SRODKI HIGIENY I KOSMETYKI:
    - zabieramy tylko osobiste kosmetyki ( pomadka, krem, jakis balsam, szczoteczke do zebow, paste, antyperspirant )
    -reczniki x2
    Reszte potrzebnych rzeczy znajdziemy w sali szpitalnej

    UBRANIA I INNE:
    -2 koszule ( takie do karmienia )
    -koszulka (do karmienia)
    -dres ( kobiety w niemieckich szpitalach bardzo czesto mozemy spotkac w dresach, zamiast w koszulach i szlafrokach)
    -staniki do karmienia ( lub topy- rowniez bardziej popularne w niemieckich szpitalach)
    - koszule do porodu, majtki jednorazowe otrzymamy w szpitalu
    - kapcie, klapki pod prysznic, skarpetki
    -ladowarka do telefonu
    - muzyka ( odstresowujaca, rowniez popularna w niemieckich szpitalach)
    Reszte rzeczy ( husteczki, papier toaletowy, wode) dostaniem w szpitalu

    DLA DZIECKA:
    tylko rzeczy na wyjscie ( reszte zapewnia szpital), zaleznie od pogody
    -body
    -pajacyk badz spioszki (jesli spioszki to jeszcze sweterek)
    - skarpetki
    -pajacyk ( taki cieplejszy na zewnatrz)
    - czapeczka bawelniana ( czapeczka welniana jesli pajacyk nie ma kapturka)
    - kocyk do przykrycia
    -pielucha tetrowa do zakrycia buzki na zewnatrz
    Dziecko trzeba odbierac w nosidelku (takim samochodowym) inaczej moga byc problemy z wyjsciem do domu ( nie wypuszcza nas z dzieckiem na reku)

    Dla mamy na wyjscie najlepiej ubrac to samo w czym przyjechalysmy do szpitala. Jesli zabrudzilysmy to wymienic na czyste ale lepiej takie z okresu ciazy ( sa luzne, nie uwieraja, no i nie bedziemy mialy przykrej niespodzianki ze AZ TAK nie stracilysmy jeszcze na wadze ;-) )


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 15:20

    Suzy Lee, vivien, DzejKej, Paulina1986, evas lubią tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym wzięła zdecydowanie wiecej tetrowych i flanelowych pieluch. Zaraz po porodzie owija sie nim dziecko, potem idą do prania. Do wycierania malucha po kąpieli też się przydają, bo z tego, co pamietam tak małego dziecka raczej nie powinno sie wycierac ręcznikiem tylko czymś delikatniejszym jak pielucha tetrowa.

    Ja na pewno wezmę jeszcze suszarkę, telefon, wszystkie badania USG, to wazne zeby mieć nie tylko ostatnie ale rownież pierwsze bo to one najdokladniej określają wiek ciazy, ogolnie wiecej badań jest wymaganych w moim szpitalu, dużo wody, kubek, herbata lub tabletki laktacyjne i karmi na pobudzenie laktacji, zamiast wkładek laktacyjnych muszle bo wkładki na zmacerowane piersi tylko pogorszą ich stan, krem na brodawki, jeden stanik do karmienia miałam ostatnio i wystarczyl, zamiast papieru toaletowego papierowe ręczniki do osuszania krocza, 3 paczki podkladow poporodowych, podpaski zaraz po porodzie w ogóle sie nie sprawdzają, szybko trzeba je wymianiać, oilatum i alantan dla dziecka, moze rogal chociaż pewnie będę karmić na leżąco więc się nie przyda, cos do przemywania pępka dla malucha, moze coś do czytania, oczywiście rożek do spania dla dziecka i chyba tyle bym dodała od siebie... Kosmetyki pewnie bedą w szpitalu ale jakby sie coś chwilowo skończyło to nie chce mi sie biegać po oddziale i szukać położnej która to doniesie więc pewnie wezmę własne.

    Aaa i koniecznie dla dziecka ciepły kombinezonik i czapka na wyjście ze szpitala, mąż dowiedzie fotelik i resztę, a dla siebie poduszkę poporodową "z dziurką" i ciuchy na wyjście, przynajmniej jakieś spodnie zeby było mi wygodnie i nie spadły z tyłka jak już wielkiego brzucha nie będzie ;)

    Moja strategia jest podyktowana wymogami i warunkami panującymi w szpitalu św. Zofii w Warszawie oraz możliwościami czasowo-logistycznymi moich bliskich :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 18:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z suszarki nie mialam czasu korzystac :) Jakos bylam tak zgnieciona obowiazkami (bo mialam problem z laktacja i jak spal to odsysanie 7-7 5-5 3-3 itp) i sniadania jadlam na kolacje niemalze, nie mialam czasu pojsc do lazienki chwilami. A muszel tez planuje na drugie kupic zamiast wkladek laktacyjnych...o i Karmi, no tak zapomnialam! :D Z tetrami tak tak, wiecej, dziecko ulewa, slini sie, posikuje, trzeba pod glowe, do wytarcia - duzo tego potrzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 15:59

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 25 lutego 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee lista, którą wkleiłam jest sporządzana już pod szpital, w którym będę rodziła, także z tego co wiem, posiadanie własnego płynu czy ręcznika kąpielowego nie jest potrzebne, tak samo jak rożka i kocyka
    zapomniałam dopisać, iż jest to lista rzeczy, które zabiorę ze sobą na porodówkę, nie uwzględniałam w niej rzeczy donoszonych mi w razie potrzeby, przez męża czy inną bliską osobą, także można rzecz, że to jest taki pakiet startowy :)
    gdybym chciała spakować wszystko do jednej torby, to wyglądało by to tak:
    DmtoLTHVbq7DQsBJ3X.jpg
    :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 16:52

    vivien, Suzy Lee, Anette, Monica, Kajoni, Fedra, anadyjka lubią tę wiadomość

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie smiej sie Agnieszka bo jak wylądujesz już na porodówce to zobaczysz, że rzadko która dziewczyna daje radę spakować się w 1 torbę, zazwyczaj przychodzą z dwoma :) moja aktualna torba ma 130 l. pojemności i myślę, że może się do niej zmieszczczę ze wszystkim. Poprzednim razem miałam dwie torby, 1 dla mnie i jedna dla dziecka i wcale nie było w nich pustego miejsca. Na męża zbytnio nie liczę, był tak przejęty przy pierwszym dziecku, że dowożąc mi różne rzeczy ciężarówka przejechała mu telefon bo wypadł mu na ulicy, nic w domu ani w sklepie nie był w stanie znaleźć i ogólnie był niepotrzebnie tak obciążony tym wszystkim.

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ja jako dobra żona :D w domu przygotuje druga torbę z rzeczami, które ewentualnie będą mi potrzebne, tak jak już zrobiłam to z rzeczami na wyjście dla dziecka, osobiście jestem spokojna, że gdyby mąż nagle postradał wszystkie rozumy, ma jeszcze pod ręką moją mamę, która na pewno zachowa zimną krew :)
    już zasięgnęłam języka znajomych, które rodziły w tym szpitalu, dlatego wiem że branie pewnych rzeczy jest po prostu niepotrzebne
    każdy szpital rządzi się swoimi prawami i tam gdzie pewne rzeczy są potrzebne w innym są całkowicie zbędne

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pouczcie mnie troche i powiedzcie po co Karmi???
    jaki to ma wplyw na laktacje?????
    Prosze o wytlumaczenie :D

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jako dobra żona biore wszystko od razu ze sobą a mąż tylko fotelik musi dowieźć ;)
    Zresztą, my mamy inna sytuacje, mój mąż bedzie miał co robic, mamy firmę, dziecko ktoremu trzeba zrobic śniadanie zawieść do przedszkola potem odebrać, dać kolacje, poczytać, położyć itp. Itd. Jak ktoś nie ma jeszcze dzieci, męża i dyspozycyjnych rodziców do pomocy to sprawa wygląda trochę inaczej :)

    Wydawało mi się, ze to wątek uniwersalny a nie pod konkretny szpital więc jeśli nie taki był jednak zamysł bo widzę, że edytowałaś pierwszy post, to może dopiszmy jakich szpitali bądź miejsc dotyczą nasze listy tak jak zrobiła to np. Anette bo inaczej to się robi trochę mało użyteczne?

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    dziewczyny pouczcie mnie troche i powiedzcie po co Karmi???
    jaki to ma wplyw na laktacje?????
    Prosze o wytlumaczenie :D

    Karmi jest karmelowe, kawowe i malinowe, odgazowane dobrze wpływa na laktację ze względu na zawartość chmielu przy jednoczesnym niealkoholowym charakterze napoju (zawartość alkoholu do 0,5% ) :)

    vivien lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoku super typ ;) w zyciu bym nie pomyslala ze takie Karmi moze miec pozytywny wplyw na laktacje

    Dziekuje za wytlumaczenie :)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette, koszule do porodu i majtki jednorazowe daje szpital, czy tylko majtki?

    Fajne te listy. Napewno sie przydadza. Jak przyjdzie na to czas to tez taka zrobie z polozna :)

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak czytam i czytam o tym karmi i myslalam ze to jest jakas herbatka laktacyjna :-))))) haha... Super wiedziec, ze to chodzi o moje ulubione piwko bezalkoholowe :-)

    Ja raczej mojego Filipa tez zostawiam ze wszystkim "zlatwionym". Rzeczy dla Majkusia zapakuje i wloze do fotelika samochodowego- zeby z tego przejecia nie zapomnial.

    Ja mam teraz wiekszy klops do "zjedzenia" - Filip mnie wczoraj poprosil o reke! Wiadomo jaki ja mialam do tego stosunek itd. Ale ze lazami w oczach powiedzial mi, ze chce zeby nasz syn urodzil sie w pelnej rodzinie i nie czul sie nigdy " jak gorszy".

    vivien, m_f, martek, DzejKej, KlaraM lubią tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    Anette, koszule do porodu i majtki jednorazowe daje szpital, czy tylko majtki?

    Fajne te listy. Napewno sie przydadza. Jak przyjdzie na to czas to tez taka zrobie z polozna :)

    Koszule do porodu daje szpital, pozniej przebierasz sie juz w swoja.
    Majtki jednorazowe beda w szafie w pokoju szpitalnym. Kazdy pokoj ma takie szafy ze wszystkim co potrzebne do dziecka i dla mamy.

    Suzy Lee, DzejKej lubią tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wam powiem, ze u nas boerzemy tylko osobiste rzeczy dla siebie samej a ja tak mam juz pelna torbe. Gdyby bylo tak jak w polskich szpitalach, ze wszystkie kosmetyki i rzeczy dla siebie i dziecka jeszcze to z pewnoscia jechala bym z duza walizka .....jak na urlop ;-)

    DzejKej lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette GRATULUJE oswiadczyn ;) :D !!!!!!!!
    Ja sie ciesze dla ciebie!!!BARDZO!!!!

    Napewno zadna z nas nie moze sobie wyobrazic co bylo u ciebie w przeszlosci ale serduszko juz ci podpowie co jest sluszne ;)
    Jeszcze raz GRATULUJE!!
    Ja sie sama poryczalam jak maz przedemna klekna i poprosil mnie o reke ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 19:15

    Anette lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette, GRATULACJE Kochana!!!! Ja ciągle pamiętam, jak to było, jak mój Mąż mi się oświadczył, cudowna chwila.. Trzymam za Was kciuki i wiem, że będzie dobrze :*

    Anette lubi tę wiadomość

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo. Ja tez sie poryczalam...strasznie. Nie chce tez Filipa i wlasnego dziecka karac za to co przeszlam wczesniej...wrecz nie moge.
    Z drugiej strony zostalo do porodu tak malo czasu.... I jeszcze mi hormony tak buzuja, ze w kolko chodze i rycze ;-)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette, po porodzie, jak już Majkuś będzie z Wami, to spokojnie się zastanowisz jak dalej postąpisz i jak wszystko zorganizujesz.. teraz to chyba nie ma co zdawać się na hormonalne burze ;) Takie jest moje zdanie.. bo rzeczywiście już bardzo niewiele czasu zostało do narodzin Waszego Synka.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ