X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr wskazania do cc
Odpowiedz

wskazania do cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 22 listopada 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam do Was takie pytanie, czy któraś z Was miała lub ma jakieś konkretne wskazania do cc? I jeśli tak to jakie. Pytam, ponieważ mam taki nietypowy problem od ok 2 tygodni i nie wiem czy rozmawiać o tym z lekarzem, a mianowicie.. Zaczęło się od drętwienia rąk, później palców, dzisiaj doszła opuchlizna całej prawej dłoni, a w nocy ból palców i rąk jest nie do zniesienia.. wstaję po 3 razy, siadam i same łzy lecą z tego bólu. Boję się że zaraz zaczną mi drętwieć nogi, szyja itd.. Do terminu porodu jeszcze 4 tygodnie ale ja już fizycznie nie daję rady, nie wysypiam się, nie potrafię robić prostych czynności takich jak np trzymanie szklanki w ręce, garnka z zupą.. Pomóżcie, doradźcie co mogę zrobić :(

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porozmawiać z lekarzem. Koleżanka miała problemy z kręgosłupem i zarówno ona jak i jej lekarz prowadzący wiedzieli od początku, że to będzie cc.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak zrobię, tylko obawiam się czy on mi nie powie że jeszcze tylko trochę i wytrzymam, że to nie są wskazania od początku ciąży.. Ale spróbuję coś zdziałać

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Deneris Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultacja u neurologa, ginekolodzy czasami nie widzą, lub nie chcą widzieć wskazań do cc, terminy są długie do specjalistów, jeśli masz możliwość prywatnej konsultacji to nie czekaj o ile jest to problem z kręgosłupem.

    Deneris
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka drętwiała podobnie i udała się IP zostawili ją na kilka dni na obserwacji ale nie znaleźli przyczyny opuchnięć i drętwienia, urodziła siłami natury bo samo później przeszło :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam i mam identycznie jest mi ciezko ale trzeba wytrwac, mi na chwile obecną chca robic cc ale to ze wzgledu na posladkowe ulozenie dziecka ale jeszcze mam nadzieje ze sie przekreci, najgorsze sa wlasnie noce boli podbrzusze, jakąkolwiek pozycje sie obierze to boli , mnie akurat prawa nerka tak nawala ze łzy w oczach,spuchniete nogi i rece najgorzej w porach rannych i wieczornych, jak mniej chodze to lepiej, i duzo czytalam jak sobie ulzyc z takim mega bolem kregoslupa i reszty i wszedzie pisza ze to normalne itd, ja postanowilam zamiast na krzesle czy kanapie siedziec na pilce do cwiczen i robie ruchy okrezne odprezam miesnie kregoslupa i powiem tak to dziala i nic wiecej jest ulga wiec moge to z czystym sercem zaproponowac siadac na pilce i delikatne ruchy okrezne czy lekkie sklony przynosza ulge przynajmniej mi.nawet nerka mnie przestaje na ten czas bolec jest to zwiazane z polozeniem dziecka po ktorej stronie lezy wiec jak lezy mi na prawej stronie to staram sie zmuszac spac na lewej zeby mi przeszlo na druga strone i odciazam w ten sposob nerke

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! U mnie dość spore skrzywienie kręgosłupa i wypadanie płatka zastawki mitralnej-mała wada serca której się ponoć nie leczy.Jednak zdraza się przez to kołatanie serca podwyższony puls. Nie mówiłam jeszcze o tym lekarzowi myslicie że wogóle mu o tym mówić? Czy może to być wskazanie do cc?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciśnienie może być wskazaniem do CC

    Rose123 lubi tę wiadomość

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie..ja mialam cesarkę przez nadciśnienie.



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla zainteresowanych.Jesli ktos ma podobna wadę serca do mnie- wypadanie zastawki mitralnej śladową to możemy rodzic naturalnie. Robiłam badania, konsultowałam z kardiologiom i w ogóle to nie przeszkadza. A wiem ze zjawisko jest powszechne.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Lilik Ekspertka
    Postów: 147 129

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wypadanie płatka - to żadna wada. Spokojnie można żyć, rodzić też.

    Co do drętwienia rąk, bólu stawów, itd. Opcje mogą być dwie - albo zespół cieśni nadgarstka (bardzo popularny w ciąży i nie jest wskazaniem do cc), albo zapalenie nerwu w okolicy nadgarstka (też brak wskazań do cc). Zatrzymanie wody w organizmie w ciąży nasila ból. Zazwyczaj kończy się na suplementacji i koniecznością większego spożywania wody.

    Dużo kobiet zmaga się z tym w okresie ciąży.

    Marietta lubi tę wiadomość

    3jgx9n73ycg6jadh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ