X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Witaminy na III trymestr
Odpowiedz

Witaminy na III trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin poleciła mi Pregna Plus, ale tam jest kwas foliowy, i to 600 mcg. Kiedyś czytałam, że w III trym. nie powinno się go suplementować. I ma mało DHA - a podobno warto.
    Co Wasze lekarki Wam polecają, albo co same bierzecie?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od drugiego trymestru biorę Mama DHA Pregna Plus, a w trzecim dodatkowo Chela-Mag B6 na skurcze w łydkach. Nie słyszałam nic o tym aby nie brać teraz kwasu foliowego, za to słyszałam, że powinno się go suplementować nawet jakiś czas po porodzie.

    mi_lena lubi tę wiadomość

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja zamierzam do końca porodu i początek karmienia piersią brać prenatal duo.

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 28 września 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion 2 jakoś w 1 trymestrze zaczęłam. Wcześniej Folik, ale było mi po nim niefajnie.
    No ... teraz doszedł Tardyferon i wit D3. Jak do tej pory nic innego mi gines nie sugerował

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do końca drugiego trymestru brałam femibion 2 oraz pregna dha, bo w Femibionie podobno jest za mało dha..a przez cały 3 trymestr biorę Duphavit, ma najważniejsze składniki w większych dawkach, a nie nawalone wszystkiego po trochu jak w Femibionie ;-)
    ~zalecenia gina

    Plus dwa razy dziennie magnez, ale teraz, kilka dni przed terminem gin kazał odstawić :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2018, 13:25

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Pregna Plus od drugiego trymestru i cały czas lekarz tylko to zaleca. Nie słyszałam wcześniej o kwasie foliowym

  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ginekolog poradził Prenatal Duo (do 13 tygodnia brałam Uno od 13 Duo). Dla mnie super, bo nie powodują mdłości, dyskomfortu, nie są napakowane niepotrzebnymi witaminami, tylko najważniejsze D3, Żelazo, Jod, duża dawka DHA, foliany, cholina.

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 30 marca 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Axana wrote:
    Mnie ginekolog poradził Prenatal Duo (do 13 tygodnia brałam Uno od 13 Duo). Dla mnie super, bo nie powodują mdłości, dyskomfortu, nie są napakowane niepotrzebnymi witaminami, tylko najważniejsze D3, Żelazo, Jod, duża dawka DHA, foliany, cholina.

    Mi też ginekolog je polecał i faktycznie są super :) do 20 tc miałam mdłości i niewiele rzeczy mogłam jeść a mimo wszystko wyniki super :)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ