X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Wada wzroku a ciąża
Odpowiedz

Wada wzroku a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 3 listopada 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś z Was ma jakies doswiadczenie w tej sprawie. A mianowicie jak to jest z porodem przy dużej wadzie wzroku. To moja pierwsza ciąża jestem w koncowce 32 tygodnia, wadę mam na jednym oku- 6 a na drugim- 2 do tego astygmatyzm, moja doktorka mówi że okulista pewnie zdecyduje o cc ale mam znajome które dowiadywaly się w tej sprawie i okulisci jedni mówili ze cc a inni ze wadą wzroku nie ma nic do rzeczy i mogły rodzić naturalnie. Zastanawiam się jak to z tym jest czy któraś z was miała podobny problem i co zdecydowal okulista? Za tydzień mam wizytę u okulisty więc się dowiem. Ale coraz bardziej martwi mnie ta sprawa bo znajomi którzy wiedzą o moich problemach z oczami mówią mi ze muszę mieć cc że tak będzie bezpieczniej itd. Teraz mam dylemat co do porodu czy jeśli jednak będzie on naturalny to czy bezpieczny dla oczu. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej sprawie piszcie jak to jest ;)

    Anna25
  • surreal95 Przyjaciółka
    Postów: 195 40

    Wysłany: 4 listopada 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,
    ja dopiero 16 tc także nie mam doświadczeń porodowych, natomiast orientowałam się w temacie ze względu na swoją wadę wzroku. Dużo zależy od lekarza, jego nastawienia. Natomiast według obecnych norm podobno (!) wada wzroku nie jest wskazaniem do cc sama w sobie (choćby to było -14). Wskazaniem do cc są konkretne choroby oczu, nie sama wada, np. jaskra czy odklejanie siatkówki.
    Tyle wiem w teorii, nie wiem jak ma się to w praktyce.
    Pozdrawiam

    SYNEK! <3

    gannflw1hmy15hvi.png

  • kejt84 Przyjaciółka
    Postów: 62 34

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam -6.5 i cylindry - 1.5 i bede miała cc. Okulista asekuracyjne dala zaświadczenie o skróceniu drugiej fazy porodu ale moj lekarz stwierdzil ze pezy takiej wadzie za duze ryzyko i na moim miejscu nawwt by sie nie zastanawial nad naturalnym porodem i 26 listopada ide na jtg jesli nie bedzie nic niepokojacego 3 grudnia cc /termin z miesiączki mam 1 grudnia /ale to pierwsza ciaza to podobno lepej jak najpóźniej

    20d4234264.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam wadę - 10,5 dioptrii i to mój lekarz okulista zdecydował o porodzie zakończonym cc.
    Z pierwszym porodem nikt nie zastanawiał się nad innym rozwiazaniem,lekarz nie robił problemów z cc.
    Za to przy drugim porodzie miałam ginekologa który starał się wmówić mi ze cc jest niepotrzebne.

    Ginekolog położnik stwierdził że taka wada wzroku nie jest przeciwskazaniem do porodu sn, może jedynie skrócić ostatni etap porodu czyli parcia i zastosować kleszcze.
    Popukalam mu w głowę i pokazałam zaświadczenie od okulisty i powiedziałam ze na kleszcze nie wyrażam zgody a jeśli ma jakieś wątpliwości co do diagnozy mojego okulisty niech do niego zadzwoni .
    Na koniec zapytałam się czy bierze odpowiedzialność za ryzyko porodu sn i ewentualne oklejenie się siatkówki.

    Więcej dyskusji nie było.

    Michaś ♡ [ * ] 04.06.2014

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2015, 17:09

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wadę -8 z groszami, zaczęłam 34 tydzień ciąży. W zeszłym tygodniu byłam u okulistki, pani doktor zbadała mi dno oka, zmierzyła ciśnienie w gałce ocznej - mówi, że wszystko jest idealnie i nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury, z czego się bardzo cieszę. Rozmawiałam z położną w szpitalu wybranym przez nas do porodu - mówiła, że u nich szczególnie się dba o to, żeby w przypadku wady wzroku nie narażać kobiety na zbyt duże napięcie dla oczu - nikt nie zmusza do parcia w pozycji leżącej, jeśli tylko coś się przedłuża lub jest nie w porządku, w ciągu pięciu minut trafiam na stół i jest CC. Nie boję się, cieszę się, że będę mogła chociaż spróbować urodzić Syna naturalnie :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ