X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr W oczekiwaniu na poród :)
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poród :)

Oceń ten wątek:
  • m.ysz Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 maja 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam widzę, że coraz bardziej żyjecie porodem, ja jestem po 2 cc, druga była planowa. Jeśli ktoś oczekuje na cesarkę i jest ciekawy jak wygląda zapraszam na mojego bloga http://www.mamik.online-24.pl/patologia-ciazy-czyli-dzien-przed-planowanym-cieciem
    Znajdziecie tam też różne perypetie z życia moich maluchów 6 letniej NAdii i 3 miesięcznego Natana. Już wkrótce będą także porady psychologiczne online- zupełnie bezpłatne.

    m.ysz
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dzidziuś w tych ostatnich tygodniach też szybko i dużo przybiera na wadze ? znajomi mnie straszą,że mój dojdzie do 5kg jak sobie dłużej posiedzi.

    Jutro mamy wizytę, nie wiem czy nie lepiej jakby mnie położyła ginka w szpitalu od przyszłego poniedziałku..już mam taki stres :O

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej szkoda że temat ucichl... Ja też czekam ale ja jestem jeszcze ponad dwa tygodnie przed terminem... To czekanie jest straszne... Niby mocno czas się nie wlecze ale nigdy nie wiadomo kiedy będzie ta godzina 0. W piątek mam wizytę ;-) kto jeszcze czeka?

  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka189, ja czekam, choć dopiero 36 tc! :) Z natury niecierpliwa jestem... Od IV klasy liczyłam ile jeszcze lat nauki mi zostało... Zawsze na coś czekam! :)

    mloda1995, Marietta lubią tę wiadomość

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kłosia Autorytet
    Postów: 428 335

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też już czekam :p mam nadzieje ze w następnym tygodniu uda się rozpakować :)

    w4sqqqmzfxp2qinv.png

    dxomtv73afcam3as.png
    3 miesiące 5720g
    4 miesiące 6160g
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 2 maja 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero 34 tydzień i już czeeekam :D A tu jeszcze tyle czasuuuuu

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 2 maja 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo, czas wyjatkowo powoli płynie teraz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2016, 23:33

    mloda1995 lubi tę wiadomość

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 3 maja 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chomiczka wrote:
    Ja mam tak samo, czas wyjatkowo powoli płynie teraz
    oj wlecze się jak żółw teraz. Widzę, że blisko siebie termin mamy! Ciekawe, która pierwsza... Ja mogłabym już na koniec maja rodzić, strasznie się doczekać nie mogę i chcę mieć to za sobą. Jeszcze mam paciorkowce i dziś jak meldowałam się do porodu (w niemczech tak trzeba) to mi zapowiedzieli, że mam nie czekać na skurcze co 3-5 minut tylko jak będą co 10 to przyjechać bo antybiotyk muszą podać żeby zdążyć. I się martwię, żeby małej nic nie było.

    chomiczka lubi tę wiadomość

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 4 maja 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nawet podobną sytuację mamy, ja też mam paciorkowca. Będę robić jeszcze jeden posiew ale nie łudzę się, że wyjdzie dobrze. U mnie prawdopodobnie będzie cc bo mała ułożona posladkowo. Może na kolejnej wizycie gin ustali termin cc, też właśnie pod koniec maja bym chciała :) mam nadzieję, że pod koniec maja no najpóźniej na początku czerwca będziemy rozpakowane :) zazdroszczę, że czekasz na poród sn :) na kiedy dokładnie masz termin?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2016, 08:12

    mloda1995 lubi tę wiadomość

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 4 maja 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chomiczka wrote:
    I nawet podobną sytuację mamy, ja też mam paciorkowca. Będę robić jeszcze jeden posiew ale nie łudzę się, że wyjdzie dobrze. U mnie prawdopodobnie będzie cc bo mała ułożona posladkowo. Może na kolejnej wizycie gin ustali termin cc, też właśnie pod koniec maja bym chciała :) mam nadzieję, że pod koniec maja no najpóźniej na początku czerwca będziemy rozpakowane :) zazdroszczę, że czekasz na poród sn :) na kiedy dokładnie masz termin?

    15.06 mam termin. Mała całą ciąże leży głową do dołu :) Nie narzekam, ale jak się zaczęła mocniej ruszać, kopać i pchać to się szyjka zaczęła skracać ^^ chciałabym się rozpakować przed czerwcem.... się jeszcze upały rozkręcają -_-

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 4 maja 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na 16-17 czerwca :) o to super się ułożyła :) no przydałoby się rozpakować przed upalami, bo ja już puchne a co dopiero jakby było gorąco :) ja dawno nie miałam sprawdzanej szyjki, nawet nie wiem w jakim.sranie jest

    mloda1995 lubi tę wiadomość

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 4 maja 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chomiczka wrote:
    To ja na 16-17 czerwca :) o to super się ułożyła :) no przydałoby się rozpakować przed upalami, bo ja już puchne a co dopiero jakby było gorąco :) ja dawno nie miałam sprawdzanej szyjki, nawet nie wiem w jakim.sranie jest
    niby fajnie się ułożyła,bo bez obaw mogę rodzić SN. Ale im większa tym gorzej się czuję. ciągnie mnie w pachwinach tak, że się ruszyć nie umiem czasami :/ no i jak robi ćwiczenia rękoma to też masakra :D

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • Milagros Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 11 maja 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Ja też czekam- termin 7-10 czerwca.... zobaczymy jak to bedzie.
    Torby spakowane, wiec jestem spokojniejsza:)
    mi sie wybitnie nie spieszy, ale nogi juz puchna zauwazylam...
    Ogolnie energii mam full, spie jak susel- w 3 sek zasypiam- co kiedys bylo nie do pomyslenia!
    Takze ostatni trym wyjatkowo mi sluzy:)

    mloda1995 lubi tę wiadomość

  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 14 września 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat.
    Najtrudniejsze oczekiwanie zaczyna się w 40. tygodniu i po terminie...

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak :) we wtorek zaczynamy 40 tydzień, i już przebieram nogami z niecierpliwości. Już mogłoby być po wszystkim, ale coś córka nie bardzo chce się nas słuchać i wyjdzie, kiedy sobie zechce :)

  • Wpinka Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 21 września 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też już ogromne zniecierpliwienie, a u mnie frustracja, mamy raptem 3 dni do terminu, a tu nic się nie dzieje, nawet się skurcze przepowiadające nie zapisują na KTG :/

    a88e25d763.png
  • mamusiaaa1 Przyjaciółka
    Postów: 106 39

    Wysłany: 22 września 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina_b wrote:
    Hej zastanawiam się kiedy przyjdzie na mnie godzina zero. Przy pierwszej ciąży był krążek i zero objawów, wywoływanie porodu w 42 tyg.
    Dlatego nie mam się do czego odnieść z objawami. Zastanawiam się kiedy zacznie mi się poród. obserwuje swoje ciało i widzę że od dwóch tygodni mam nasilone twardnienie brzucha i bóle w dolnej części. Od kilku dni wzmożony śluz, jest biały czasem gęsty a czasem trochę ciągnący i często mam mokrą bieliznę od niego lub czuję jak ze mnie wypływa. do tego od kilku dni nogi popuchły że nie widzę kostek i spuchnięte palce u rąk plus mega drętwienie. Od dwóch dni nasiliły mi się bóle w brzuchu. czuję tak jakbym miała dostać @ i ciągle twardy jak piłka, przez cały dzień jest więcej twardy i obolały niż rozluźniony. w nocy jak śpię to to napinanie się i ból brzucha potrafi mnie obudzić, muszę odczekać jak się uspokoi i dopiero ponownie zasypiam. Krzyż też boli. w pochwie gdzieś koło szyjki czuję takie kłucie co chwila. w ogóle jestem podenerwowana i czuję się jak balon już brak sił. Wolałabym aby bolało raz a porządnie niż tak męczyć się z takimi boleściami tyle czasu.
    Czy miałyście takie objawy? Jeśli tak to ile przez porodem? zastanawiam się kiedy u mnie będzie już po wszystkim i odetchnę od tych bóli :)

    Ja też miałam wywoływany poród, ale w 41 tygodniu. Także też nie do końca wiem, czego się spodziewać :) Położna mi doradziła, że gdy będę mieć regularne skurcze co 20-25 min. to mam iść zrobić sobie ciepłą, relaksacyjną kapiel w wannie. Jeśli po 30 min. przejdzie, to był to fałszywy alarm, ale jeśli się nasili, to to będzie to ;)
    Mówiła też, żeby nie jechać do szpitala szybciej niż gdy skurcze są co 7 min. (mam do szpitala ok. 6 km), a jeśli odejdą wody, to spokojnie wziąć prysznic, uszykować się i pojechać - bez pośpiechu. Jedynie mam jechać od razu, jeśli będzie krwawienie.

    Ja jutro kończę 37 tydzień, w pon byłam u ginekologa i na poród na razie się u mnie nie zapowiada. I dobrze, bo cały przyszły tydzień mam jeszcze zobowiązania zawodowe, jedną imprezę urodzinową do zaliczenia i wyjazd do zoo ;) A potem to juz mogę sobie czekać na poród :)

  • Ataga12 Przyjaciółka
    Postów: 64 50

    Wysłany: 25 września 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Ja teoretycznie mam 3 dni :) poki co nic sie nie dzieje, tylko bol spojenia lonowego od ponad tygodnia wiec ciezko chodzic i w nocy obracac sie z boku na bok :/
    Wizyte u gina mam w dzien terminu, wiec ciekawe czy dotrwam ;)

    Termin porodu - 28 wrzesnia 2017r. :)
    4cs = pozytywny test :)
    1cs- ciąźa biochemiczna
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 13 października 2017, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któraś z Was oczekiwała na poród w szpitalu na patologii ciąży?

    Mój lekarz chce żebym leżała w szpitalu od 37tc, a poród planuje ok. 40tc przez CC. Czy to normalne, że tak wcześnie trzeba położyć się do szpitala?

    dqpranliwnrweqx3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja zaczynam 31 tydzień jeszcze trochę czasu. Mam paciorkowca typu B. Chciałam zapytać czy któraś mama rodzila w UK i miała paciorkowca. Jak tutaj z przyjazdem do szpitala. Boję się że nie przyjmą mnie gdy się zaczną skurcze i odesłanie do domu, bo tu tak robią. Może któraś mama podzieli się doświadczeniami..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 21:13

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ