X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr W oczekiwaniu na poród :)
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poród :)

Oceń ten wątek:
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 30 marca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej zastanawiam się kiedy przyjdzie na mnie godzina zero. Przy pierwszej ciąży był krążek i zero objawów, wywoływanie porodu w 42 tyg.
    Dlatego nie mam się do czego odnieść z objawami. Zastanawiam się kiedy zacznie mi się poród. obserwuje swoje ciało i widzę że od dwóch tygodni mam nasilone twardnienie brzucha i bóle w dolnej części. Od kilku dni wzmożony śluz, jest biały czasem gęsty a czasem trochę ciągnący i często mam mokrą bieliznę od niego lub czuję jak ze mnie wypływa. do tego od kilku dni nogi popuchły że nie widzę kostek i spuchnięte palce u rąk plus mega drętwienie. Od dwóch dni nasiliły mi się bóle w brzuchu. czuję tak jakbym miała dostać @ i ciągle twardy jak piłka, przez cały dzień jest więcej twardy i obolały niż rozluźniony. w nocy jak śpię to to napinanie się i ból brzucha potrafi mnie obudzić, muszę odczekać jak się uspokoi i dopiero ponownie zasypiam. Krzyż też boli. w pochwie gdzieś koło szyjki czuję takie kłucie co chwila. w ogóle jestem podenerwowana i czuję się jak balon już brak sił. Wolałabym aby bolało raz a porządnie niż tak męczyć się z takimi boleściami tyle czasu.
    Czy miałyście takie objawy? Jeśli tak to ile przez porodem? zastanawiam się kiedy u mnie będzie już po wszystkim i odetchnę od tych bóli :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 31 marca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobnie. Od dwóch miesięcy boli mnie w pachwinach i brzuch, lekarz powiedział żeby zwiększyć dawkę magnezu. W okolicach intymnych miałam raz taki atak jakby mi miał ktoś na żywca igły wbijać, nie mogłam się poruszać, wstać ani chodzić. Mam wrażenie że przy dłuższym chodzeniu to że mi dziecko wyleci. Mam nisko brzuch, który przy siedzeniu nie pozwala mi na ułożenie wygodnej pozycja jak tylko nogi rozszerzyć. Ciężko mi wstać z podłogi, czy z łóżka. Śluzu coraz więcej i o specyficznym zapachu. Jednak to nie są oznaki że poród będzie zaraz. Lekarka w moim przypadku powiedziała, że dziecko jeszcze nie wybiera się na świat i że wszystko pozamykane. Wniosek, wydaje mi się że moim przypadku to przeciążenie fizycznie opieką nad starszą córką, oraz rosnącym w brzuchu dziecku.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja też już umieram z przerażenia.
    Mała zdecydowanie więcej się rusza. Brzuch twardy, zwiększone upławy i ból jak przed miesiączką, połączony z bólami krzyżowymi. Dodatkowo mam dziwne przeczucia, nie umiem tego nazwać, ale czuje się strasznie podminowana i taka zaniepokojona nie wiadomo czym.
    Zastanawiam się czy któraś miała podobnie?

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 13:43

  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadhira wrote:
    hej dziewczyny, ja też już umieram z przerażenia.
    Mała zdecydowanie więcej się rusza. Brzuch twardy, zwiększone upławy i ból jak przed miesiączką, połączony z bólami krzyżowymi. Dodatkowo mam dziwne przeczucia, nie umiem tego nazwać, ale czuje się strasznie podminowana i taka zaniepokojona nie wiadomo czym.
    Zastanawiam się czy któraś miała podobnie?
    Ja tak teraz mam;/ z tym że mała mniej się rusza.

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 13:43

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jesteśmy na końcu ciąży więc wszelkie objawy są uzasadnione. Ja przy pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów typowo dla zbliżającego się porodu tylko tyle że czop odszedł mi dzień przed porodem. A druga ciąża teraz i brzuch boli, noga boli a czopa nie ma i nie wiadomo czy będzie bo z nim różnie. I choć dopiero to 37 tydzień zaczęty to mam przeczucie że lada dzień urodzę.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niestety od 37 tygodnia to już trzeba mieć się na baczności :) można urodzić w każdej chwili :) ja się zastanawiam czy nie zbagatelizuję objawów, a wiadomo jak to w pierwszej ciąży :) nie wiadomo na co czekać :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    U mnie takie "bóle miesiączkowe" są gdzieś od tygodnia i to czasem naprawdę silne. jest tak jak piszecie ucisk,bóle w krzyżu, podminowanie cały czas wydaje mi się że to JUŻ. Do tego tak jak u pakima dochodzi przeciążenie organizmu przez ganianie za córą. Ten ostatni miesiąc jest naprawdę ciężki.

    Poprzednią ciążę lepiej znosiłam ale też ok. półtora do 2 tygodni przed porodem miałam te bóle miesiączkowe. lekarz powiedział że to normalne, taka powolna zapowiedź porodu. Tyle, że u mnie była za pierwszym razem wyznaczona cesarka ze względu na ułożenie pośladkowe małej. Ale i tak wody chlusnęły mi wcześniej. Szczerze mówiąc pewnie dlatego że szykując już się ostatnimi dniami do szpitala chciałam mieć wszystko posprzątane i poprasowane i przeciążyłam się. Tak więc zalecam relaksik :)

    AAA a jak wody mi odeszły to ja tam żadnego czopa śluzowego wcześniej nie widziałam tak więc różnie to bywa.

    Magic lubi tę wiadomość

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol to mnie pocieszyłaś :D też słyszałam, że nie u każdej odkleja się czop wcześniej, jednym pare tygodni,dni przed porodem ale też w dniu porodu :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mimo ruchu, schodzenia po 10 razy ze schodów które liczą 16 stopni, noszenie dziecka, ciepła kąpiel nic to mi nie daje dosłownie nic... a tak bym już chciała mieć to za sobą, tak mnie boli w pachwinach i ciężko się poruszać, buta ciężko ubrać, akurat brzuch mi urósł ale do przodu a nie na bok jak w pierwszej ciąży i stąd trudności.

    Jeszcze współżycie zostało jako ostatnia opcja...


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:28

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki urok ciąży. Jedynie co jest pocieszające to, to że już nie długo. A co by było gdybym ja przytyła o 10 kg więcej... aż szkoda gadać... a przecież tylko 11 kg przytyłam i tak mi ciężko..


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Puella Autorytet
    Postów: 1112 1152

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży miałam mnóstwo leków przeciwskurczowych ze względu na niewydolność szyjki. Po odstawieniu wszystkiego w 37 tyg, zero skurczy, twardnień brzucha itd. Poród w rezultacie wywoływany oksy, pęcherz przebuty podczas porodu, brak odejścia czopu. Teraz w drugiej ciąży również pessarowej (learka chce go zdjąć w 36 tyg), mam czeste twardnienia brzucha, czeste bóle miesiączkowe, bóle krzyża. Może dziecię wyjdzie samo, a nie z pomocą oksy.

    It's a Girl! - Michalinka :-)

    3i49df9htr170int.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puella wrote:
    W pierwszej ciąży miałam mnóstwo leków przeciwskurczowych ze względu na niewydolność szyjki. Po odstawieniu wszystkiego w 37 tyg, zero skurczy, twardnień brzucha itd. Poród w rezultacie wywoływany oksy, pęcherz przebuty podczas porodu, brak odejścia czopu. Teraz w drugiej ciąży również pessarowej (learka chce go zdjąć w 36 tyg), mam czeste twardnienia brzucha, czeste bóle miesiączkowe, bóle krzyża. Może dziecię wyjdzie samo, a nie z pomocą oksy.

    Ja właśnie teraz mam ciągle twardnienia brzucha, czeste bóle miesiączkowe, bóle krzyża no ale czekam...

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wszystkie czekajmy na ten piękny dzień :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dołączam do "czekających na poród" ;) . Również mam juz dość, w nocy drętwieją mi ręce, przez co nie mogę spać, w dzień puchnę, spojenie łonowe boli, kręgosłup też, ciągnie w pachwinach.. Poza tym to zero skurczy, czopów itd. Cisza nic nie zapowiada rychłego porodu. A ja chce już :(
    A mąż mi nie chce pomóc, bo się boi że będzie dziecko w główkę uderzał haha :D

    Magic lubi tę wiadomość

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nojaniewiem kochana mój też miał opory i pytał lekarki czy krzywdy nie zrobimy Małej :) powiedziała:
    "nie chcę bys sie poczuł urażony, ale wybacz, nawet jakbys miał 30 cm penisa to nie jesteś w stanie zrobic krzywdy dziecku" :) ja płakalam ze śmiehcu :D wiesz dziecko chroni szyjka, tkanki, wórek owodniowy i wody płodowe :)

    nojaniewiem, Anioł lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż nie ma oporów, wręcz przeciwnie on by mógł non stop. Raz tylko się przestraszył jak dotknęłam do brzuchem i czuł ruchy dziecka, do tej pory mi się chce z tego śmiać.

    Jedyne co to po mam lekkie skurcze. Jeszcze półtora tygodnia i mu nie odmówie ani raz, żeby tylko mi pomógł:)

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic, ja myślę, że on wie, że technicznie jest to niemożliwe, po prostu ma blokadę psychiczną. Tak jak u Moniki zobaczył kiedyś w trakcie ruchy dziecka i był to skuteczny środek antykoncepcyjny :D . w sumie się nie dziwie, bo jak dostałam kopniaka w trakcie, to też mnie to rozproszyło na dobrą chwilę.

    ale w końcu go zgwałce, jak już będę ostatecznie wykończona ciążą :D ! ;)

    Magic lubi tę wiadomość

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ