X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr USG - co ile w 3 trymestrze?
Odpowiedz

USG - co ile w 3 trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki powiedzcie mi jaka powinna być częstotliwość badań USG w 3 trymestrze?

    Szczerze mówiąc ostatnie USG miałam 6.10 (30 tydzień), a poźniej 23.10 wizyta u lekarza z pobraniem wymazu na paciorkowca i "ręczne" badanie mojego brzucha, gdzie lekarz stwierdził położenie głowkowe i stwierdził, że wszystko jest z brzuszkiem ok. Ale powiedział, żebym na następne USG przyszła 21.11 (to będzie 36 tydzień)
    Czy to aby nie za późno? Nie powinno to być nieco wcześniej? Zastanawiam się czy isć do lekarza na badanie już dziś czy poczekać te 2 tygodnie.

    HELP? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA byłam 3.10, nastepne mam 23.10. Znajoma, która chodzi do tego samego lekarza też ma wizyty co 3 tyg.v(każda z USG), w międzyczasie mam prenatalne 10.10, to też sobie dzidzie obejrzę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2016, 15:08

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tej pory też miałam wizyty co 4 tyg. max, dlatego jestem zdziwiona, że im bliżej końcowi następną wizytę mamy oddaloną o 6 tygodni.

    Może ktoś jeszcze się wypowie?

  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedle moich doświadczeń to w III trymestrze wizyty powinny być częstsze niż wczesniej..

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • Alutka__ Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W III trymestrze mialam raz usg, około 32 tyg,w wcześniej bylo połówkowe, a potem dopiero w 40 tyg po stawieniu się w szpitalu w dniu terminu.

    atdcmg7y2xfz27cx.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez większość ciąży miałam wizyty co 4 tygodnie, a pod koniec co 3 tygodnie. Lekarz miał aparat usg w gabinecie, więc za każdym razem na chwilę "zaglądał" do malucha, ale to dosłownie na 30 sek.
    Ostatnie "duże" usg przeprowadził 15 dni przed terminem porodu, kolejne było już w szpitalu.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • anusia13 Koleżanka
    Postów: 56 27

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja mialam co cztery tyg.od teraz juz co dwa tygodnie czyli od 30tyg. usg w 30tyg nastepne w sumie nawet nie wiem kiedy

  • Abradaba Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 listopada 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 3 trymestrze co mniej więcej 3 tygodnie mam wizyty i za każdym razem usg. Trwa bardzo krótko i ma na celu 'zbadanie' sytuacji ;) tj. jak się ma łożysko, szyjka macicy, serduszko córki i jak jest dokładnie ustawiona. Z kolei usg w trybie 3d/4d miałam do tej pory 3 razy. Jestem teraz w 34 tygodniu. Powiadomiono mnie również, że prenatalne usg 3d/4d będę miała jeszcze w 38 tygodniu.

    Abradaba
  • Czarniawa Koleżanka
    Postów: 59 25

    Wysłany: 24 listopada 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do medicover. Wszystkie usg są planowo, tak jak przewiduje NFZ - czyli genetyczne, polowkowe i między 28-32 tygodniem ciąży. Więcej nie przysługuje. W pierwszej ciąży miałam jeszcze dodatkowo w dniu porodu w szpitalu. Teraz, w drugiej ciąży będę mieć jeszcze w 38 tygodniu, bo mam cukrzycę ciążową i niedoczynnosc tarczycy, żeby sprawdzić czy dzidzia dobrze rośnie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ